Yeni Aldığımız Şakalak Marka Mibzer

Merhaba değerli üyeler.

Geçenlerde aldığımız ve ilk olarak buğday ekimi yaptığımız 22 sıralı Şakalak mibzerimizin fotoğraflarını biraz geç de olsa paylaşıyorum.
Mibzer 450 kg tohum ve 350 kg da gübre kapasiteli kombine bir makine. Kendi ağırlığı ise 1090 kg.
Aslında benim gönlüm asılır tip bir ekim makinesi almakta idi ama malum, babama kabul ettiremedim.
Yine eski düzen devam edeceğiz bakalım, hayırlısı inşallah. :)

Ynt: Yeni Aldığımız Şakalak Marka Mibzer

serdar437065 link=topic=59778.msg647192#msg647192 date=1352463081' Alıntı:
hayırlı olsun kaça mal oldu acaba :S

Teşekkür ederim. Galiba 8500 civarı bir fiyata mal oldu.

by-edo link=topic=59778.msg647201#msg647201 date=1352464343' Alıntı:
hayırlı olsun çok tutuluyor bu şakalaklar bizim çevrede nedense

Bir alışkanlıktır gidiyor abi yoksa başka bir sebebi olduğunu sanmıyorum. Teşekkür ederim. :)

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. :)

Pişman olmazsınız abi bizde 2009 modeli var birkaç eksiği vardı onlar 2010dan itibaren değişen kasada giderilmiş hayırlı uğurlu olsun.Sanırsam 300 TL gibi bir farkla hem askılı hem çekili olan modeli alınabiliyordu,hem baba beyin hem senin gönlün olmuş olurdu :) Bu arada fotolar bende gözükmüyor ama bu mibzeri iyi bildiğim için bodoslama yorum yaptım :D

doganbey1 link=topic=59778.msg647211#msg647211 date=1352464856' Alıntı:
Hoca Allah hayrını versin :)

Eyvallah Doğancan Beyciğim. :D

Çağrı link=topic=59778.msg647217#msg647217 date=1352465148' Alıntı:
Pişman olmazsınız abi bizde 2009 modeli var birkaç eksiği vardı onlar 2010dan itibaren değişen kasada giderilmiş hayırlı uğurlu olsun.Sanırsam 300 TL gibi bir farkla hem askılı hem çekili olan modeli alınabiliyordu,hem baba beyin hem senin gönlün olmuş olurdu :) Bu arada fotolar bende gözükmüyor ama bu mibzeri iyi bildiğim için bodoslama yorum yaptım :D

Ezelden beri kullandığımız mibzer bu Çağrı. 2001 ' de Özdöken almıştık ama ondan randıman alamadık ve yine 2002 ' de Şakalak almıştık.
Bu yıl da 2002 model olan Şakalak mibzeri bununla yenilemiş olduk. Yani mibzer güzel ama ben biraz değişiklikten yanaydım açıkçası. Dediğin gibi hiç olmazsa askı tertibatı olan bir mibzer olsa da olurdu ama 'ne işe yarayacak' diyerek kabul etmedi patron. :D Neyse hayırlısı buymuş. Ektiği bereketli olur inşallah. :)Yorumun için teşekkür ederim...

Yorum yapan herkese teşekkürler...

hayırlı olsun güle güle kullanın.özdöken kullanıyoruz biz sıkıntı yok güzel mibzer, şakalakda kötü değildir eminim.Aletin kötüsü olmaz bi yerde bi kaç yıl bununla takılın sonra askılı da alırsınız :)

Adaşım Uzun Bir Aradan Sonra Seni Aramızda Görmek Sevindirici, Hoşgeldin :)

Öncelikle Mibzeriniz Hayırlı Olsun, Güzel Günlerde Kullanın...

Ama Madem Baban ' la Aranızda Öyle Bir Konuşma Geçti Hem Çekilir Hem Asılır Tip Alaydınız, İkinizinde Gönlü Olurdu ;)

Çekilir Tip Olaydı Sözde; Volkan Gibi İşin Arasında Dışarıya Ekin Ekmeye Giderdin Sonra :D :D

Paylaşım İçin Teşekkürler ;)

omerfarukkoc link=topic=59778.msg647247#msg647247 date=1352470477' Alıntı:
Adaşım Uzun Bir Aradan Sonra Seni Aramızda Görmek Sevindirici, Hoşgeldin :)

Öncelikle Mibzeriniz Hayırlı Olsun, Güzel Günlerde Kullanın...

Ama Madem Baban ' la Aranızda Öyle Bir Konuşma Geçti Hem Çekilir Hem Asılır Tip Alaydınız, İkinizinde Gönlü Olurdu ;)

Çekilir Tip Olaydı Sözde; Volkan Gibi İşin Arasında Dışarıya Ekin Ekmeye Giderdin Sonra :D :D

Paylaşım İçin Teşekkürler ;)

Eyvallah adaşım, teşekkür ederim, hoş buldum. :) Hem asılır hem çekilir konusunda da anlaşamadık işe yaramayacağını söyleyerek almadı asılır tertibatlı mibzeri. :D

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim...

samsunbafra link=topic=59778.msg647255#msg647255 date=1352471425' Alıntı:
hayırlı olsun ....askılı sistemde yaptırabilirsin...bizdede vardı çekili t.z.d.k mibzer..sonradan askılı yaptırdık, köşelerde ve başlarda pratik oluyor..

Sağ ol Ayhan abi. Sonradan da yaptırılabilir ama orijinalinde olsa daha iyi olurdu. Olmazsa bu eskiyince askılısından alırız. :D