m8540 kültüvatörde

Ynt: m8540 kültüvatörde

Kolay gele mustafa... Bakiyom hala tapani atamamissin.. Bu sene hic takmadim ben..Arkasina diskaro takip oyle girdim tarlaya..Gecen haftada sivas yapimi 13 lü merdaneli kultuvatör aldim.. Cekiste sorun yokda alet 800 kilo civarinda.. Sinir gecerken td yi biraz sahlandiriyor...

768 link=topic=60101.msg652827#msg652827 date=1353684598' Alıntı:
Güzel paylaşım kardeşim. Ülkemizde değeri anlaşılamayan traktörlerden birisi de Kubota.
abi ne zaman japonla cin in farkini anlarsam o zaman kubotayi anlariz.. koyde bazen bahsediomda cin malina o parami verilir diolar.. la diom bu japon.. ikiside ayni dedimmi cahilligimden utanip susuyom...:))

satocan58 link=topic=60101.msg652829#msg652829 date=1353684976' Alıntı:
abi ne zaman japonla cin in farkini anlarsam o zaman kubotayi anlariz.. koyde bazen bahsediomda cin malina o parami verilir diolar.. la diom bu japon.. ikiside ayni dedimmi cahilligimden utanip susuyom...:))

Japon malı ile Çin malının aralarında dağlar kadar fark olduğunu tabiki herkes bilir...Şu anda ülkemizde orjinal çin malı traktörlerin yanı sıra çiftçilerimizin kullandıkları bazı traktör markalarındaki bazı parçaların etiketlerinde çin malı oldukları açıkça yazıyor. Ama bu traktörler hala Kubota dan daha fazla satılıyor. Demekki bize hak... :(

kolay gelsin mustafa dersin daha yeni almısın kubota yakıyor ortalığı benimki 2011 model 1800 saatta 200 dönüme yakın güz nadası yaparsam kavun ve nohut için ondan sonra kış uykusuna almayı düşünüyorum