Amasyadan güzel bir büyükbaş hayvan işletmesi .....!

işletme amasya Gümüşhacıköy ilçesinde yaklaşık 40 dönüm üzerine kurulu jd 5085 m 275 mf ve 135 mf traktörleri var 300 dönüm arazi 140 baş hayvana hizmet vermekte ....

düzgün parasına sebat edip çalışacak nitelikli personele referans olurum saygılar ....

Ynt: Amasyadan güzel bir büyükbaş hayvan işletmesi .....!

memlekette işsizlik var , lakin böyle tarım işlerinde çalışacak ciddi anlamda personel sıkıntısı da oluyor. Sezonda balya taşımaya , buğday indirmeye adam yok , güya adamın cebinde para yok ama sabahtan akşama kadar köy kahvesinde pinekliyor , herkez kolay iş peşinde :)

ufukk link=topic=59705.msg645771#msg645771 date=1352192498' Alıntı:
memlekette işsizlik var , lakin böyle tarım işlerinde çalışacak ciddi anlamda personel sıkıntısı da oluyor. Sezonda balya taşımaya , buğday indirmeye adam yok , güya adamın cebinde para yok ama sabahtan akşama kadar köy kahvesinde pinekliyor , herkez kolay iş peşinde :)
çok haklısın bu sabah haberlerdede gördüm 1250 tl maaşa adam çoban arıyorum ama bulamıyorum diyo.. insanlarımız çok rahat hazır para istiyolar hep.

tümosan 8095 link=topic=59705.msg645799#msg645799 date=1352199610' Alıntı:
güzel paylaşım mustafa bey.güzelde işletme kurmuş sahibi.allah kolaylık versin bu kış hayvan sahiplerini cok sıkıntılı bir süreç bekliyor.
zaten sıkıntı çekiyolar kapıca koca 110 binlik john dere var faydalanamıyolar Allahım 450 saatte makina anasının ni,kahını görmüş....

kRnbL_59 link=topic=59705.msg645774#msg645774 date=1352193201' Alıntı:
çok haklısın bu sabah haberlerdede gördüm 1250 tl maaşa adam çoban arıyorum ama bulamıyorum diyo.. insanlarımız çok rahat hazır para istiyolar hep.
ufukk link=topic=59705.msg645771#msg645771 date=1352192498' Alıntı:
memlekette olmayan tek şey işsizlik

büyük işletmelerin çoğunun sorunu bu aslında.. kullanımı bilmeyen ellere teslim edilen mallar çabuk yıpranıyor.. kullanmaya herkes kullanıyor fakat bakıma gelince kımsenın umrunda olmuyo buda makınenın ömrünü çabuk bitiriyor..

Güzel bir işletme,ilk yatırım olarak çok maliyetli oluyor ama gerekli çünkü bizim de zamanında düştüğümüz gibi birçok kişi aynı hataya düşüyor.1. sınıf hayvanı bulup getiriyoruz,ama ona alışık olduğu iyi şartları sağlayamayınca istediğimiz verimi vermiyor,sonra kabahati hayvana buluyoruz :).

işçi sıkıntısına hiç girmeyeyim,biz de işçi çalıştırıyoruz gerçi bizimki 20 senelik çalışanımız ama elin kolun bağlı oluyor birçok şeyi görmemezden geliyosun,sonra insan içten içe sinirleniyor sıkıntı oluyor.Ha görmezden gelme bugün yolla işçiyi,inanın asgari ücret + sigorta,elektrik su masrafı yok,bahçesini bostanını ekebileceği yer var,bunlara rağmen bir tane adam yok çalıştırabilecek.Bu arada bu şartları beğenmeyen adam da hayvanın hsinden anlamayan adam :)

Her şeyi iyi dengelemek gerekiyor. :) İşletmeyi kurarken yapılan hatalar, zaten baştan işi öldürüyor. Ne olursa olsun planı önceden belirlemek lazım. Hayvan kapasitesi gerekirse arttırabilecek şekilde olmalı plan.Yem yolunu güzel yapmışın arkasını gübreyi sıyırmayı düşünmemişin olmaz onca hayvanın gübresi ellen sıyrılır mı traktör len sıyırmak ta ayrı bir dert traktör tepesine kadar gübre oluyor :) bölmeleri tek tek aç kapat. Bölmeler içeriden dışarıya kadar olmalı içerisi beton dışarısı toprak zemin . :)hayvanlar toprağada basmalı .İnsanın en büyük yardım cısı bu zamanda teknoloji ve planı düzgün işletme yoksa hayvana da yazık çalışan işçiye de ve sonunda patrona da yazık . :) Senin işletmen eğer iyi ise sana gelen hayvanın verimi yükselir eğer senin işletmen kötü ise isterse 50 kg süt veren hayvan olsa da on gün sonra senin ayarına düşer. :) Bende bu konuda çok yaralıyım gelirlere güvenebilsem niyetlencem yeni tip bir işletmeye. :) Ama yaşta oldu 42 yolun yarısını geçtik bakalım oğlum okumazsa bir ucun dan başlıyacaz artık :). Eskiden bıktım yoruluyorum artık .Hiç alakası olmayanlar alıyor desteği çar çur ediyor sonrada mekanda baykuşlar tünüyor bizde eskilen uğraşıyoruz . teşekkürler herkese. :)

mustafagursacli link=topic=59705.msg645824#msg645824 date=1352204739' Alıntı:
İsmail abi otamatik sıyırıcı var içinde onu düşünmüşler öyle dizayn etmişler
Bende onu demek istedim :) birçok işletme sahibi gerek görmüyor sıyırıcıya :) ve işçilik artıyor :) inşaat maliyetinden kaçarken işçilik maliyeti artıyor :) yazları bolsu ister sıyırıcıda kurugübreyi ıslatmadan sıyırmaz :)
doganbey1 link=topic=59705.msg645876#msg645876 date=1352216203' Alıntı:
Sen yaşlanmışsın be hacı :D
seninde saçlar bayağı gitmiş :)