kumes projesi hakkinda bilgi ?????

Arkadaslar bilen yada elinde olan veya bildigi kumes projesi lazim 20-25 bin kapasiteli tavuk kumesi yaptirmak istiyorum koye bilen ya yardimci olabilecek ARKADASLAR lutfen yardimci olursaniz sevinirim yemek filan ismarlarim supeniz olmasin selam ve sevgiler herkese bol kazanclar enazindan bilgisi olan arkadslar bilginizi benimle paylasirmisiniz

Ynt: kumes projesi hakkinda bilgi ?????

cebisler link=topic=59908.msg649416#msg649416 date=1352915442' Alıntı:
Arkadaslar bilen yada elinde olan veya bildigi kumes projesi lazim 20-25 bin kapasiteli tavuk kumesi yaptirmak istiyorum koye bilen ya yardimci olabilecek ARKADASLAR lutfen yardimci olursaniz sevinirim yemek filan ismarlarim supeniz olmasin selam ve sevgiler herkese bol kazanclar enazindan bilgisi olan arkadslar bilginizi benimle paylasirmisiniz

bizde kırıkkaleye kuracaktık çok araştırdık araştırdıkça öyle 40 günde tavuğu satıp para kazanıyorlar tezinin doğru olmadığını gördük. 25 binlik bir proje iyi kötü bi sermaye ister kırşehirde bu işin pazarı varmı? ben kırıkkalede kuracaktım kırşehire yakın sayılır sonuçta. çorumda ve ankarada tavukçular var ama ben anlaşma yapacak doğru düzgün güvenilir bir şirket bulamadım kırıkkale için. bu işi iyi araştır gir. ben ona vereceğim paraya balya makinesi aldım 100 dönüme yakın yonca ekecem tavuk işi kafama yatmadı...

Ynt: kumes projesi hakkinda bilgi ?????

25 binlik kümes yapacaksan bi kere 400-500 milyarı gözünden çıkar bende tavukçuluk yapıyorum iyi kötü para kazanıyoruz ama pek memnun deilim tavuk işinden 400-500 milyar param olsa gider bolu merkezden 4-5 ev veya dükyan alırım kirası gelir zaten aldınmı evin değeri artar ama kümes gittikçe değersizleşir biyerlerinden çatlak patlak verir aklın varsa kümes yapma çok hevesliyim dersen illaki yapcam diyosan bu kümes işinin garantisi yok çok sermayeli iş mesela tavuk geldi yedi yemi yedi yemi 35 günlük olunca hastalık geldi hepsi öldü saten 50-60 milyardan fazla yem parası çıkar ama ev fln alırsan her ay düzenli kiran gelir