Buğday Müstahsil Prim Ödemesi hakkında.

Ankara İlinde, 2012 yılı Mart ayında buğday için vermiş olduğumuz müstahsil prim ödemesi halen yapılmadı. Tarım İlçe Müdürlüğüde ne zaman ödeneceği hakkında bilgi veremiyor. Sözde usulsüzlükler varmış da incelemesi yapılıyormuş. Ödemenin ne zaman yapılacağını nerden öğrenebiliriz. Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
İlginiz için şimdiden telekkür ederim.
Saygılar.

Ynt: Buğday Müstahsil Prim Ödemesi hakkında.

bizim burada yani elazığda da halen alamayanlar var.bir kısmına verildi faturası sağlam olanlar parasını aldı.bizde aldık ama şüpheli faturası olanları vermediler mahkemeye taşındı olay. yani bizde sahte faturaları elediler diğerlerini ödediler sizde hiç mi ödenmedi yoksa acaba şüpheli olanlarımı ödemiyorlar_?

Hakan TOKSOY link=topic=59813.msg654299#msg654299 date=1353960426' Alıntı:
Hacı Mehmet bey teşekkür ederim.
Gelen mesaj, 2012 yılı üretiminin desteğini de içeriyor mu?
İnşallah ödenir de bir nebze de olsa rahatlarız.
hakan bey.2012 yılıyla ilgili gelen msjıda başka başlıkda paylaşdım.ordan okuyabilirsiniz.

İyi günler,
Ankara İlinde,
2012 yılı Mart ayında vermiş olduğum buğday prim ödemesi ile ilgili faturaların,
ödemesi bugün yapılmıştır.

Hakan TOKSOY link=topic=59813.msg654789#msg654789 date=1354049297' Alıntı:
Teşekkür ederim.
Allah hepimize helalinden yemeyi nasip etsin.
bu kadar geçikmesinin sebebi gecen yılki sahte fatura olayından kaynaklanan bi durummuymuş.baya bi soruşturma olayı vardı .siz sade fatura parasınımı alamadınız yoksa mazot gübre desteğinidemi alamamıştınız.

Şimdiye kadar her türlü ödemeden faydalandım. İlk defa bir ödeme gecikti. Buğdayımı her yıl verdiğim tüccara veriyorum. Başka tüccarlara veren komşularında ödemesi yapılmamıştı.

Bu ödeme konusunda merak ettiğim diğer bir konuda;
Köyde ilan edilen ödeme miktarı ile hesaba yatan para rasındaki fark.
Bu nerden kaynaklanıyor.
Örnek verecek olursam köyde ilan edilen rakam 1.900 küsür iken
Hesaba yatan 1.840 civarında.
Yani 100 TL. civarında eksik.

Hakan TOKSOY link=topic=59813.msg654801#msg654801 date=1354050367' Alıntı:
Bu ödeme konusunda merak ettiğim diğer bir konuda;
Köyde ilan edilen ödeme miktarı ile hesaba yatan para rasındaki fark.
Bu nerden kaynaklanıyor.
Örnek verecek olursam köyde ilan edilen rakam 1.900 küsür iken
Hesaba yatan 1.840 civarında.
Yani 100 TL. civarında eksik.
banka yüzde 3 gibi bi komisyon alıyo.bu tür ödemelerde.yani haraç,kimsede sormuyo bankaya yasalmı yaptıgınız diye.

Ben bu konuda en mağdur olanlardanım, ÇKS de buğday üretimim sadece 3 ton çıkıyor.:) Biz tarlanın durumu ne ise onu yazıyıruz, birde ne ektiysek onu. Haliyle arpa yulaf ekili yerler fazla, bunlarıda hayvanlara yedirdiğimiz için müstahsil şansı yok. Kiraların bir çoğu ile de sözleşme yapamadık, geçen yıl faturaları sattığın miktarda kestir kota yok hepsine destek var dediler, yatan para ödediğim müstahsil masrafını karşılamadı, bu sene kayıtdışı yaptım bütün işleri.

nailyetek link=topic=59813.msg654804#msg654804 date=1354050818' Alıntı:
Ben bu konuda en mağdur olanlardanım, ÇKS de buğday üretimim sadece 3 ton çıkıyor.:) Biz tarlanın durumu ne ise onu yazıyıruz, birde ne ektiysek onu. Haliyle arpa yulaf ekili yerler fazla, bunlarıda hayvanlara yedirdiğimiz için müstahsil şansı yok. Kiraların bir çoğu ile de sözleşme yapamadık, geçen yıl faturaları sattığın miktarda kestir kota yok hepsine destek var dediler, yatan para ödediğim müstahsil masrafını karşılamadı, bu sene kayıtdışı yaptım bütün işleri.
malesef bu yılda çks ' de yazan tonajdan kesilecekmiş, (dilekçe verenlerinki kuraklıktan dolayı)....