İcara Tarla Ekenler Tarla Sahipleriyle Anlaşmazlığa Son :)

Ynt: İcara Tarla Ekenler Tarla Sahipleriyle Anlaşmazlığa Son :)

bereket. link=topic=59711.msg646054#msg646054 date=1352231079' Alıntı:
yılllardır icar ekiyorum yüzlerce parsel. aynı sorunları yaşadım..
kimisi tarlası kaç dekar bilmiyor, kimi büyük çıkıyor, kimi küçük...
2-3 bin dekar arazide birer dekar oynasa binlerce teneke icar artı biçere fazladan binlerce lira....
hak haktır tala sahibinede sanada 1 dekar geçmesi hoş değil... birçok ölçüm usulü var...
kimi adımlar, kimi tekere zincir bağlar... vesaire.baktım bu ölçümlerin hiçbiri sağlıklı değil....
yukarıdaki şekilde ölçüm yaptım ama buda sağlıklı olmadı, çünkü bazı araziler veya tarla sınırları net çikmamış...
3-5 yıl önce alan hesabı özellikli GPS cihazı aldım, sadece tarlanın çevresini, yürüyerek veya traktörle dolaşıyorum. tuşa basınca alan otamatik çıkıyor...
cihazın çok çeşitleri var. uygun fiyata alan hesabı,yol blgsyrı.,rakım ölçme, nokta işaretleme,yön bulma, mesafe ölçme... vb. özellileri olan en basit bi chaz alabilrsniz...
(cep telefonu gibi ufak birşey)
araştırdım öyle bir cihaz var.ben garmin diye bir marka buldum 2 modeli var 340 ve 540 TL sizinki ne marka bu cihaz işe yarıyormu ?hata miktarı ne kadar ? detaylı bilgi verirseniz sevinirim

Ynt: İcara Tarla Ekenler Tarla Sahipleriyle Anlaşmazlığa Son :)

phantomerkunt link=topic=59711.msg646552#msg646552 date=1352322222' Alıntı:
araştırdım öyle bir cihaz var.ben garmin diye bir marka buldum 2 modeli var 340 ve 540 TL sizinki ne marka bu cihaz işe yarıyormu ?hata miktarı ne kadar ? detaylı bilgi verirseniz sevinirim

dediğim gibi 3-4 yıl önce aldım garmin etrex 370 lira idi galiba,ucuzlamış.
çok pahalı(özelliği çok oln) cihazlarda var ama gerek yok garmin işini görür.
metre dahi hata payı yok. çünkü yörüngedeki onlarca uydudan anlık sinyal alıp veriyor.
alan hesabı çok basit cihazı açıp tarlanın çevresini dolaşıyorsun,başladığın noktaya gelince tek tuşla alanı otamatik hesaplıyor...