arkadaşlar size göre zenginlerin ve fakirlerin traktörleri markaları aynımı

Zenginlerin kulandiği traktör markalari hangileri fakir ve orta kesimin kulandiği traktörler hangimarkalar bakalim konu ûzerinde nasil bir sonuca ulaşiriz hepinize saygilar

Ynt: arkadaşlar size göre zenginlerin ve fakirlerin traktörleri markaları aynımı

zaten marka dediğin belirli sayıda abi. zenginide fakiride bunu kullanıyo. zengini büyük güçlü yenisini kullanıyosa garibanıda o markanın eski model kçük bir modelini kullanıyo misal. bizde işborada var td80d de arada dağlar kadar fark var. ama ne işbora td nin yaptığını yapabiliyor nde td işboranın yaptığını.
td80d - işbora süper - halimize şükür.

Ynt: arkadaşlar size göre zenginlerin ve fakirlerin traktörleri markaları aynımı

abi bence zenginler diye kasteddiğimiz arazisi fazla yada işlediği alan fazla olan çiftçi abilerim kardeşlerim daha çok ithal ve yüksek hp ye sahip traktörler kullanırken. daha az alan işleyen abi ve kardeşlerimde daha çok yerli, orta sınıf ve düşük beygir gücüne sahip traktörler kullanıyor. şahsi kanaatimdir. saygılarımla

Konuyu şurdan açtim pamuk sapini makinayla irarken bizim 285 kabinesiz. Bütün o çirpilar tozlar bana geliyor yanimdan geçen arkadaşin biri hala klimasiz klorüfersiz kabinesiz mi kulaniyorsaniz diye takilinca zengin olsaydikda kabineli müziklisine binsek inşallah her şey kismet kabinesiz eskileri bizim gibiler kulaniyor

50-100 hp ye kadar genelde orta sınıf çiftçilerin traktörleri.100-150 hp arası olanlar tabiri caizse köyün önde gelenlerinin traktörleridir.150 hp üstü zenginlerin yada iş icabı tesviye vs. işlerde kullanılmak için alınmış orta sınıf çiftçilerin traktörleridir.bence zenginler daha çok claas,fendt,nh,massey,jd gibi isim yapmıiş traktörler kullanırlar.

kobra47 link=topic=59806.msg647630#msg647630 date=1352539360' Alıntı:
Konuyu şurdan açtim pamuk sapini makinayla irarken bizim 285 kabinesiz. Bütün o çirpilar tozlar bana geliyor yanimdan geçen arkadaşin biri hala klimasiz klorüfersiz kabinesiz mi kulaniyorsaniz diye takilinca zengin olsaydikda kabineli müziklisine binsek inşallah her şey kismet kabinesiz eskileri bizim gibiler kulaniyor
anladım abi
rabbim bol bereketli bir yıl verir inşAllah ta onu da yaparız :D

genelde orata sınıf yani 50 100 hp araası traktörlerde pek bi fark olmuyor nh mf jd tümo valtra fiat bunlar genelde aynı ama 100 150 hp ve üzerinde nh mf jd fendt class deutz gibi köklü markalar da cok tercih ediliyor