2012 yılının son işlerinden birkaç foto

55 dekar yerimim tamda sınır ile tarla içerisinde kalan çalıların temizliğinden birkaç kare.

[/
[url=http://bit.ly/c25MCx]

Kubota nın şanzıman, ön difransiyel ve ön cerdişlilerinin yağ değişimi ile genel bir bakımını,
Deutz unda motor yağı yağ filtresi ve mazot filtresini değiştirdik.

398 yaklaşık iki aydır Kurt mibzer ile ekimlere hazır kıta bekliyor bu sezon
kanola,buğday, arpa ve iki arkadaşımada yonca ekimi gerçekleştirdi,

Kubota & Deutz ekimlerin ardından nadaslara hazırlık başlangıcında.

Kubota nın yanlız başına başladığı ilk nadas.
bu en kolayı olduğu için birkaç resim alabildim, diğer nadaslarımız çok çamurdu epey uğraştık.

Ynt: 2012 yılının son işlerinden birkaç foto

tümosan 8095 link=topic=60161.msg653815#msg653815 date=1353872301' Alıntı:
kolay gelsin mustafa bey.traktörlerin maşallahı var.ayrıca cok güzel toprak renginiz var.pullukda yakıt ve güç olarak hangisi daha iyi.398 kullanıp bildiğim bi makina .kubo ve deutz nasıl.bol bereketli ürünler.
sağol Mehmet, Deutz amcamın traktörü Kubota,398 ve same Argon bana ait.topraklarımızın %80 ni böyledir buralar köyün en iyi
toprak yapısına sahip olan mevkilerdir diğer yerlerimiz bu kadar iyi değiller verim olarak aynı olabilir ama yağlı kepir toprak yapısına sağip
olduğundan işçilik masrafları fazla oluyor.pullukta Kubota yakıttada çekidede Deutz dan daha iyi ve hidrolikshutle, dönve tur açısından
dolayı Kubotanın kullanımıda daha rahat.Deutz da elektronik düzen biraz fazla amcamda traktörü kendisi kullanmadığından şöför
kullanımlarında sıkıntı yaşıyoruz, Kubo çok sade bir makine iki yıl oldu daha maşallah daha arıza nedir görmedik 398 gibi çok sağlam
bir makine.

güzel paylaşım abi kolay gelsin biz bu sene yerlere yazın 9 lu çizel çektik ekim işni bittirdimi bir daha çektik birde 55 dekar yer vardı sürdük işleri bittirdik dedik 80 dekar hicarla yer çıktı hadi bir daha hareketlendik onlarıda hal ettik bitti 9 lu çekiyormusun yerlere abi yoksa hepsini sürüyormusun

Ertuğ Aslan link=topic=60161.msg653828#msg653828 date=1353873476' Alıntı:
güzel paylaşım abi kolay gelsin biz bu sene yerlere yazın 9 lu çizel çektik ekim işni bittirdimi bir daha çektik birde 55 dekar yer vardı sürdük işleri bittirdik dedik 80 dekar hicarla yer çıktı hadi bir daha hareketlendik onlarıda hal ettik bitti 9 lu çekiyormusun yerlere abi yoksa hepsini sürüyormusun
sağol Ertuğ,yaz kurak geçtiğinden hiç ot ve haramzadeler yeşermediği için daha önce birşey çekmemiştim,
bildiğin gibi bizde son yağışlardan nasibimizi aldık, amcamla beraber 350 dekarı sürdük bugünde 7 li ve 9 luları taktım
200 dekar kadar çamurdan süremediğimiz yerler vardı onlarıda salı gününden sonra deneyeceğim dün çamurlukları çok fena sardırdık
biraz uğraştıracak gibi görünüyor ağır yerler.

teşekkürler musatafa .eline sağlık ..ip gibi çekmişsin ilk çiziyi .hep merak etmişimdir,traktörlerin hangisindn daha çok memnunsun ..hepsinin ayrı özellikleri var diyeceksin belki ama mutlaka birisi öndedir

GÜzel paylasim mustafa gardas.. Su evlek almayi nasil beceriyonuz yaw...))) Hala düz bi evlek alamadim..Illa bi kac yerden kaciriyom. Hos bizde düz sinir yok denecek kadar az. Ya tarlalar ücgen besgen yada sinirlar artik bi sekilde iyice yuvarlak olmus. Peder senden motur söförü olmaz diyo ama onun disinda bi kusurumu görmedim.)))