Ayçiçek nadasları

Ynt: Ayçiçek nadasları

ufukk link=topic=59928.msg649947#msg649947 date=1353047240' Alıntı:
Teşekkürler.İlginç bir deneyim olacağı kesin :) Erkunt demo gösterilerinden birinde vardı galiba , toprağı üzerinde kar varken sürüyorlardı
Evet, Erkunt ' un da Vardı Denemeleri :) Avrupada Da Kış Sürümleri Çok Oluyor, Bende Biraz Araştırayım Yararlarını Filan, Eger Iyi Bisey Olacaksa Babam ' ın Aklına Girip Bi Denemeyi Düsünüyorum :)

bartu link=topic=59928.msg650052#msg650052 date=1353067781' Alıntı:
kolay gelsin Ufuk, toprağı tam tavında yakalamışsınız, bense 2 gün önce ekimi bitirdim ama sürüme daha başlayamadım...
Saol Mustafa , bizimde yarın biter inşallah nadaslar.
Birkaç kritik ot yapma potansiyeli tarla var , onlara ilaç atabilirsek iyi olacak. Kışlık odun işi vs var , köyde aylak kalacak zaman yok bu aralar.
Senin ekip kalabalık , çabuk yaparsın. :)

yanlız adam link=topic=59928.msg650069#msg650069 date=1353069216' Alıntı:
bende sürümleri yeni bitirdim bendede neçip tutmazın 4 lü 12 inçi var bende çok memnunum makineyide tutmuyor rahat bir sürüm yaptım ve toprağın tavıda çok iyi şuanda
Trakya da epeyce mal satıyor Necip Tutmaz , böyle firmalara ihtiyaç var.

Eyvallah abicim , işi zamanında yapmayı becerince verim konusunda önemli miktar fark oluşabiliyor. İşlerin yetişmesi için yüksek kapasiteli makinalara ihtiyacımız var. Aynı miktar tarlayı MF 265 ' te işliyor , 3.095 ' te , lakin biri 10 günde diğeri 30 günde işliyor. İşlerin zamanında yetişebilmesi için aradaki farkın fiyatını göze alıp bir sürü yatırım yapıyoruz. Son yıllarda Trakya ' da çift sezonu kısa olmaya başladı. Ekim zamanı uygun tav ve fırsat bulunca gece gündüz çalışıp yerleri ekmeye çalışıyoruz. 3.095 ' in yanına fırsat bulabilirsem bir tane 75 bg civarı , onun işlerini hafifletecek bir kardeş almayı istiyorum. Bu sene yani traktörün farkını ekim ayında hissetmişsindir.

Çift sezonunun kısaldığı konusunda tespitiniz çok doğru... Evet,yeni traktörün farkı hissedilmeyecek gibi değil, buğday ekeceğim yerleri hazırlamada ve pullukla sürüm işlerimde zamandan kesinlikle %50 tasarruf ettiğimi söyleyebilirim. Rahatlık ve işin hakkını verme konusu ayrı... :)

768 link=topic=59928.msg650076#msg650076 date=1353070274' Alıntı:
Çift sezonunun kısaldığı konusunda tespitiniz çok doğru... Evet,yeni traktörün farkı hissedilmeyecek gibi değil, buğday ekeceğim yerleri hazırlamada ve pullukla sürüm işlerimde zamandan kesinlikle %50 tasarruf ettiğimi söyleyebilirim. Rahatlık ve işin hakkını verme konusu ayrı... :)
Zaten işin hakkını verme deyince olay bitiyor abi,yakıt aynı bile olsa dediğin gibi hem işin gönlünden geçtiği gibi oluyor hem de rahat bir şekilde :)

Ayrıca pistonlu ortakoluda herkeze tavsiye ederim , hakikaten büyük rahatlık , toprağın durumuna göre , tarla başlarken ayrı , biterken ayrı ortakol ayarı kolayca yapabiliyon. İmkanı olan arkadaşlarımız mutlaka bir tane edinsinler.

ufukk link=topic=59928.msg650095#msg650095 date=1353073220' Alıntı:
Ayrıca pistonlu ortakoluda herkeze tavsiye ederim , hakikaten büyük rahatlık , toprağın durumuna göre , tarla başlarken ayrı , biterken ayrı ortakol ayarı kolayca yapabiliyon. İmkanı olan arkadaşlarımız mutlaka bir tane edinsinler.
Ufuk Abi Pistonlu Ortakolu Burada TL100A ' sı Olan Bir Arkadaşım da Kullandı...
Sıkıntı Çıktı, Kullanamadı :)

Kaçırmaya Başlıyormuş Bir Süre Sonra... Sende Böyle Bir Sorun Oldu mu?

omerfarukkoc link=topic=59928.msg652971#msg652971 date=1353697252' Alıntı:
Ufuk Abi Pistonlu Ortakolu Burada TL100A ' sı Olan Bir Arkadaşım da Kullandı...
Sıkıntı Çıktı, Kullanamadı :)

Kaçırmaya Başlıyormuş Bir Süre Sonra... Sende Böyle Bir Sorun Oldu mu?
Biz alalım 3 yıl olacak , dediğin probleme benzer bir defa bizdede oldu sadece keçelerini değiştirdik , basit bir masraf ile düzeldi.