erkuntun çırpınışı

Ynt: erkuntun çırpınışı

Kusura bakmayın arkadaşlar...
Ben bu traktör çekişmelerine bir anlam veremiyorum. Hangi marka olursa olsun. Tonlarca para vermişiz. Ekmek yemek için. Malımızdan zorumumuz mu var anlayamıyorum. Hiçkimse alınmasın, gücenmesin. Mazot 4 Lira civarında. Sanayide usta, parça derseniz oda para. Bir video koyuluyor. A markası B markasını çekiyor. Diğer videoda da B markası A markasını çekiyor. Sonuçta traktörü geçimimizi sağlamak, üzerinden ekmek yemek için almışızdır hepimiz. Ahmetin motoru senin motorunu çekse ne olur. Senin motorum Ahmetin motorunu çekse ne olur. Sonuçta toprağı ekerek ve dikerek para kazanıyoruz. Önemli olan da bu değil mi?
Özür dilerim. Amacım hiç kimseyi rencide etmek değil.
Saygılar.

100hp traktörle 75hp traktörün eşitmiş gibi görülmesi beni çok sinirlendiriyor.Çekişiyonuz bari getirin oraya 1 tane kudret, koparsın atsın hattatı.

beyler dikkat ettinizmi bilmem erkuntun ön tekerinde ağırlık yok yani 90 lık altı bir model ayrıca Bende kullanıcısıyım bilirim erkuntun ne olduğunu tek çeker motorum tümosan 70.80 dörtçekerden 10 cm 15 cm boylu ki hattat tan uzun olacağını düşünüyorum ayrıca hattata bakın dev gibi görünüyor a90 a80 e nazaran daha kalıplı görünüyor ayrıca erkunt tek çeker bu durumlar göz önünde bulunduğunda erkunta 20 tonda deseler 30 tonda deseler adaletsiz bir çekişme olduğunun kanaatindeyim.

traktör çekişmelerine herzaman karşıyım bu iki markadanda traktörüm yok
üzerlerinde kaçlık oldugunu okuyamadık görüntü net degil fakat burda yazılan bazı yorumalr ilgimi çekti
erkunt küçük hattat büyük falan demişler olabilir belki dedikleri dogrudur
fakat bu bizi ilgilendirmez sonuçta 2 traktörün sahibi iddaalaşmış ve baglamışlar traktörü
demekki traktörü çekilen arkadaş da kendi traktörünün çekecegini düşünmüş
internette yazılan erkunt 20-30 beygirdaha güçlü traktörü çekiyor yalanlarına inanmış yada sahtekar traktör bayilerini sözüne inanmış ve acı gerçekle karşılaşmış birdaha böyle bir hata yapmaz muhtemelen

ben şahsen daha hayatımda denemedim böyle birçekişme falan
gerek yok böyle boş işlere
birsürü para verip alınan traktörleri bir hiç ugruna yıpratmaya gönlüm razı degil hiçkimseninde bunu yapmasını istemem varsa bir iddaanız aleti takın arkasına girin tarlaya gösterin hünerinizi

SmhGwz link=topic=59839.msg648206#msg648206 date=1352660239' Alıntı:

ulan bu milletin öbür dünyada yatacak yeri yok erkuntun önlerinin bağlı olmadığını benim bir buçuk yaşındaki oğlan bile anladı motor mu lan o denemeye getirdikleri motor 80 compact vardı same tiger 70 erkunt 70 ağzına etti burda denerken ondan sonrada başladı salak salak çalışmaya servis geldi tarlada pistonun bi tanesi çalışmıyo dedi yalanım varsa........ ne diyeyim artık hattat motor yapabilecek olsaydı şimdiye kadar yaptığı hema ford üniversal tutardı hani nerde onlar hepsi çöp oldu

fercai link=topic=59839.msg648218#msg648218 date=1352664670' Alıntı:
BÖYLE BAĞLAYIP GÜÇ DENEMESİ YAPACAĞINIZA TARLADA ÇİFT SÜRÜN VEYA ARKAYA TAKIN ROMÖRKLARI ATIN YÜKÜ VURUN RAMPAYA OZAMAN BELLİ OLUR BÖYLE NE LASTİK KALIR NEDE MOTORUN ÖMRÜ UZUN OLUR

kardeşim bırak şunları yaaaa kedi eremediği ete mındar dermiş ben ne dedim bakarsan yorumlarımı oku bak valtranın dahi a75 ini aldı köyde biri adam satacak alan satan yok 60 bin lira para verdim aldığım adam bile 38 den fazla vermiyo allah belasını versin 550 saate geldi hala dekarda 4 litreden aşağı yakmıyo hele yaktığına göre çekse içim yanmayacak diyor demirleri kaynatmışlar kaynatmışlar traktör diye satıyorlar damper kontrol kollarına bile 1 metre demir kaynatmışlar al kullan bizden bu kadar dercesine hele hattatlar varya motor diye kapıdan içeri sokma a110 maxinin çekemediği oturup kaldığı gobleyi 82-80 tümosan çekip alıyo görmüşsündür