NH TL100a Köymak Pnomatik Mibzerle ekim yapıyor!

Ynt: NH TL100a Köymak Pnomatik Mibzerle ekim yapıyor!

bartu link=topic=59732.msg646363#msg646363 date=1352302184' Alıntı:
hayırlı olsun, güle güle kullanın yeni makinenizi.makinenin + ve - lerinden biraz bahsedebilirmisiniz?

onemlı bır eksıklık yok aslında tohum elegınden arpa bıraz zor gecıyor onuda soktum sorun cozuldu :) herseyı atıyor tohum temız olmasa da olur kapcık falan sadece fındıktan buyuk olmasın cıkısta daralma var tıkanıyor sadece oda gubrede tas gıbı ırı maddeler olursa oluyor. tohumuda gubreyıde tam olarak atıyor eksık yada fazla atmıyor. somunlar kontrol edılmesı gerekıyo sık sık gevseme oluyor oynak yerlerde. bası yaylarının germe ayar kolu eksık yapılmıs sadece tek noktadan kavrıyor oda koptu bende zıncırleden 1 er halka kısaltarak sorunu cozdum. yuzeyde 1 tane bıle tohum kalmıyor sadece sonlarda durup kaldırırken ıcınden dokuluyor bıraz. tekerlerın arkasında 3 er tane aysan bacagı gıbıbacak var teker ızlerını kaartıyor tekrar. Bazı bahlantılarda sonsu dışli civata kllanılmıs bazıları koptu onlarıda hallettım. bununda dsında hıc bır eksık goremedım.

Hayırlı uğurlu olsun,bu makina kanola yonca ekimi falan da yapıyor bildiğim kadarıyla,asıl olarak hububat için mi aldınız yoksa diğer ekeceği ürünler için mi ?

Çağrı link=topic=59732.msg646372#msg646372 date=1352302890' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun,bu makina kanola yonca ekimi falan da yapıyor bildiğim kadarıyla,asıl olarak hububat için mi aldınız yoksa diğer ekeceği ürünler için mi ?
hububat ve yonca ıcın aldım.

hasanfuat link=topic=59732.msg646392#msg646392 date=1352304174' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın
ekim hızı kaç km saat ?
günde kaç dönüm ekim yapabilirsiniz ve tl100 ne kadar yakıt tüketiyor

8 km/saat gıbı hızı yakıtta 0.4-0.5 gıbı tarlanın buyuklugune baglı olarak degıısıyor. Gunde ekım yapmaya gelınce yıne tarlanın durumuna gore degısıyor kucuk tarlalar cok ugrastıyor vıdeo dakı tarlada 40 dakkada 20 donum ektım ornegın 60 donum.

tümosan 8095 link=topic=59732.msg646390#msg646390 date=1352304134' Alıntı:
hayırlı olsun bereketli kazançlar getire.bu tip tercih etmenizin nedeni ne acaba.
Çok fazla ekim yapa bilmesi, çift ızgara olması, tohumları cok duzenlı atıyor ve donume min 300 gr atabılıyor! hassasıetı cok faza buda cıdı bır tohum tasarrufu yapıyor buyuk razı eımlerınde.sıra arası 12.5 cm özdoken kullanıyordum 14 cm dı burdanda fazla sıra ekıyor sıraları sıklastırıp togum aralarının seyreltıyor. hidrolıklı olması buyuk avantaj cok serı donusler yapabılıyr. iz bırakma duzenegı sayesınde hıc bosluk olmuyor...

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Yeni makinanız hayırlı olsun. Benim bir arkadaşımda aynısından aldıydı. Ama deneme fırsatı oldumu bilmiyorum. Onlar yalnız ayak aralıklarını filan kendi isteklerine göre ayarlattılar.

Yeni Mibzeriniz Hayırlı Olsun Erdal Bey Hemşerim :)

TL-A ' da Güzel Performans Sergilemiş, Özellikle Yakıt Konusunda...