traktör lastikleri...

değerli trakkulup üyeleri..aklıma takılan bir konu hakkında fikir alışverişi yapmak istiyorum burdaki amacım seviyeli bir şekilde görüş alışverişi yapmak...

traktör lastikleri dublex ve şamyelli avantaj ve dez avantajları neler?

bu konu hakkında birbirimizi kırmadan üzmeden tatlı bir tartışma açıyorum.. :S :S :S

Ynt: traktör lastikleri...

şahsi görüşüm şamyelli patladımı hemen iner dublex seni gideceğin yere kadar götürür dublex ' in tek avantajı şamyelli daha ağır yüke dayanır ve ve traktör ağır işler yaptığında ve yumuşak tarlada dönmeye çalıştığında dublex jant aralarından hava kaçırır bunun için en iyisi şamyelli kendi görüşüm.

benim lastikler good year radial ister tubeless ister iç lastikli olarak kullanılabiliyor ,2 taraftada iç lastik vardı bir ara sık patladığı için bir tarafın şambriyelini çıkardık 1 sene oldu herhangi sıkıntı yok hiç patlamadı

Azapbey link=topic=59662.msg645243#msg645243 date=1352062296' Alıntı:
şahsi görüşüm şamyelli patladımı hemen iner dublex seni gideceğin yere kadar götürür dublex ' in tek avantajı şamyelli daha ağır yüke dayanır ve ve traktör ağır işler yaptığında ve yumuşak tarlada dönmeye çalıştığında dublex jant aralarından hava kaçırır bunun için en iyisi şamyelli kendi görüşüm.
dönmeye çalışırken yanlardan hava kaçırır derken ön tekerlerden bahsedıyorsun herhalde.. dubleks teker küçük patlaklarda götürür ama büyük patlaklarda bence yerinde cakılır kalır..

nabolant link=topic=59662.msg645287#msg645287 date=1352065614' Alıntı:
benim lastikler good year radial ister tubeless ister iç lastikli olarak kullanılabiliyor ,2 taraftada iç lastik vardı bir ara sık patladığı için bir tarafın şambriyelini çıkardık 1 sene oldu herhangi sıkıntı yok hiç patlamadı

hımmm peki sibop kesme filan oluyormu?

bence traktörde dublex mantıksız tabi bu benim görüşüm
4 traktörümde dublex degil
birincisi lastik patlasa o lastigi nasıl tamir edeceksin zaman kaybı ve lastikçiye birsürü para vereceksin
içlastik te ise eger azbişey bilirsen lastik sökmeyi yarım saatte tarlada halledersin işi

ayrıca köyümüzde birtane var dublex alstikli traktör
adamın dedigi zorlanırsa patinaj yaparsa lastik kaçırıyor agır yüke ve kuru arazide tarla sürümüne pek gelmiyor diyor

birde azda olsa lastik ömrü kısa oluyor şimdiden lastiklerin tırnakları erimiş adamın

birde bu araba degilki yolda patlasa 80-100km hızla gitsen anlarım havası inmeden lastikçi bulursun ama tarladasın birşey batsa adım attırmaz sadece çosss diye bir ses duyarsın haddi kolaysa lastikçi ye kadar dayansın o lastik :D

YAVUZ_13 link=topic=59662.msg645312#msg645312 date=1352073164' Alıntı:
bence traktörde dublex mantıksız tabi bu benim görüşüm
4 traktörümde dublex degil
birincisi lastik patlasa o lastigi nasıl tamir edeceksin zaman kaybı ve lastikçiye birsürü para vereceksin
içlastik te ise eger azbişey bilirsen lastik sökmeyi yarım saatte tarlada halledersin işi

ayrıca köyümüzde birtane var dublex alstikli traktör
adamın dedigi zorlanırsa patinaj yaparsa lastik kaçırıyor agır yüke ve kuru arazide tarla sürümüne pek gelmiyor diyor

birde azda olsa lastik ömrü kısa oluyor şimdiden lastiklerin tırnakları erimiş adamın

birde bu araba degilki yolda patlasa 80-100km hızla gitsen anlarım havası inmeden lastikçi bulursun ama tarladasın birşey batsa adım attırmaz sadece çosss diye bir ses duyarsın haddi kolaysa lastikçi ye kadar dayansın o lastik :D
tüm dediklerine katılıyorum bu konuyu açmamdaki sebepte bu söylediklerinden konu açılmıştı ordan takıntı yaptım hele birde şu sibop kesme olayından dolaı..