Ölüme terk edilen inekler!

Ynt: Ölüme terk edilen inekler!

yazık günah bu ağzı bağlı hayvanların günahı ne bunları bu duruma düşürenler utansın hayvanlarımız acından ölecek benim de durumum bunun gibi saman stokum fazla yok kuraklık nedeni ile olmadı bu sene saman alayım diyorum samanın tonu 1,000 tl artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım çok kötü durum en az 10 ton saman lazım ve bim o kadar imkanım yok şu durumda malda para etmiyor ki satayım rabbim yardımcımız olsun diyecek bişey bulamıyorum bizleri bu hale düşürenler utansın

önüne gelen sıfır faizli diye başlarsa bu işe olacağı budur. sıfır faizli diye aldılar bugün 2 tanesini satsalar 1 tanesinin borcunu ödemez.
2012 mayıs hazirana kadar inek 5000 - 7500 tl düve 4000 tl - 5500 tl buzağıda 1000 tl - 2500 tl arasında değişiyordu
şimdi ise inek 2500 - 4000 tl düve 2000 tl - 3000 tl buzağı güleceksiniz ama 700 tl - 1500 tl dir.

saman 75 kuruş yem 45 tl kendi yemini tarladan kaldıran yırtar gerisinin sonu budur.

diyecek söz bulamadım,
göz göre göre cinayet.
madem ahıra bağladın bakmak zorundasıın,
bakamıyorsan ucuz demeyip, satıp, kesmeliydi.
yazık olmuş, güzelim ineklere....

Hayvana yazık,kusura bakmayın tamam hayvancılık sıkıntılı bir iş ama bu iş böyle olmaz o hayvan orda duracaksa bir şekilde bakacaksın yok olmuyosa götür kestir veya sat orda öyle açlıktan telef olmalarından iyidir.yazık

Yazık olmuş hayvanlara bende diyecek bişey bulamıyorum hayvanların karnını doyuramıyorsa zararıylada olsa satmalıydı sonuç çok acı olmuş.