Biodizel Üretimi

Arkadaşlar Bugun Aklıma Bişey Geldi. Forumda Çogu Kişinin Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanı Bulunuyor...
Bu Hayvanların Atıkları Ve Bitkisel Atıklarla Biodizel Üretilemezmi? Böylece Çiftçi Tarlasını Bedavaya Sürmüş Olur

Ynt: Biodizel Üretimi

bio dizelle biogaz ayrı ayrı seyler bıodızel her nekadar aık yaglardan uretılmeye calışılsada genelde yaglı tohumlardan uretılmeye calısılıyor ozellıkle kanoladan aycıcekyagı bıle olur ama aslı astarını gecer bıogaz adı ustunde gaz fermantasyon sonusu gazı bırıktırmek

delihan link=topic=59724.msg646074#msg646074 date=1352234871' Alıntı:
kardeş öyle olsa kim bekler ki hemen biodizel üretim tesisi kurar bio gazla bio dizel çok farklı şeyler

Tipik Bir Türk Cevabı :) Öyle Olsa Herkes Kurar Delihan Arkadaşım Biz Türkler Herşeyden En Son Haberdar Oluyoruz Bilmiyormusun ??? Bütün Dünya Topraksız Tarıma Geçti Biz Hala Toprak Sür ,Gübre At , İlaç At , Sula vs. vs.

Avrupada 3000 ' in üzerinde irili ufaklı biyogaz işletmesi var

manas link=topic=59724.msg646064#msg646064 date=1352232375' Alıntı:
bio dizelle biogaz ayrı ayrı seyler bıodızel her nekadar aık yaglardan uretılmeye calışılsada genelde yaglı tohumlardan uretılmeye calısılıyor ozellıkle kanoladan aycıcekyagı bıle olur ama aslı astarını gecer bıogaz adı ustunde gaz fermantasyon sonusu gazı bırıktırmek

BİYODİZEL NEDİR ?

Biodizel, kolza (kanola), ayçiçek, soya, aspir gibi yağlı tohum bitkilerinden elde edilen yağların veya hayvansal yağların bir katalizör eşliğinde kısa zincirli bir alkol ile (metanol veya etanol) reaksiyonu sonucunda açığa çıkan ve yakıt olarak kullanılan bir üründür. Evsel kızartma yağları ve hayvansal yağlar da biodizel hammaddesi olarak kullanılabilir.

Biodizel Üretimi:
Biodizel üretiminin çeşitli metotları olmakla birlikte günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntem transesterifikasyon yöntemi ' dir. Transesterifikasyon; yağ asitlerinin (bitkisel yağlar, evsel atık ve yağlar, hayvansal atık ve yağlar) bazik bir katalizör eşliğinde alkol (metanol, etanol vb.) ile esterleşme reaksiyonudur.

omerfarukkoc link=topic=59724.msg646092#msg646092 date=1352236824' Alıntı:
Biodizel ' i Bizim İlçe ' de Ham Yağ İşleme Tesislerinde KONYA ŞEKER Üretmekte Şu Anda...
iiyi o zaman sen faaliyete geçir bizde tebrik edelim seni tipik türk cevabı diyonya hani buda tipik türk cevabı serisinin devamı bu arada silaj işini ne yaptın ???

ben bayagı ugraşmışdım bu konuta ham yagı depoya koyup yakamazsın bunun ıcın ıcıne bellı mıktarda etanol alkoy koyacaksınkı yag cozulsun bunuda her onune gelene alkol vermıyorlar bırlık kooperatıf gıbı bırleşeceksın bıo dızel urettıgını belgelendıreceksınkı ucuz alkol alasın yoksa kg ozaman 5 tl ıdı alkolun ama alkolude kendınız uretırsenız lafım yok

o fırma urununu satmak ıcın elınden gelen herseyı yapar emın ol buna cumra beledıyesı bıle yapmışdı ama vazgecdı bu sevdadan hıdayet oguz konya selcuk teknık bılımler de egıtım gorevlısı gorusmenızı tavsıye ederım cooooooooook emek verdı bu adam ama devlet destegı olmayınca bır yere kadar