2012 sezonunda cektiklerim..SATOCAN..

Gittigim günden beri cep telefonumla cektigim resimleri paylasiyim dedim..

Aksam üstü sigir yayarken...

Kisin agir gecmesinden dolayi komsularin yesermeye bugday tarlalarinin otunu bicmistim. Buda onun tirmik cekiminden...Direksiyonda aga oturuyor...

Ayni gün cekilmis iki resim...Biri almanci digeri köylü...

Resimdeki erotik sahne icin özür dilerim..))) Sonradan fark ettik...

Bizim ufaklik ve kankasi...

5070 is basinda..Allah sahibini nasil biliyorsa oyle yapsin. Bicilen bütün tarlalar ekilenden daha yesil.. Donume 40 50 kilo dökmüs diye tahmin ediyorum..

Nasil bir tirtildir anlamadim. Serce parmagimdan kalindi..

Bicerdover beklerken...

Bu iste en güzel sevdigim sahne...

Isvicreden gelen Marasli eniste..Kendini isin icinde buldu garibim...

AMcam sardigim balyeyi kontrol ediyor. Köy rekoru babamda 132.. Ben 120 atabildim. Baska resim yoktu..

Damizlik danamiz..

Arada eglencede lazim. 1. balik partisi

Tarlada misir partisi.. Hep inekler yiycek degilya..))

Yilin ilk yagmuru..

Köyün ilk kombine isi ..Kultuvatör arkasi diskaro..Millet cekmey dedi ama kolay oldu. 150 litre mazot kurtardim galiba...

266G ile tohum ekerken... Direksiyonda 76 yasindaki dedem..

TD110 ve aniza ekim mibzeri. Bu sene 80 donum ektim. Bakalim ne cikacak..

Aniza arpa ekerken...

Ayni agacta kuru yaprak meyve ve cicek.. Agac sasirmis...

Umarim begenirsiniz...

Ynt: 2012 de sezonunda cektiklerim..SATOCAN..

maygun10 link=topic=60151.msg653674#msg653674 date=1353852568' Alıntı:
Satocan güzel resimler.Direkt ekim yapıyorsanız sonuçlarını,ve uygulamaları anlatsanız iyi olur.Teşekkürler.
Abicim bu uygulama CATAK( Cevre amacli tarin alanlarini koruma) dahilinde yapiliyor. Dekara 30 lira destegi var. Gecen sene 60 di. Biz 30 aldik. 3 yillik kontrat imzalamak gerekiyor. hububat baklagil hububat olmak uzere 3 sezon ekim yapiliyor. Dekara 1 litre mazot yaktim. normal sartlarda. 5 den fazla gider. fig ustune ektigim digerlerinden cok cok ilerde. seye komple fig ekecem. butun destekler baki + 30 tl.. biz zaten henuz 300 kilolari gormemisiz. ne cikarsa kar..tek dikkat edilmesi gereken yabanci ot mucadelesi.. geri kalan neyse ayni..

agrolux75 link=topic=60151.msg653679#msg653679 date=1353853720' Alıntı:
Güzel Resimler Abi
Abi Sende Kaç Tane Traktör Var?
sagol gardas.. bizim td80d var. lazim olursa dedemin 266g sini aliyorum.
rocky link=topic=60151.msg653685#msg653685 date=1353854315' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler abi. farklı resimler için teşekkürler. :)
tsk. fatih

satocan58 link=topic=60151.msg653677#msg653677 date=1353853354' Alıntı:
Abicim bu uygulama CATAK( Cevre amacli tarin alanlarini koruma) dahilinde yapiliyor. Dekara 30 lira destegi var. Gecen sene 60 di. Biz 30 aldik. 3 yillik kontrat imzalamak gerekiyor. hububat baklagil hububat olmak uzere 3 sezon ekim yapiliyor. Dekara 1 litre mazot yaktim. normal sartlarda. 5 den fazla gider. fig ustune ektigim digerlerinden cok cok ilerde. seye komple fig ekecem. butun destekler baki + 30 tl.. biz zaten henuz 300 kilolari gormemisiz. ne cikarsa kar..tek dikkat edilmesi gereken yabanci ot mucadelesi.. geri kalan neyse ayni..
Satocan ,çok iyi devam,yalnız hangi buğday çeşitini ekiyorsunuz.Yüksek yörelere göre uygun buğday tohumu olması lazım soğuğa dayanıklı.Siz bunu daha iyibilirsiniz.Birde toprak tahlili yapmak lazım.Olmaz ise süper ekin gübresinden 35-40 kğ/dekara atmak lazım tabii tabana.Anıza direkt ekim yapıyorsunuz heralde.Canada gibi bir ülkedede 350kğ/dekardan ürün alıyorlar zaten.Direkt ekimde az mazot gidiyor.Asıl faydası erezyon ile üstteki verimli toprak kaybı olmuyor.

çeşidi bol güzel bir paylaşım olmuş satılmış bey.anıza ekimişini kaç yıldır yapıyorsunuz.birde verim diğer yönteme bakarak nasıl oluyor.ayrıca yaşadıgınız yer cok güzel ağaçlık köymü ilçe nemi.sivas gemerekde öğretmen arkadaşım vardı yakınmı size.

Almanya daki balıkları yakalamak zor oluyordu ama bizim memlekettekileri hemen enselediğine göre ya bu konuda uzmanlaştın ya da buradaki balıklar avrupalılar kadar akıllı değil herhalde... Dananın damızlık olduğu da verdiği pozlardan gayet belli oluyor. ))) Hiç aylak durmamışsın, renkli bir paylaşım olmuş teşekkürler. :)

zengin bir paylaşım olmuş, tşkkrlr...
çatak uygulaması için tebrikler,
genelde çoğu çiftçi arkadaş., kar edemediğimiz halde eski usul devam ediyoruz.
bu tarz uygulamalar için geç bile kaldık...
eldeki imkan dahilinde kombine ızgarada hoş olmuş....

bereket. link=topic=60151.msg653732#msg653732 date=1353863120' Alıntı:
zengin bir paylaşım olmuş, tşkkrlr...
çatak uygulaması için tebrikler,
genelde çoğu çiftçi arkadaş., kar edemediğimiz halde eski usul devam ediyoruz.
bu tarz uygulamalar için geç bile kaldık...
eldeki imkan dahilinde kombine ızgarada hoş olmuş....
Kadim abi bu ilk senem. elimden geldigi kadar biseyler denedim. Gelmeden kazayaginida emekliye ayirdim. Gittim sivas bereket tarimdan 13 lü merdaneli kazayagi aldim..
nailyetek link=topic=60151.msg653724#msg653724 date=1353860893' Alıntı:
Aga, güzel apylaşım için teşekkürler. Dolu dolu bir yaz geçirmişsin, bu arada azda zayıflamışsın gibi geldi.:D
Valla abartmis olmayimda köyde en cok calisan bendim nail abi. Burda günlük 8 saat calisinca orda bos duramiyor insan..

768 link=topic=60151.msg653720#msg653720 date=1353859349' Alıntı:
Almanya daki balıkları yakalamak zor oluyordu ama bizim memlekettekileri hemen enselediğine göre ya bu konuda uzmanlaştın ya da buradaki balıklar avrupalılar kadar akıllı değil herhalde... Dananın damızlık olduğu da verdiği pozlardan gayet belli oluyor. ))) Hiç aylak durmamışsın, renkli bir paylaşım olmuş teşekkürler. :)
Levent abi bunlar bizim derenin baliklari..Siraz ve kasna cikar bol bol. Arada oltayla inerim..Kalabalik olunca ekip kurup organize oluyozki anca ciksin 20 kisilik..))

vale link=topic=60151.msg653714#msg653714 date=1353858090' Alıntı:
eline sağlık gardaş güzel resimler şu an almamanyadasın galiba ne zaman geldin ne zman gittin ..uzun bir süre kalmışa benziyorsun
Valla 5 aydir ordaydim aycan gardas. Fig den basladim hayvan tersinden ciktim..
maygun10 link=topic=60151.msg653692#msg653692 date=1353854690' Alıntı:
Satocan ,çok iyi devam,yalnız hangi buğday çeşitini ekiyorsunuz.Yüksek yörelere göre uygun buğday tohumu olması lazım soğuğa dayanıklı.Siz bunu daha iyibilirsiniz.Birde toprak tahlili yapmak lazım.Olmaz ise süper ekin gübresinden 35-40 kğ/dekara atmak lazım tabii tabana.Anıza direkt ekim yapıyorsunuz heralde.Canada gibi bir ülkedede 350kğ/dekardan ürün alıyorlar zaten.Direkt ekimde az mazot gidiyor.Asıl faydası erezyon ile üstteki verimli toprak kaybı olmuyor.
Abi tabana 13 kilo dap attim bugdayda. Enola ektim.. Arpa ve tritikaleye sadece 10 kilo 2020 attim. Ilk seneden aganin düzenini bozmayayim dedim. Ne cikacak görecez..
tümosan 8095 link=topic=60151.msg653698#msg653698 date=1353855854' Alıntı:
çeşidi bol güzel bir paylaşım olmuş satılmış bey.anıza ekimişini kaç yıldır yapıyorsunuz.birde verim diğer yönteme bakarak nasıl oluyor.ayrıca yaşadıgınız yer cok güzel ağaçlık köymü ilçe nemi.sivas gemerekde öğretmen arkadaşım vardı yakınmı size.
Memet gardas diger eken arkadas tek bir avuc gübre atmadan 150 kilo aldim dedi, benim ilk senem..

ne zayiflamasi be dogancan. ekim 20 de tohumu bitrdim ondan sonra hayvamlar disinda bi is yapmadim. geldimki 110 kilo olmusum. aha simdi yinr diete basliycam.. sitem etme.. arabaynan donmedim. hem yanindaki otelde yatinca yanimamo gelein..:))