arkadaşlar bi şey soracam

Ynt: arkadaşlar bi şey soracam

omerfarukkoc link=topic=60062.msg652128#msg652128 date=1353528603' Alıntı:
Mazot Filtrelerini Gevşet, Mazot Pompasına Bas...
Filtrelerden Mazot Gelmeye Başlayınca Sık...
gezegen link=topic=60062.msg652131#msg652131 date=1353528970' Alıntı:
mazot pompasında ufak bir vida olur gevset mazotu pompala havasız gelince tmmdır
ömerle ibrahim arkadaş güzelce anlatmışlar ok-*-s ok-*-s bunları deneyin

Leylandın motora giren tampona en yakın(4 numara) mazot borusunu sök öyle viteste başka bir traktöre bağla çalıştırana kadar viteste debriyaja basmadan dolaştır çalışaçaktır çalışınca düzensiz çalışır çıkardığın boruyu yerine monte edince düzelir. Bunları yapmana rağmen çalışmıyorsa mazot pompası paslanmıştır parçala (eğer yapabiliryorsan) topla sonrasında ilk dediklerimi yaparsan hemen çalışır. Bizde de Leyland var oradan biliyorum.

pompalarken dikkat et bizim işboranın deposu gibi pislik vanayı tıkadıysa mazot gelmeyebilir. bunun için vanasını bi kapatıp mazot hortumunun pompaya giden yerden çıkarıp filtresi varmı leylandta bilmiyorum ama bi temizleyip öyle pompalarsanız iyi olur. pompaladıktan sonra vurdurunca çalışması lazım zaten.

otemel link=topic=60062.msg652148#msg652148 date=1353531258' Alıntı:
Leylandın motora giren tampona en yakın(4 numara) mazot borusunu sök öyle viteste başka bir traktöre bağla çalıştırana kadar viteste debriyaja basmadan dolaştır çalışaçaktır çalışınca düzensiz çalışır çıkardığın boruyu yerine monte edince düzelir. Bunları yapmana rağmen çalışmıyorsa mazot pompası paslanmıştır parçala (eğer yapabiliryorsan) topla sonrasında ilk dediklerimi yaparsan hemen çalışır. Bizde de Leyland var oradan biliyorum.
debriyaja basmadan çekerse çalışır demi eminsn abi

illaki ufak vida olması şart değil mazot pompasıdan enjektörlere giden borulardan birinin istediğin bir ucundan gevşet pompala pompası yoksa gevşet vurdur.ben 3600de pompa yoktu gevşetir marşa basardım.

ali şen link=topic=60062.msg652376#msg652376 date=1353594319' Alıntı:
illaki ufak vida olması şart değil mazot pompasıdan enjektörlere giden borulardan birinin istediğin bir ucundan gevşet pompala pompası yoksa gevşet vurdur.ben 3600de pompa yoktu gevşetir marşa basardım.
pompadan enjektor borusunu soküp debriyaj yapa yapa kendi havasını alır demi abi

otemel link=topic=60062.msg652148#msg652148 date=1353531258' Alıntı:
https://www.facebook.com/can.oces burdan bana bi ulaş abi detaylı bilgi verimsin abi ?

bir dene istersen ilk önce pompadan hava alma yerini aç sonra deponun kapağını aç ve içine üflemeye başla bu mazotu ittirecektir kısa yoldan hava alma taktiği şahsen enterde harika oluyor tek marşta çalışıyor :)