Case,New holland,Erkunt

Erkunt 90 Case ih 90JX NewHolland TD90D
Motor :perkins 1104D-44TA 4/Turbo İntercooler 4/Turbo İntercooler
Silindir :4 4 4
Vites Sayısı :16 ileri/16 geri 12 ileri/ 12 geri 12 ileri/12 geri
Beygir gücü :92,5 Hp 88 Hp 88 Hp
Mak.Tork :393 Nm 1400 D/d 358 Nm 1400 D/d 356 Nm 1400 D/d
kaldırma kapasitesi :5000 Kg 3565 Kg 3565 Kg

Siz olsanız konfor,yakıt,sağlamlık yönünden hangisini tercih edersiniz

Ynt: Case,New holland,Erkunt

nh ile case sadce kaporta değişimi war snaırım bu modellerde ;)
erkuntun yerine ithal seri bişey alsanız bu kadar para veriyorsunuz bu modellerde bence daha ii olur :)
65 fln olsa uygun fiyatı vereni alırsınız.. :)

Case ve NH zaten aynı traktör Erkunt güç ve vites fazlalığı bakımından CNH lardan üstün ama CNH lardada
hidrolikshutle debriyaj olması sebebinden benim tercihim CNH olurdu...

erkunt daha iyi. ama bi traktörün sadece iyi olması yetmiyor. satıldıktan sonrada aynı önemi verebilen bayiler ve servislerde lazım. ve hepsinden önemliside bi trakörün 1. eli kadar 2. elide önemlidir. piyasadaki değeri çok önemlidir. cnh gurubu o konuda kendi ispatlamış. ekunt kalitede iyi olsada o kunda 2. planda kalıyor. bedne cnh derim.

Aradaki fiyat farkına bakarım,
2-3 bin tl far varsa Case alırım.
Özellik olarak Erkunt üstün bu gerçek.
Lakin 2. el değerini koruması , her zaman alıcısı olması , Erkunt a göre daha yaygın parça , servis vb imkanlar sebebiyle NH benim tercihimde bir adım önde. Ama en başta yazdığım gibi aradaki fiyat farkına bakarım. 9-10 bin tl fark varsa gidipte bu parayı KOÇ a yedirmem. :)

ali_durmuş link=topic=59944.msg650094#msg650094 date=1353073199' Alıntı:
erkunt daha iyi. ama bi traktörün sadece iyi olması yetmiyor. satıldıktan sonrada aynı önemi verebilen bayiler ve servislerde lazım. ve hepsinden önemliside bi trakörün 1. eli kadar 2. elide önemlidir. piyasadaki değeri çok önemlidir. cnh gurubu o konuda kendi ispatlamış. ekunt kalitede iyi olsada o kunda 2. planda kalıyor. bedne cnh derim.
bende katılıyorum erkunt ne kadar daha iyi olsada cnh 250-300 yıllık marka ve kendini ispatlamış

ben olsam üçünüde tecih etmem aynı hp ye yakın same ,deutz veya 100 lük ls alırdım erkunta nh ve case ye göre hem daha donanımlılar hemde daha ucuzlar hem de daha sağlam sırf ikinci eli iyi diye almam onları (erkunt nh case) ıh-*-s ıh-*-s

erkuntun lise fiyatı digerlerinden 4bin aşagıda gözüküyor fakat fiyat listesine not eklemişler anahtar teslim fiaytına plaka ruhsat vs masrafları eklenemlidir gibi bir not okudum azönce 3ününde liste fiyatına baktım yani nerdeyse fiyaları eşit bayi ile yapılan pazarlık nekadar fark yaratır onu bilemem
arkadaşımızın verdigi teknik özelliklerde ise erkunt daha üstün diger 2sinden
tercih konusunda ben nh yi tercih ederdim 2. el daha kolay oluyor satmak caselerdede erkunt gibi ikinci el sorunu var bizim bölgemizde yedek parça sorunuda yok gibi
tabi herkesin tercihi farklı olabilir

Erkunt üstün değil bence torku falan yüksek nh ve caseden ama ağırlığı çok bizim otada 70 liği var erkuntun motor rampada inan kendini zor çıkrıyor çok ağır o yüzden çekmiyor biz ona köyde enterin yeni modeli erkunt demeye başladık