SEGOR Buğday çeşidi.

Ynt: SEGOR Buğday çeşidi.

Bu haberi once okumus olsaydim 200 kilo kesin alirdim. Surekli denemek lazim. Gecen sene 500 kilo ENOLA ektim. Tosunbey 170 kiloda kalirken enola 320 kilo verdi. Hemde nisan 1 de tek bir tohum yesermemisken. Bu sene kilcikli yulaf demek istedim ama pahali diye kimse yanasmadi. Tek basimada getirtemedim. Eger duymuslugunuz varsa 300 kilo kilcikli yulaf almak istiyorum. Kargoyla dahi olsa marta yetistirmem lazim...

satocan58 link=topic=60148.msg653597#msg653597 date=1353837465' Alıntı:
Bu haberi once okumus olsaydim 200 kilo kesin alirdim. Surekli denemek lazim. Gecen sene 500 kilo ENOLA ektim. Tosunbey 170 kiloda kalirken enola 320 kilo verdi. Hemde nisan 1 de tek bir tohum yesermemisken. Bu sene kilcikli yulaf demek istedim ama pahali diye kimse yanasmadi. Tek basimada getirtemedim. Eger duymuslugunuz varsa 300 kilo kilcikli yulaf almak istiyorum. Kargoyla dahi olsa marta yetistirmem lazim...
getırtek nerden gelecekse ekelım

benim ekmedim buğday kalmadı bezosta ektim 150 dönüm kılçıksız diye domuz yedi ginede iyi verim verdi flamura 85 ektim 100 dönüm veri normaldı 80 dönüm enola ektim ilk sene iyidi ama bu sene çok iyi olmadı gün 91 ekdim o iyi oldu satımıda rahat bu senede kızıltan 91 makarnalık buğday 50 dönüm ektim güzel oluyor birde tigemden tosunbey ekmeklik ektim yeşerişi yerinde 80 dönüm kadar bakalım nasıl olacak

Allah dane bereketi versin Levent abi. inşallah verim denildiği gibi 700ü bulur.. bizde bu yıl tohum değiştirdik geçen yıl ilk harmanı yapıldı. Bu yıl Hayrabolu da bayağı bi yaygınlaştı neredeyse hepsi tohumluk oldu.. verimlerinin 600-720 olduğu söylentileri var bu yıl bizde deneyeceğiz. ofiste sert buğday statüsünde alımını yapılacakmış. değerleri çok yüksek ve hektolitresi çok iyi yani kilo çekiyor öyle ki arkadaşların 5 tonluk gökçenler römorku 6,5 ton aldı. ilerleyen zamanda buğdayın gelişimlerini ve harmandaki verimini de öğrenmek isteriz.. İyi günler, Kolay gelsin..

in$allah güzel olur .. sizin ektiğiniz buğdaylar burda olmuyormu nedir kimse ekmiyor .. ama ben önümüzdeki yıl bi 5 dekar deniyecem .. bu yıl tekira deniyorlar bakalım nasıl olacak .. genelde gönen-98 basribey cumhuriyet-75 ceyhan-99 negev .. özellikle negev ekimi bu yıl çoğaldı geçen sene 1 tonu geçen insanlar oldu negevle .. gelin görün ki kalite 0 .. direk yemlik :D kimsenin bugdayı unluk gitmiyor bizim burda geçen sene ben tertemiz buğdayı süne zararı falan fi$man yok .. un fabrikasına götürdüm .. 9 protein çıktı :) yeme gitti fiyat dü$ük oluyor .. acaba kalite iklimden mi yeti$tirmeden mi dü$ük oluyor bunu çözemedim .. verimde bi sıkıntımız yok .. ama kalite yok malesef ..

Ali SARAÇ link=topic=60148.msg657939#msg657939 date=1354628701' Alıntı:
in$allah güzel olur .. sizin ektiğiniz buğdaylar burda olmuyormu nedir kimse ekmiyor .. ama ben önümüzdeki yıl bi 5 dekar deniyecem .. bu yıl tekira deniyorlar bakalım nasıl olacak .. genelde gönen-98 basribey cumhuriyet-75 ceyhan-99 negev .. özellikle negev ekimi bu yıl çoğaldı geçen sene 1 tonu geçen insanlar oldu negevle .. gelin görün ki kalite 0 .. direk yemlik :D kimsenin bugdayı unluk gitmiyor bizim burda geçen sene ben tertemiz buğdayı süne zararı falan fi$man yok .. un fabrikasına götürdüm .. 9 protein çıktı :) yeme gitti fiyat dü$ük oluyor .. acaba kalite iklimden mi yeti$tirmeden mi dü$ük oluyor bunu çözemedim .. verimde bi sıkıntımız yok .. ama kalite yok malesef ..
ali kalite sanırım salma sudan kaynaklanıyor dane dolum zamanı yagmurlama sistemi ve gereken elementlerle protein 16 ya kadar cıkabilir şu anda 16 prtein 750 krş borsada

SEYİT link=topic=60148.msg669326#msg669326 date=1356085877' Alıntı:
bereketli olsun ekim tarihi ne zaman ne kadar attınız

Sağolasınız. Ekim tarihi olarak Ekim ayının son haftası,tohum, dönüme (1000 m²) 19 kg atıldı. Ektiğim diğer çeşitlerde dönüme 23 kg atmış olmama rağmen bu çeşidin tohumu biraz ince olduğundan dolayı kg olarak biraz az atmayı uygun gördüm. Sonuçta,sıklık açısından diğerlerinden farkı yok. :)

nailyetek link=topic=60148.msg669355#msg669355 date=1356089239' Alıntı:
Aga sen Fendt alsan yine olur, maşallah , hasatıda nasip olur İnşallah.

İyi dileklerin için teşekkürler muhtarım, inşallah. :)

ufukk link=topic=60148.msg669343#msg669343 date=1356088202' Alıntı:
Tarlaya çok güzel yayılmış , verimi nasıl olacak konuyu izliyoruz.
doganbey1 link=topic=60148.msg669358#msg669358 date=1356089434' Alıntı:
Levent abi kış gelmiş erkuntla geziyon :) Maşallah güzel olmuş. Nasıl kardeşlenmesi ?

Şu an için kardeşlenmesi ve genel görünüşü güzel duruyor,sonucu ben de merak ediyorum,kısmet olursa hep birlikte görecez. :)