JHONDERE TUTULMUYOR DİYENLERE EN GÜZEL ÖRNEĞİ BU OLSA GEREK....

merhabalar değerli forumcular.bazı yerlerde de duyduğum üzere yok jhondere tutulmaz yok jhonderenin ikinci eli yok gibi sözlerden dolayı uzun zamandır ikinci el sitelerini sık sık ziyaret ediyordum.bu konuyu bir örnek ile sizlerle paylaşmak istiyorum....

1 - 2011 model jhondere 5055 e 4x4 40 bin tl gölgelikli (sıfırı 46-47-48 bayiden bayiye deyişiyor...)
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-john-deere-2011-5055e-4wd-emsalsiz-104682563/detay/

anladığım kadarı ile jhondere de ikinci elde yavaş yavaş hak ettiği yeri buluyor.bunda bence tek bir sebep var.herkesin kafasında olan acaba jhondere de ilerde parça sıkıntısı çekermiyim sorusu.eee nediyelim sonunu düşünen kahraman olamaz :) *098*-

Ynt: JHONDERE TUTULMUYOR DİYENLERE EN GÜZEL ÖRNEĞİ BU OLSA GEREK....

usta biri 2400 saatte biri 188 :) tututlup tutulmama meselesi ise senin kast ettiğin anlamda değil. sen yurt genellemesi yapıp kimse jd kullanmıyormuş gibi yapıyosun. ama bu yöreden yöreye bölgeden bölgeye değişir. Misal bir bağköyü vardır. atıyorum o köyden birisi gider nh nin bağçe serisinden alır yaptığı iş çok iyidir memnundur köylüde bu motoru görür elini ateşe atmak istemez nasıl olsa onda var iyi motor der alır. yada jd nin bağ motorları nh nin motoruna veya mf nin motoruna göre biraz daha uygunsuz geliyordur. bizim civar köylerdede hiç jd yoktur 1 tane çok esski var oda modelini hatırlamıyorum. bu demek olmuyor ki jd tutulmuyor. ova köylerde bisürü jd var bizimde ama dağ köylerde tektük. tercih meselesi birazda. Tutulmama meselesi bölgeden bölgeye değişir.

jd-turbo intercoller 60 hp 188 saatte 40 bin tl.
nh- ((turbo intercoller YOK)) 55 hp ((2400)) saatte 39 bin tl
aradaki fark bu + hangisinin daha once satılacagınada bakmak lazım.
ve turbo inetrcolsuz 55 hp jd lerede bakmak lazım bilgim olarak 30-32 bin lira anca ediyolar sanırım :)

arkadaşların her ikisine de katılıyorum.
ve eklemek istiyorum piyasa olayında alış ve satış fiyatı oranıda önemlidir.
50000 e aldığını 40000 e satmakta var
60000 e aldığını 40000 e satmakta
hızlı ve çabuk satmakta

cazgin0020 link=topic=59805.msg647587#msg647587 date=1352535913' Alıntı:
ve turbo inetrcolsuz 55 hp jd lerede bakmak lazım bilgim olarak 30-32 bin lira anca ediyolar sanırım :)

turbo intercoll olmaması ve aradaki saat farkından dolayı 2-3 bin tl oynasa bile jhondere 40 newholland 41-42 bin olur. tabi aslında burda önemli olan bir durum daha var.oda hangisinin önce satılacağı.eğer 2400 saatte bir newholland 188 saatte bir jhondereden daha erken satılıyorsa tekrardan bir düşünmek lazım.takipteyim.
bu arada cengiz kardeşim benimde bildiğim kadarı ile 2011 model bir jhonderede zaten turbo olmayan modeli yok.tek intercoll olmayan modeli var.oda en son çıkan 5050 serisi.diyer 50 beygir üstü modellerde turbo intercoll mevcut...

aribas link=topic=59805.msg647592#msg647592 date=1352536343' Alıntı:
arkadaşların her ikisine de katılıyorum.
ve eklemek istiyorum piyasa olayında alış ve satış fiyatı oranıda önemlidir.
50000 e aldığını 40000 e satmakta var
60000 e aldığını 40000 e satmakta
hızlı ve çabuk satmakta

hızlı ve çabuk satmaya kesinlikle katılıyorum ama şu 60 bine alıp 40 bine satma konusuna katılmıyorum.şuan jhondrenin 5055 serisi 46-47 bin tl civarında oda bayiden bayiye deyişiyor...

baba540 link=topic=59805.msg647597#msg647597 date=1352536688' Alıntı:
hızlı ve çabuk satmaya kesinlikle katılıyorum ama şu 60 bine alıp 40 bine satma konusuna katılmıyorum.şuan jhondrenin 5055 serisi 46-47 bin tl civarında oda bayiden bayiye deyişiyor...
güzel kardeşim ben genel olarak söylüyorum aynı yaş aynı hp aynı özellikli traktörde hem alış satış fiyatında fark varsa hemde hızlı satışta fark varsa buda genel tercihin sonucudur.

aribas link=topic=59805.msg647599#msg647599 date=1352536873' Alıntı:
güzel kardeşim ben genel olarak söylüyorum aynı yaş aynı hp aynı özellikli traktörde hem alış satış fiyatında fark varsa hemde hızlı satışta fark varsa buda genel tercihin sonucudur.

işte bende verdiğim örnekte hangisi 60 bine alınıpta 40 bine satılan onu marak ettim.jhonderemi newholland mı ? hangisi ise söyle ona göre bir yorum yapalım.

güzel kardeşim senle polemiğe girmek istemiyorum ama sen polemik yapmaya çalışıosun.
açarsın liste fiyatlarını iki markanın aynı özellikli traktörlerinin fiyatlarına
alış fiyatı ile satış fiyatı arasında hangisinde daha fazla değer kaybı varsa o markayı kastediyorum bu jd de olabilir nh de

baba540 link=topic=59805.msg647597#msg647597 date=1352536688' Alıntı:
tt 55 ın sıfırı 60 bın değilki onuda pazarlık yapıp 46 47 ye alabiliyosun tt 55 i ve turbo intercol bi tt 55 suan piyasaya çıksa 40 42 bin lira istenir vede bu jd pahalı yazılmış zaten denizlide 5065 e vardı yani 70 hp lik jd 100 saat altıydı hatta motor 2012 model 44 bin istiyolardı. sitede uygun die konusu bile açılmıştı.

cazgin0020 link=topic=59805.msg647605#msg647605 date=1352537447' Alıntı:
tt 55 ın sıfırı 60 bın değilki onuda pazarlık yapıp 46 47 ye alabiliyosun tt 55 i ve turbo intercol bi tt 55 suan piyasaya çıksa 40 42 bin lira istenir vede bu jd pahalı yazılmış zaten denizlide 5065 e vardı yani 70 hp lik jd 100 saat altıydı hatta motor 2012 model 44 bin istiyolardı. sitede uygun die konusu bile açılmıştı.
eyvAllah kardeşim de bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum
ordaki fiyatlar temsili fiyat sadece değer kaybını vurgulamak için söylemiştim.

aribas link=topic=59805.msg647603#msg647603 date=1352537329' Alıntı:
güzel kardeşim senle polemiğe girmek istemiyorum ama sen polemik yapmaya çalışıosun.
açarsın liste fiyatlarını iki markanın aynı özellikli traktörlerinin fiyatlarına
alış fiyatı ile satış fiyatı arasında hangisinde daha fazla değer kaybı varsa o markayı kastediyorum bu jd de olabilir nh de

polemikle falan işim olmaz da sanırım aramızda bir anlamama problemi oldu.şimdi yukarda iki örnek verdim.ve dolayısı ile de senden de örnek istiyorum.sen söyledin birşey ama newholland a mı söyledin yoksa jhondereyemi belli deyil.mesala dersinki jhondere 50 bin newholland 55 bin yani kesin şeylerle konuşuruz ve bu daha doğru olur.neyse tertip :) polemik ile falan işim olmaz burası payşlaşım formu.paylaşacağız ki doğru olanı bulacağız ve doğru yönlendireceğiz.yanlış anlaşılma olmasın.bu arada newholland tt 55 şuan 55 bin civarı liste fiyatı var jhondere 5055 e de 51 bin civarı liste fiyatı var.saygılar....

cazgin0020 link=topic=59805.msg647605#msg647605 date=1352537447' Alıntı:

bu örnenler karşılıklı olarak çoğaltılabilir.mesala konya da bu site üyesi bir büyüğüm 2011 model 5055 i 320 saatte ve kabinliydi geçen yıl 2011 de 43 bine almıştı.yani örnekler çoğaltılabilir.en güzeli bekleyip ve görmek.bakalım hangisi önce satılacak....

baba540 link=topic=59805.msg647607#msg647607 date=1352537657' Alıntı:
polemikle falan işim olmaz da sanırım aramızda bir anlamama problemi oldu.şimdi yukarda iki örnek verdim.ve dolayısı ile de senden de örnek istiyorum.sen söyledin birşey ama newholland a mı söyledin yoksa jhondereyemi belli deyil.mesala dersinki jhondere 50 bin newholland 55 bin yani kesin şeylerle konuşuruz ve bu daha doğru olur.neyse tertip :) polemik ile falan işim olmaz burası payşlaşım formu.paylaşacağız ki doğru olanı bulacağız ve doğru yönlendireceğiz.yanlış anlaşılma olmasın.bu arada newholland tt 55 şuan 55 bin civarı liste fiyatı var jhondere 5055 e de 51 bin civarı liste fiyatı var.saygılar....
eyvAllah güzel kardeşim işte benim demek istediğim de o zaten farkındaysan ben şu ya da bu marka demedim sadece tutulup tutulmamasına kriter olabilecek durumları söyledim ama yanlış anladın sanki jd ye çamur atıomuşum gibi algılayıp savunmaya geçtin hangi traktör kaç paradır şuan için fikrimde yok ilgimde hangisi ne kadar iyi olursa olsun şuan benim için en iyi traktör kapımdaki traktör çünkü benim tarlamı sürende onlar ekende dünyanın en iyi traktörünü fendt olarak kabul etsek dahi bana bi faydası olmadığı sürece bi anlamı yok hepimiz içinde öyledir.

evet bu formda buluşma amacımız birbirimize üstünlük sağlamaya çalışırcasına birşeyleri övmek yada fanatizm yapmaktan ziyade gördüğümüz eksikleri artıları dikkate alarak birbirimize yardımcı olmak faydalı bilgiler paylaşmak ve zaten gelir edemediğimiz bir sektörde en az zararla en yüksek karı sağlamaya çalışmak ve bu bilgileri paylaşmak
saygı ve sevgilerimle

usta bir traktör 60 hp turbo intercool 188 saatte 40 bine satılıyorsa ve bundan daha düşük donanım ve güce sahip hemde 2400 satte başka bir traktörde o paraya satılıyorsa senin dediğin traktörün o yörede tutulmadığını veya 2. el piyasasının düşük olduğunu gösteriyordur. ilanınında kendin paylaşmışsın zaten. teşekürler. anlş-*s

cazgin0020 link=topic=59805.msg647587#msg647587 date=1352535913' Alıntı:

bu arada cengiz kardeşim bana 2011 model olupta turbo olmayan bir jhondere örneği verirmisin...

ben 2011 modelde turbo olmayan bir jhondere yok diye biliyorum ama yanlışım varsa düzelt lütfen...bu arada bende öğrenmiş olurum....saygılar.

aribas link=topic=59805.msg647611#msg647611 date=1352538053' Alıntı:
eyvAllah güzel kardeşim işte benim demek istediğim de o zaten farkındaysan ben şu ya da bu marka demedim sadece tutulup tutulmamasına kriter olabilecek durumları söyledim ama yanlış anladın sanki jd ye çamur atıomuşum gibi algılayıp savunmaya geçtin hangi traktör kaç paradır şuan için fikrimde yok ilgimde hangisi ne kadar iyi olursa olsun şuan benim için en iyi traktör kapımdaki traktör çünkü benim tarlamı sürende onlar ekende dünyanın en iyi traktörünü fendt olarak kabul etsek dahi bana bi faydası olmadığı sürece bi anlamı yok hepimiz içinde öyledir.

evet bu formda buluşma amacımız birbirimize üstünlük sağlamaya çalışırcasına birşeyleri övmek yada fanatizm yapmaktan ziyade gördüğümüz eksikleri artıları dikkate alarak birbirimize yardımcı olmak faydalı bilgiler paylaşmak ve zaten gelir edemediğimiz bir sektörde en az zararla en yüksek karı sağlamaya çalışmak ve bu bilgileri paylaşmak
saygı ve sevgilerimle

saygılarımla.
ama lütfen şu konuda da yanlış anlaşılmayayım.ben yukarda jhondereyi savunmaya çalışmadım.aksine bir kaç gün önce açtığım konu başlığında 5050 serisinin artılarını ve eksilerini yazdım.sonuçta sektör olarak çok zorlu bir dönem geçiriyoruz.alt paragrafta yazdıklarına da kesinlikle sonuna kadar katılıyorum.tekrar saygılarımla

baba540 link=topic=59805.msg647615#msg647615 date=1352538386' Alıntı:
saygılarımla.
ama lütfen şu konuda da yanlış anlaşılmayayım.ben yukarda jhondereyi savunmaya çalışmadım.aksine bir kaç gün önce açtığım konu başlığında 5050 serisinin artılarını ve eksilerini yazdım.sonuçta sektör olarak çok zorlu bir dönem geçiriyoruz.alt paragrafta yazdıklarına da kesinlikle sonuna kadar katılıyorum.tekrar saygılarımla

eyvAllah kardeşim anlayışından dolayı teşekkür ediyorum herşey gönlünce olsun.