BÖLGEDE İLK 2. ÜRÜN YONCANIN 2. BİÇİMİ (YONCA DİYARI AKSARAY)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar bu yıl buğday arkasına 2. ürün olarak yonca ektim ve bu 2. biçimi normal şartlara göre ufak görünüyor ama yonca baharlık yoncalar gibi güçlendi ve ekim masrafınıda fazlasıyla karşıladı bildiğim kadarıyla bölgemde ilk defa 2. ekim yonca 2. defa biçiliyor çeşit MEDİCA PROSEMENTİ burasını tırmıklayıp balye yaptırdım ve dün topladım bugünden sonra yağış gösteriyor zaten,tırmık ve balye fotoğraflarınıda başka bir zaman konuya ekleyecem.
img0410bx.jpg

img0411yy.jpg

img0412mu.jpg

img0413fn.jpg

img0414ee.jpg

img0415tr.jpg

img0416mvo.jpg

img0417sl.jpg

img0418nj.jpg

img0420t.jpg

img0421zhe.jpg

img0422rl.jpg

img0424ik.jpg

Ynt: BÖLGEDE İLK 2. ÜRÜN YONCANIN 2. BİÇİMİ (YONCA DİYARI AKSARAK)

Bir yakında olsan çalardım senin yonca balyalarını, bu ne yaw, nasıl memleket, nasıl çiftçilik, nasıl toprak, burası nere,bu nasıl çiftçi.?:D
Tebbrikler hacım, bu işi çözdün sen.

Ynt: BÖLGEDE İLK 2. ÜRÜN YONCANIN 2. BİÇİMİ (YONCA DİYARI AKSARAY)

Maşallah abi bahara bizim de var biraz yonca ekilecek tohum gayet iyi heralde bizde bunu deneyelim olmazsa,bakım da belli on numara :)

valla tebrikler bereketli olsun mehmet hocam , 2.üründe 2. biçimi yapmak gerçekten başarı.. 200 dekar da biz de var 2.ürün yonca ,geçenlerde kontrol ettim aslında bir kez biçim yapılabilirdi ama havalar soğuk gittiği için bahara kaldı artık..

hacım kolay gelsin bereketli olsun maşaallah yonca on numara duruyor yine bu işlerde başarılarını takdir etmek lazım resimler ve emeğin içinde teşekkürler güzel paylaşım

Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar çeşit kaliteli tam olarak iyiliğ gelecek yıl belli olur ama yinede kaliteli gibi şu anda.
bunlarda tırmık görüntüleri
img0457uq.jpg

img0458xlz.jpg

img0459su.jpg

img0446sz.jpg

img0447te.jpg

img0448q.jpg

img0449tg.jpg

img0451he.jpg

img0452v.jpg

img0453xy.jpg

img0454k.jpg

img0455gn.jpg

img0456hdn.jpg

Hacım MaşaAllh emeğine değdi... bizimki çok seyrek oldu baharın ilk biçimi yaptıktan sonra üzerinden mibzerle yeniden ekeceğim... kuyu suyu tuzlu-acı geldi sanırım .. geçen yağan yağmurdan sonra çıkanlar 2 dal bir de ortasından dal vermeye başladı onlar dona dayanır mı sence ? 15-20 gün don yok gibi ama sıcaklıklada cok yüksek değil..

Sn hacimmet;
Maşallah gerçekten çok güzel bitim ve gelişim göstermiş yoncanız,Allah bol bereket versin.Nasıl bir ekim tekniği uyguladınız? toprak hazırlığı-mibzer tipi-mibzer tohum atım ayarı gibi birtakım detaylar verebilmeniz mümkünmüdür?

Saygılar,hayırlı işler.