Şans bu olsa gerek

Ynt: Şans bu olsa gerek

ya arkadaşlar bu arkadaşa bereket tv de gösteriyo paletli traktörler var 350 400 hp gücünde onlardan 2 ..3 adet lazım malum 5 bin dönüm yer öyle 3 güne bitecek değilya :))

arkadaşlar bizde dekar diyoruz 1000m2 adamın üstüne gidecek bi durum yok çünkü tümo iki tanede ford varmış inanırım okadar yer işlediğine çünkü ben senede 400 dekar ekin 150 dekar patates 200 yada 250 dekar pancarı tek erkunt servet 80,4 le gördüm o üç tane traktörle göremeyecekm i ama traktör seçimine katılmıyorum çünkü bölesine büyük çiftçi ne alacağını bilir ama genede tavsiye istiyorsa ben same baksın derim jkelebek gibi uçar arı gibi sokar same ama bakımını üst seviyede bakması lazım

4 000 dönüm yeri olan nasıl motor alcağını bilir..bizm burda 50 dönüm yeri olan 90 bg lik motor koşuyo :D 4 binden bahsediyon en az 2 tane 110 90 gibi motor lazım sana yada fendt class jd gibi motorların +120 bg liklerinden 2 tane en az :D

manas link=topic=59994.msg651484#msg651484 date=1353411746' Alıntı:
adamı ıyı harcamışsınız dahada gırmez forma gencler

abi adam elimden yılda 3 4 bin arazi geçiyor diyor bikere 3 ila 4 arasında 1000 dönüm arazi fark ediyor o kadar açıklık bi kere olamaz bide bu kendi tarlası değil başka tarlalarıda sürmek ekmek demek her gün vardiya yapamaz başkasının tarlası bi kere 3 traktörle bu iş olmaz

çok geçmiş olsun. tümosanda bu gibi sorunlar çok galiba. geçenlerde bende tarla sürerken yan komşuda benle beraber sürüyordu, adamın motoru bi zaman sonra egsozundan aşıır derecedde siyay duman atttı. bence okadar yer işliyorsanız size sağlam, kaliteli, uzun ömürlü traktör lazım. o isteğinizde bence avrupa bi trakötörden yana kullanmanızı tavsiye ederim. jd nin m sersi olabilir. 5095 m, kubatonun 9540 serisi olabilir, nh nin t5050 serisi olabilir. bu gibi trakötrler size daha iyi performans ve kalite sunar diye düşünüyorum. bunları narasındada size en fazla kubato ve nh yi öneririm.