mccormick traktör almak istiyorum...

Merhaba arkadaşlar, CX85-95-105 modellerini kullanan var mı? Nedir ne değildir? Alınır mı? Kronik arızası var mıdır? Vites bölücülerde sorun yaşayıp çözüme ulaştıramayan kişiler duydum. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
IMG_20220316_154750.jpg
Ben 2 ay dır CX 95 kullanıyorum. 480 dekar tiller, 380 dekar gübreleme, 380 dekar ilaçlama ve beraberinde ıvırzıvır işler olarak kullandım. Çekişi 100 hp üstü traktörleri aratmıyor ve bundan önceki traktörüm tl100a idi hiç tl100a yı aramadım. Tarlada daha başarılı ve daha çok iş kaçırıyor diyebilirim. Hidrolik hassasiyeti gayet başarılı. Vites bölücülerdeki sorun ise selenoid valfler ile alakalı. Selenoidler tıkanma yapıyor ve bölücüler vitese atamıyor. İlk aldığımda yaşadım ve eski sahibi uzun süre bakım yapmamış. Buçuk yükseltiyorum motor yürümüyor 5-10 sn sonra lak diye vuruyor yürüyor falan. Geri çekiyorsun gidiyor ileri atıyorsun kimse yok gibi. Ve çoğu ustanın bilmediği selenoidlerin diziliş sırası var. Aldığım yerdede böyle sorun yaşamıştım ve satıcı birşey yoktu diyip tekrar sanayiye yolladı motoru geldi düzelmiş gibiydi ama hissettiriyordu düzelmediğini. Sonrasında kendi ustamı aldım ve gittim satış öncesi kontrol için, sorun değil selenoid sıralamaları yanlış hallederiz dedi. Bu hatalı takılmasını yapan ustayı da aradık yanlış takılmış diye yok öyle birşey kaç yıldır takıyorum ben sıralama farketmez gibi şeyler söyledi. Neyse ki ustam halletti. Başkasının takımını kullandığında hidrolik filitren iyi değilse anında çapak atıyor valflere ve bu traktörün canı selenoidler. Arka yağını değiştir hidrolik filitreyi değiştir arkana bakma. Selenoidlerin vuruntusunu önemsemezsen motor çok sert kalkışlar yaparsa arka dağıtırsın. İşin aslına dönersek ben CX i aldığım güne şükrediyorum. Allah yüzümüzü kara çıkarmasın. Yakıt olarak 1400-1500 devir aralığında kullandığın takdirde insanın yüzünü çok güldürüyor. İşin sonu dön dolaş usta da bitiyor anlayacağın. Bu arada forumdan uzun süre ayrı kalmıştım yavaş yavaş tekrar aranıza dönüyorum 😁