Erkunt Nimet 70s Sorunum var

Öncelikle merhaba arkadaşlar 2 3 hafta önce erkunt nimet 70 s aldık ama bir sorunum var traktörün arkasında gizemli bir buton gibi birşey var arkadaşımda başak 2085 var benim erkuntla aynı özellikteler nerdeyse zf şanzıman olsun göstergeler osun o butondan onun traktördede var ve tarkada onu aşağı al daha iyi çeker dedi tamam dedim servise gittim alakası yok oks ayarı o dedi pek oynama felan dedi tamam dedim haşmet 110 lukta böyle bir buton yoktu galiba fotolarınıda atayım bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.
Buton valflerin altında:
fubdn.jpg
fubfh.jpg

Ynt: Erkunt Nimet 70s Sorunum var

orada bulunduğuna göre hidrolik kaldırma tertibatıyla ilgilidir ama ne yazıkki bende birşey anlayamadım fabrika telefonları mevcutsa en doğru bilgiyi oradan alacağınıza inanıyorum...

Büyük ihtimalle oks kullanıldıgındaki yükseklik ayarıdır...Şaftla çalışıldıgında ekipmanın fazla yukarı kalkması istenmez...

Arkadaşım Erkunt Traktör fabrikasının iletişim sayfasına gir. Orda ana iletişim haricinde, aynı sayfada yetkililerin (15 Kişiye ait) mail adreslerini göreceksin. Resmi ekleyerek durumu anlat. Cep telefon numaranı yaz. Mutlaka sana döneceklerdir. Kolay gelsin.

kardeşim bendede var erkunt o göstermiş oldugun kısım oks düğmesine bağlı bulunan selonoid kısmıdır küçük bi piston yardımıyla hidroliğe hareket veriyor karşısındaki saç olan kısımda selonoid parçasının bi nevi muhafaza ve ayar kısmıdır cok oynama elinde kalır çünkü made in chinadır benimki 2 defa değişmesine karşı ara sıra sorun yaşıyorum servis bu parçadan cok sorun yasıyoruz diyor ar ge çalışması oldugunu söyledi bundan önceki traktörüm mf 266 gold idi 4 yıl kullanmama karsın hiç bi sorun cıkarmadı cok kaliteli hidroliği vardı

alperen_--_37 link=topic=59829.msg648659#msg648659 date=1352751844' Alıntı:
kusura bakmayın ama bişi sorcam bende erkunt meraklısıyım yakıtı nasıl bilenler cewap werebilir mi :S
Erkunt bölümümüzü incelerseniz bol bol konu bulabilirsiniz..
bana sorarsanız zf olan war 2 litre yakıyor E sersi var 4.5 litre yakıyor fabrika geri gönderdik sorun var diye bakalım beklyioruz :D
ama genelde 1.5 -2 litre yakması normaldir