aman başlarına taş düştü?

7 GÜNDE İKİNCİ İNDİRİM

30 Ekim ' de yapılan 8 kuruşluk indirimle 4,27 ' ye gerileyen motorinin litre fiyatı bu gece yarısından itibaren 4.18 liradan satılacak. 23 Eylül ' de ÖTV artışıyla birlikte 36 kuruş zamlanan motorinin fiyatı 4-4,01 liradan 4,36-4,37 liraya yükselmişti. Ekim ayındaki indirim ve bugün yapılan indirimle motorinin litre fiyatı 4.18 liraya kadar geriledi.

BENZİNE SON İNDİRİM 31 EKİM ' DE

Benzin fiyatlarına son indirim 31 Ekim ' de geldi. Bu indirimle birlikte İstanbul ve İzmir ' de ise 4,67-4,68 lira arasında satılan 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4,59-4,60 liraya geriledi.

22 Eylül ' deki ÖTV artışından sonra 95 oktan benzinin fiyatı 26 kuruş zamlanmıştı. Ekim ayında benzine yapılan 3 ayrı indirimle birlikte benzin fiyatları 4.60 ' a kadar geriledi. 22 Eylül ' deki ÖTV zammı öncesinde benzin 4.49 liraya satılıyordu.

Ynt: aman başlarına taş düştü?

vallahi bilmiyorum eşim bile haberi duyunca şok oldu.hatta ben zam dedim yok dedi inanamadım.herhalde yılsonu enflasyonu düşük gösterecek merkez bankası bir ayar galiba ama 2013 çok acı geçecek basın bas bas bagırıyor..anlayana.
10 kasım da anıt kabir kapalı olacakmış vatandaşa ...

Benim işler bitti ya,ondandır bu indirim. Milletin zamlara sesi çıkmasın diye ara sıra da indiriyorlar ama sonuçta fiyat hep tırmanışta. :(

ee geçen ay çiftçi tohum ekti tarlasını işledi mazot gerekti, kamyoncu pancar çekti, kurbanlık çekti mazot gerekti, halkın kurban bayramı vardı memleketine git gel mazot gerekti, otobüsçü bayramda halkı taşıdı mazot gerekti, böyle bir zamanda zam yapmamak ta olmazdı dimi yani, tam milleti soyma zamanı zam olmasın mı yani...

Şimdi geçen aya göre mazot talebi azaldı, arzı arttırmak için mazot fiyatını indirmek mantıklı tabi. Sanki fırtına öncesi sessizlik gibi...

Ağlamak sızlamak nafile beyler,
Yorgana, döşeğe vergi bağlandı.
İnliyor şehirler, kazalar, köyler,
Buğdaya, başağa vergi bağlandı.

Bülbül gibi susmak için dut yerdik,
Koyun besler, kuzu besler süt yerdik,
Ara sıra av yapardık et yerdik
Baruta, fişeğe vergi bağlandı.

Berberin bakkalın koptu damarı
Esnaf duman oldu yedi şamarı
Sık diyorlar, yok ki sıkak kemeri,