SUT SIGIRCILIGI VE KREDI DESTEKLERI HAKKINDA YARDIM

MERHABALAR ARKDASLAR;

Ben istanbulda yasıyorum Amasya ' nın Tasova ilcesi Boraboy köyünde 400 donum aktıf ekıp bıctıgımz tarlalarımz var ancak sadece 50 dönumu tapulu kendı uzerımıze kalanı hep dedelerımızın dedelerıne kayıtlı kalmıs. Ben süt sıgırcılıgı alanında kredı kullanmak ıstıyorum ancak burdada takıp ettıgım uzerıne sartlar pek bızım gıbı kendı halındekı ınsanlar ıcın uygun degıl ıstenen ıpotekler ve özsermayeler kendı elımızde olsa zaten kredı ıhtıyacımız olmaz ama ben bılen arkdaslara sormak ıstıyorum ben bu 50 donumluk arazım uzerıne ahırı ve gereklı ısletme sıstemlerını vs. kursam kendı cabamla acaba ozsermayenın dısında ıstenen ıpotekler yerıne banka temınatı kabul edılırmı zıra arazıler pek para etmıyo ve ıstenen ıpotek cekılen kredının 1.5 katı bunun yerıne özel herhangı bır banka temınatı kabul görurmu bılıgısı olan arkdaslar varmıdır. ( daha onceden ıstanbulda kurmus oldugumuz bır sırketten dolayı soylluyorum falıyet alanlarını genısletıp aynı sırket uzerınden calıstıgımız bankalardan temınat talep etmek veya almak daha kolay cunku ) veya sıfırdan projelerı cızdırsem temınat mektubu alsam bankadan tamamıyla kredılı bır ısletme kurabılırmıyım yanı ahır hayvan tamamı kredılı tabı bıraz zor gbı ama nedır nedegıldır ogrenmek ısteddm
Ayrıca 50donumluk bır arazı uzerıne kurulacak yuksek standartlarda bır cıflıkte kac hayvan bakılabılır. Diger tapusuz arazılerımı nasıl kullanabılırım bu kredı ısıne gırdıgımde yanı zaten ekıyorum ama devlete bunları ektıgımı ve sadece benım kullandıgımı nasıl gosterebılırım.
Ekıpman olarak Tumosan 7070 & newholland tt55 ıkı traktorumuz bulunmakta ve aılemızde ıkı veterınerıner hekımımız bulunmaktadır.
CEVAPLARINIZ VE COK KIYMETLI ZAMANINIZI AYIRDIGINIZ ICIN SIMDIDEN COK TESEKKURLER. :)