İcara Tarla Ekenler Tarla Sahipleriyle Anlaşmazlığa Son :)

http://www.hemmenindir.org/programlar/internet/google-earth-pro-final-with-license-key-42-indir/

Arkadaşlar linkte bildiğimiz Google Earth programının Pro versiyonu var.Bu versiyonda şekilsiz yerlerin alanını ölçebiliyorsunuz.Ben birkaç tarlamızda denedim,epeyce doğruya yaklaşıyor.1-2 dönüm ekleyin hesabınızı bilin tarla sahipleri üçkağıt yapmasın.Sizin oraları bilmem de bizim çevrede çok oluyor adamın 60 dönüm dediği tarla 30-40 dönüm anca çıkıyor :)

İndirdiğiniz dosyayı WinRar ile açın,once GoogleEarthProSetup.exe isimli dosyayı yükleyin,daha sonra da Crack.exe isimli dosyayı yükleyin.

şu şekilde ölçülüyor ;

Fotoğrafta gösterdiğim yerleri gösterilen şekilde ayarlıyorsunuz.Sonra sırasıyla tarlanın köşelerine fare ile tıklayarak devam ediyorsunuz.Mesela şekilsiz bir tarlaysa her girinti çıkıntısına bir nokta koyarsanız sıkıntı olmuyor.

Ynt: İcara Tarla Ekenler Tarla Sahipleriyle Anlaşmazlığa Son :)

Güzel bi çalışma çağrı artık herşey teknolojik ama o kadrda insanlar dümen yapıyor.
Bizde böyle değil tapu üzerine ekilen verilen destekte ne mal oldugu çkıyor tarlanın 10 dönume kayıtlısa tapusu o kadara tutuyoruz yani
birde kira sözleşmesi warmış geçen sene bizim bi proldem oldu bu sende icar yoktu
bu kira sözleşmesi yapan varsa gönderseya bana bi dosyayı..

SmhGwz link=topic=59711.msg645872#msg645872 date=1352216042' Alıntı:
Güzel bi çalışma çağrı artık herşey teknolojik ama o kadrda insanlar dümen yapıyor.
Bizde böyle değil tapu üzerine ekilen verilen destekte ne mal oldugu çkıyor tarlanın 10 dönume kayıtlısa tapusu o kadara tutuyoruz yani
birde kira sözleşmesi warmış geçen sene bizim bi proldem oldu bu sende icar yoktu
bu kira sözleşmesi yapan varsa gönderseya bana bi dosyayı..
Maalesef desteklerin sevdasına sözleşme yapamıyoruz,hele ki tapu desen binbir türlü tarlanın en az 10-15 kişi hissedarı var,tapu desen kimsenin haberi yok kabalak hesaplanıp gidiyo.Tarla sahibine belki bunu gösterip ikna edemeyiz ama en azından kendimiz üç aşağı beş yukarı hesabımızı bilmiş oluruz.

Çağrı link=topic=59711.msg645881#msg645881 date=1352216378' Alıntı:
Maalesef desteklerin sevdasına sözleşme yapamıyoruz,hele ki tapu desen binbir türlü tarlanın en az 10-15 kişi hissedarı var,tapu desen kimsenin haberi yok kabalak hesaplanıp gidiyo.Tarla sahibine belki bunu gösterip ikna edemeyiz ama en azından kendimiz üç aşağı beş yukarı hesabımızı bilmiş oluruz.
işte geçen sene bizimde karıştı bi galericinindi tarla adam köydekine demiş kim ekerse eksin bizde önce yulaf sonra mısır larak anlaştık aracıyla sonra 2. ürün için tarlayı sürüyordum babam adamlar razı değil sürme dei yarısı sürülük kaldı sonra yine ayarladık ama zamanı gçemişti ekmenin yine yulaf ektik ertesi kışa.. dediğin gibi azen tarla sahipleri bilhaber ve kira sözleşmesi olmayınca sorunlar artıyo..
zati 2 kişi war sağlam onlar tapuları veriyorlar nasıl yaparsanız öyle diyorlar on numara oluyor :)
ama kabataslakta bilmek böyle güzel yo hesaplarken bile bakıyoruz nereye gitceksek ona göre şu kadr yakar yada bu yol daha kestirme diyoruz güzel bilgiler..

SmhGwz link=topic=59711.msg645887#msg645887 date=1352216729' Alıntı:
işte geçen sene bizimde karıştı bi galericinindi tarla adam köydekine demiş kim ekerse eksin bizde önce yulaf sonra mısır larak anlaştık aracıyla sonra 2. ürün için tarlayı sürüyordum babam adamlar razı değil sürme dei yarısı sürülük kaldı sonra yine ayarladık ama zamanı gçemişti ekmenin yine yulaf ektik ertesi kışa.. dediğin gibi azen tarla sahipleri bilhaber ve kira sözleşmesi olmayınca sorunlar artıyo..
zati 2 kişi war sağlam onlar tapuları veriyorlar nasıl yaparsanız öyle diyorlar on numara oluyor :)
ama kabataslakta bilmek böyle güzel yo hesaplarken bile bakıyoruz nereye gitceksek ona göre şu kadr yakar yada bu yol daha kestirme diyoruz güzel bilgiler..
aynen dediğin gibi.Geçen sene eken bir abimiz diyo senin tarla 15 dönüm,tarla sahibi diyo 25 dönüm.Eken abi diyo şu kadar tohum attım bu tarla imkansız bu kadar gelmez.Adam gurur meselesi yaptı özel ölçtüler :D tarla 23 dönüm geldi,anlaşmazlık aslında tohum davasından çıktı.Geçen sene biraz ufaktı tohumlar dolgun çıkmadı,abi de herseneki ektiğine göre hesap etmiş ama tohum ufak olunca fazla gitmiş :)

Çağrı link=topic=59711.msg645890#msg645890 date=1352216895' Alıntı:
aynen dediğin gibi.Geçen sene eken bir abimiz diyo senin tarla 15 dönüm,tarla sahibi diyo 25 dönüm.Eken abi diyo şu kadar tohum attım bu tarla imkansız bu kadar gelmez.Adam gurur meselesi yaptı özel ölçtüler :D tarla 23 dönüm geldi,anlaşmazlık aslında tohum davasından çıktı.Geçen sene biraz ufaktı tohumlar dolgun çıkmadı,abi de herseneki ektiğine göre hesap etmiş ama tohum ufak olunca fazla gitmiş :)
ya işte insanalrla ugraşması çok zor neler oluyor ...

yılllardır icar ekiyorum yüzlerce parsel. aynı sorunları yaşadım..
kimisi tarlası kaç dekar bilmiyor, kimi büyük çıkıyor, kimi küçük...
2-3 bin dekar arazide birer dekar oynasa binlerce teneke icar artı biçere fazladan binlerce lira....
hak haktır tala sahibinede sanada 1 dekar geçmesi hoş değil... birçok ölçüm usulü var...
kimi adımlar, kimi tekere zincir bağlar... vesaire.baktım bu ölçümlerin hiçbiri sağlıklı değil....
yukarıdaki şekilde ölçüm yaptım ama buda sağlıklı olmadı, çünkü bazı araziler veya tarla sınırları net çikmamış...
3-5 yıl önce alan hesabı özellikli GPS cihazı aldım, sadece tarlanın çevresini, yürüyerek veya traktörle dolaşıyorum. tuşa basınca alan otamatik çıkıyor...
cihazın çok çeşitleri var. uygun fiyata alan hesabı,yol blgsyrı.,rakım ölçme, nokta işaretleme,yön bulma, mesafe ölçme... vb. özellileri olan en basit bi chaz alabilrsniz...
(cep telefonu gibi ufak birşey)

bereket. link=topic=59711.msg646054#msg646054 date=1352231079' Alıntı:
yılllardır icar ekiyorum yüzlerce parsel. aynı sorunları yaşadım..
kimisi tarlası kaç dekar bilmiyor, kimi büyük çıkıyor, kimi küçük...
2-3 bin dekar arazide birer dekar oynasa binlerce teneke icar artı biçere fazladan binlerce lira....
hak haktır tala sahibinede sanada 1 dekar geçmesi hoş değil... birçok ölçüm usulü var...
kimi adımlar, kimi tekere zincir bağlar... vesaire.baktım bu ölçümlerin hiçbiri sağlıklı değil....
yukarıdaki şekilde ölçüm yaptım ama buda sağlıklı olmadı, çünkü bazı araziler veya tarla sınırları net çikmamış...
3-5 yıl önce alan hesabı özellikli GPS cihazı aldım, sadece tarlanın çevresini, yürüyerek veya traktörle dolaşıyorum. tuşa basınca alan otamatik çıkıyor...
cihazın çok çeşitleri var. uygun fiyata alan hesabı,yol blgsyrı.,rakım ölçme, nokta işaretleme,yön bulma, mesafe ölçme... vb. özellileri olan en basit bi chaz alabilrsniz...
(cep telefonu gibi ufak birşey)
Bende kullanıyorum, sahtekar döverbiçerciler yüzünden almak zorunda kaldım. Hata payı çok az o kadar hassas ki alan ölçümü yaptığınız esnada sağ elden sol ele aldığınızda bile çizgi de değişme oluyor.
http://www.hepsiburada.com/liste/garmin-etrex-10-el-tipi-gps/productDetails.aspx?productId=outgar0100097000&categoryId=1303494#Gorseller

gokhanozkan link=topic=59711.msg646079#msg646079 date=1352235597' Alıntı:
eline sağlık çağrı.tarlaları ölçmeye başladım.hemen hemen tutuyor.güzel program.
hacı dayı bende kurdum programıda bizim ki acık dandik oldu galiba.:S ölçtüremedik sadece metre olarak çıkıyo yaw.:)

nailyetek link=topic=59711.msg646081#msg646081 date=1352235713' Alıntı:
hacı dayı bende kurdum programıda bizim ki acık dandik oldu galiba.:S ölçtüremedik sadece metre olarak çıkıyo yaw.:)
nail abi tools seçeceksin.önüne gelen ekranda polygonu seçeceksin.sonra üstteki yere meter,alttaki yere squaremeters i seçeceksin.sonra mouse ile tarlanın bükülme noktalarına tıklayacaksın.squaremeters yazan yer senin dönümündür.

gokhanozkan link=topic=59711.msg646085#msg646085 date=1352236032' Alıntı:
nail abi tools seçeceksin.önüne gelen ekranda polygonu seçeceksin.sonra üstteki yere meter,alttaki yere squaremeters i seçeceksin.sonra mouse ile tarlanın bükülme noktalarına tıklayacaksın.squaremeters yazan yer senin dönümündür.
tolls seçtim, web,Ruler, Table, gps,movimaker, playtour, bunlar altalta çıkıyor, senin dediğin pliygon Add a taıklarsam çıkıyor ve işlem yaptıramadım, Ruler e tıklarsam sadece metre ölçen küçük bi,r bölme çıkıyor ve metre hesabı yapıyor.:S

nailyetek link=topic=59711.msg646101#msg646101 date=1352237659' Alıntı:
tolls seçtim, web,Ruler, Table, gps,movimaker, playtour, bunlar altalta çıkıyor, senin dediğin pliygon Add a taıklarsam çıkıyor ve işlem yaptıramadım, Ruler e tıklarsam sadece metre ölçen küçük bi,r bölme çıkıyor ve metre hesabı yapıyor.:S
Abi ruler da yani o çıkan küçük pencere line path polygon circle yazıyor yan yana,sen polygon yazanın üzerine tıkla gökhan abinin dedikleri çıkar fotoda siyahla işaretli yer

Çağrı link=topic=59711.msg646302#msg646302 date=1352285028' Alıntı:
gökhan abinin dediği gibi crack.exe dosyası var onu yüklememiş olabilirsin abi
gokhanozkan link=topic=59711.msg646220#msg646220 date=1352255601' Alıntı:
crack dosyasını yükledinmi nail abi ?
Ben bilmem evlat bilir, okuldan gelince bi baksın o kurdu bunu.:)