JHONDERE 5050 E 4X4 KARIŞIK FOTOLAR.

Ynt: JHONDERE 5050 E 4X4 KARIŞIK FOTOLAR.

mustafagursacli link=topic=59677.msg645317#msg645317 date=1352096198' Alıntı:
güzel..traktör ama ciddi kuşkularım var artık
BİZ BY TRAKTORU A DAN ZYE İNCELDİK DNEDİK OLCUK EN AGIR İŞLERDE KULLLANDIK VE SEGMANINDA BİR NUMARA

ben sana deyim kardes bizm yore bagcı bizim yorede en agır iş turbo ilaçlama bizm orda con dere ciler 5050e ile yakıt denemesi yapıldı

tt 50 nin arkadasına 1000 lt HOLSAN İLAÇLAMA MAKİNESİ TAKTILAR 2LT MAZOT SERUMU YAPTILAR (EN SERİDE 3 MEME ACIK) TT 50 400 LT SU ARTIRDI 2LT MAZOT U BİTİRDİ

JOHN DERE 5050E 1000 LT HOLSAN DA SUYUN HEPSİNİ BİTİRDİ 1.5 LT MAZOT YAKTI SU ARTIRMADI 1000LTYİ BİTİRDİ YANİ COK AZ YAKTI BENDEDE VAR COK EMNUNUMU YAKIT CEKİŞ COK ATİK HARİKA Bİ TRAKTOR BENDEN TAVSİYE 5050E AL 45 .000TL PAHALI DİYEN ARKADASA SORUOM HATTATIN O DANDİK CİN MOTORLU BERBAT MOTORUNA 46 DİYORLAR CONDERE PAHALIDEİL O KALİTE O FİYATA UCUZ BİLE JON DERECİLER BOSA DEMEMİŞ İŞİ BİLENLEREEEE DİYE AGA SEN CONDERE DEN SASMA......
yakitttan korkma cekis yakit hepsinden az yakiyor bizim yorede yer gok john dere en az yakan 5050e boyle bi motor olamaz canavar gibi turboyu en ii jd ceviriyor simdi ornek verem bizim bir bag var biraz yaka bizim john dere bayilmiyo kesilmiyo kuyruk mili guclu oldugu icin tt55 i soktuk motor 12 gaza dustu bayiliyor kesiliyor aradaki farka bak yakitta endisenlenme

abi mesala bi yakit denemesi daha oldu bu sefer yanpar koyu td5040 80bg nh 5050e gencgucsan turbo 1000 lt lik

td5040 2ltlik serumda 1000lt suda kesinlikle gozlerimle gordum 800 lt su artirdi 2lt mazotu icti.

5050e ise 2ltlik serumda 1000lt suda kesinlikle gozlerimle gordum su artirmadi 1.5lt mazot yakti yarimlt mazot artirdi ve hic su artiemadi aradindaki farka bak sen yakit konusunda cook cimri bir motor aldin inan yakiti cook az olacak sen zate motoru yakittan amorti edecen yakitta cekiste en iyisi abi. ..
ilk jdmi 2004 de aldim o jd ye 7 8 sene anahtar vurmadim 5403 du ve cok az yakiordu simdi 5065e milenyo75f ve 5080 gf m var cok memnunum ve 2. elde hic sikinti cekmeden verdik u j den kral motor yok bizim killik yoresinde 12 14 koy var bagci bahceci burda 250 tane john dere

var yani john dere isi bilenlere aga jd deb sasma adamlar 1837den beri sektoktorde lider dunya pazarinda %70 pazar paylari var jd liderr issiiiiii billlleeeennnleeeerreeeee....... NOT BUNLARI FANATİKLİK DEİLDİR GERCEKLERDİR BU YAZILARI KENDİM YAZDIM KONULARDA KONULARDAN KENDİ YAZILARIMI ALIP BURAYA YAZDIM FANATİKLİK DEİL GERCEKTİR...

sevgili arkadaşım ben bu hafta 5085 m ile 7 dekar dip patlatan 7 dekar çizel 7 dekarda tırmık çektim marka konusunda düşündüğüm tüm iyi niyetimi toprağa gömdüm yakıtı çok çok aşırı fazla ... ama hidrolik kumanda merkezi ile el gazı sadece çok hoşuma gitti

mustafagursacli link=topic=59677.msg645388#msg645388 date=1352122083' Alıntı:
sevgili arkadaşım ben bu hafta 5085 m ile 7 dekar dip patlatan 7 dekar çizel 7 dekarda tırmık çektim marka konusunda düşündüğüm tüm iyi niyetimi toprağa gömdüm yakıtı çok çok aşırı fazla ... ama hidrolik kumanda merkezi ile el gazı sadece çok hoşuma gitti
Yaktığı mazot ölçülü müydü? Ne kadar yaktı ?

mustafagursacli link=topic=59677.msg645391#msg645391 date=1352122892' Alıntı:
çağrı konu açacağım videosunuda yükleyimde orda detaylı anlatacağım ama korkunç...

bende jdnin az yaktığını düşünmüyorum çünkü bizim buralarda 2-3 tane var ve yakıtından şikayetçiler ( ayrıca tt50 den az ykacağını düşünmüyorum )

ama konfor olarak 10 numara bence ...

hanoğlulu123 link=topic=59677.msg645392#msg645392 date=1352123478' Alıntı:
bende jdnin az yaktığını düşünmüyorum çünkü bizim buralarda 2-3 tane var ve yakıtından şikayetçiler ( ayrıca tt50 den az ykacağını düşünmüyorum )

hocam ocak batırı benim makinanın 1.5 katını söyledim tarlada kaldık

hanoğlulu123 link=topic=59677.msg645392#msg645392 date=1352123478' Alıntı:

ben goLerimle gordum arkadasim tt50 den az yakti video ya bile cektiler gozumle gordu m turboda 5050e az yakti olcuk ben verileri soyluom beli seyler siz cok yakio dionuz neye gore cok yakio cifttede ilactada yakiti jd nin az kimse ezbere konusmasin sen 5105me yakiti fazla dion ama bzim burda abiler 9lu patlamayla 250donum yer surdu ler ve bu abilerde 8tane jd var(6630 2tane 4tane 5105m 1tane milenyo) hesapladilar 250 donuyerde donum basi 800gr mazot yakmis bunu ben deil kulannan abilerim soyluyor herkese gire bir karalama kumpanya si cikaracanizya bu kesinlikle fanatiklik deildir ben herseyi gozumle gordum tt50 den az yakti videoya cektiler videoyu bulablirsem atmaya calisirim gozumle gordu m kac yerde nh ile burdaki jd baiisi yakit denemsi yaptilar yazin nh yle erkuntla hattat la hepsindede jd az yakti gozumle test etti m bizi bu yore tarsus eshabi keyf kirlik yoresidir 13 koydurm 250 yi geckin john dere var nedense kimse bu trktorlerden ne yakitta ne cekiste sikayaet etmiorlar kullan bilio iste jd yi ben 2004 den beri con dere kullanicisiyim en hayret ettgim olay tekiradag con dere baisine gezmeye gitmistik fuar vardi karaevli fuari bainin yanina gittik servise bi 5403 geldi 2004 model bakima gelmis kulllan dayiya sordum nerde caliso bu dedi oda dediki aksa jentorlerinin sahibinin ciftliginde calisiormus ve orda 20tane jd varmis ve 5403 kac saatteydi biliomusunuz 30000 bin saat gozumle girdum hayret ettim inanmadim dayiya traktorun yanina gittim 30000saaatt anahtar vurulmamis bir servise gelip bakim yaptirmis arkadas bu fanatiklik deil gercekler kimse gelipde dunya pazarinda lider 175 senelik markY A camur atmasin lutfen benim gozlem lerim boyle.... bunalr gozlemdir yalan yada sisirme deildir. ...

55-46 link=topic=59677.msg645452#msg645452 date=1352134350' Alıntı:
başmakçı j.d servisinin dediğine göre jd ler mükemmel motor ama yakıtı fazla...
allah allah servisin dedigi bizm efelere gecmio az yakio ve jd servislerinin cogu cok bilmis ve bi sorum var o servis bayinin yani plazadami yoksa sanayi dukkani olan bir usta mi ustalar isine geldigi gibi konusuyor bizm burdakilerde oyle baiiye bagimli olmaina rahmen ama john dere neye gore cok yakior ben neye gore az yaktini soyledim OLGU seklinde soyledim sace cok yakio dionuz biz test ettiklerimizi soyluyoruz atalar ne demis sozum meclisden disari MEYVE VEREN AGACİ TASLARLAR.......

eyup reis33 link=topic=59677.msg645466#msg645466 date=1352136991' Alıntı:
allah allah servisin dedigi bizm efelere gecmio az yakio ve jd servislerinin cogu cok bilmis ve bi sorum var o servis bayinin yani plazadami yoksa sanayi dukkani olan bir usta mi ustalar isine geldigi gibi konusuyor bizm burdakilerde oyle baiiye bagimli olmaina rahmen ama john dere neye gore cok yakior ben neye gore az yaktini soyledim OLGU seklinde soyledim sace cok yakio dionuz biz test ettiklerimizi soyluyoruz atalar ne demis sozum meclisden disari MEYVE VEREN AGACİ TASLARLAR.......
sanayide bir usta lakin deutz/same tümosan landini jd aklıma gelen bu markaların servisi dier markalar için bu lafı söylemedi.. banada sert yapmanıza gerek yok ben servisin dediğini söylüyorum

55-46 link=topic=59677.msg645485#msg645485 date=1352141333 sanayide bir usta lakin deutz/same tümosan landini jd aklıma gelen bu markaların servisi dier markalar için bu lafı söylemedi.. banada sert yapmanıza gerek yok ben servisin dediğini söylüyorum [/QUOTE' Alıntı:
yok kesinlikle size sertnyapmak istemiyorum k. bakmayin ama olculem seyleri bole sanyideki ustkarin cikarlari dorulutusunda olmasini istemiorum mesala bizm burdaki jd baisi satis servis yedek parca yapti cok guzel oldu onceden sanayi ustassiydi servis usta da usta olsa anca parca deistiryor neyse uzun lafin kisasi baii satis servis y parcayi kendi bunyesine alinca john deere i oven usta birden john deere dusmani oldu yani bu ustalara guven olmaz kesinlik le sert cikma gibi niyetim yok eger oyle algiladiysaniz k.bakmayin zaten burda bende olgulari belirtiyorum saygilar

yukarda sıkca yakıt konusuna deginilmiş.henüz yeni olduğu olduğu için ciddi bir ölçüm yapamadım.ama şuanda kesin olan birşey var kesinlikle çok yakmıyor.yakıt tatmin edici.haa şunuda diyebilirim bir bakarsan çok az yakıyor gibi.ayrıyetten şunuda belirtmek isterim ben sadece jhondere 5050 e 4x4 için konuşuyorum.diyer jhondere serileri ne yakar ne yakmaz bilemem.saygılar.

bir ayrıntı daha senede en fazla 150 saat yaparım.çokta yaksa çok birşey deyişmez çok azda yaksa çok birşey deyişmez, benim içim en önemli olan kullanırken rahat ,sağlam ve çekişi iyi olsun yeter....

Hayırlı olsun gerçekten çok sevimli bir traktör ön ağırlıklar hariç o ne çirkin ağırlık öyle. Daha önce hangi traktörü kullanıyordunuz ona göre kıyaslayabilirmisiniz?

gocabolulu link=topic=59677.msg649817#msg649817 date=1353007327' Alıntı:
Hayırlı olsun gerçekten çok sevimli bir traktör ön ağırlıklar hariç o ne çirkin ağırlık öyle. Daha önce hangi traktörü kullanıyordunuz ona göre kıyaslayabilirmisiniz?
teşekkür ederim çok saolun.ön ağırlıklar gerçekten sevimsiz ama işte gel gelelim bunu bu şekilde yaptılarsa mutlaka vardır bir bildikleri diyorum.bazen şurası neden böyle acaba dediğim yerler oluyor ama sonrasında muhakkak mantıklı bir şey çıkıyor karşıma.
önceden fiat 540 kullanıyordum.yakıt olarak şuan herhangi bir kıyaslama yapamam.çünkü şuan daha traktörüm yeni olduğundan çok yakacağının bilincindeyim.tabi vakti zamanı geldiğinde ölçüm yapıp sizlerle paylaşacam.ama ortada öyle aman aman bir çok yakma olmadığı kesin.kullanım olarak yandan vites olması , disk fren olması ,koltuk ayarının çok hassas olması , traktörün ağır olmasından dolayı az zıplaması , çok güzel bir kullanım konforu veriyor.viteslerin tam sekromeçli olması vites geçişlerinin cırtsız ve rahat olmasını sağlıyor.turbo olması traktörün çabuk hızlanmasını ve rampada çok iyi çekmesini sağlıyor.buda yine diyer traktörümden artı.kafama takılan sizinde belirttiğiniz gibi sadece ön ağırlıklar.biraz uzun öndeki duran bişeye ayarlamak zor oluyor.tabi önemli olan bu memnuniyetimin devamlı olması.şimdilik herşey çok güzel.birde belirtmeden edemiyecem.sanırım traktör biraz ağır devir.yani hız fazla yok.30 km civarı yapıyor.ama iyi tarafı da var.rampalarda da düzde gibi gidiyor maşallah.şimdilik bu kadar.

Güle güle kullanın belirttiğiniz gibi john derelerin e serisinde şanzumanın yetersiz olduğu söyleniyor kullananlar genel olarak yakıtından ve dayanıklığından çok memnun bizim burda birinde 5065 tek çeker var daha önce 255 t vardı 255 den az yakıyor diyo adam hidroliklerinden ve şanzumanı hariç süper bi traktör diyor...

gocabolulu link=topic=59677.msg650163#msg650163 date=1353083396' Alıntı:
Güle güle kullanın belirttiğiniz gibi john derelerin e serisinde şanzumanın yetersiz olduğu söyleniyor kullananlar genel olarak yakıtından ve dayanıklığından çok memnun bizim burda birinde 5065 tek çeker var daha önce 255 t vardı 255 den az yakıyor diyo adam hidroliklerinden ve şanzumanı hariç süper bi traktör diyor...
hidrolikler ile ilgili bir sıkıntım yok çok şükür.kaldırma kapasitesi zayıf deniyor ama bu nerenin kaldırma kapasitesi anlamadım.şahsen ben 6060 kiloyu çok çok az gaz vererek romörktan kaldırıp boşalttım.çokta seri kaldırdı romörku.şanzuman yetersiz mi bilemiyorum ama bizim oralar dağ tepe olduğu için yani düz yol hemen hemen olmadığı için benim için rapmada daha iyi çekmesi daha önemli.düzde hız yapacak yerim olmadığı için rampası daha önemli.çok şükür onunla ilgili de sıkıntı yok.ama bakalım yakıt diyer donanımlar vs nasıl olacak ilerleyen zamanlarda sizler ile paylaşırım saygılar.