+ Konuya Cevap Yaz
9 sonuçtan 1 ile 9 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar
  155
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR
  BAŞAK TRAKTÖR; 郬 Türk Malı


  Türkiye için önemli tarım merkezlerinden biri olan Denizli, makineleşmenin de yoğun olduğu iller arasında. Tamamen yerli sermaye ile kurulan Başak Traktör de Denizli çiftcisinin yakından tanıdığı bir marka.. Erol Kes ve haber merkezimiz Sakarya'da Başak Traktör Fabrikasını okuyucuları için gezerek görüntüledi.  Türk sermayesi ile kurulan ve Türk mühendis ve işçilerinin çalışarak ürettiği Başak Traktör ülkenin ihtiyacı olan güç ve modelde traktör üretmeyi devam ediyor. Son derece modern ve teknik altyapısı ile üretim bandında hazırlanan traktörler değişik modelde, güç ve görüntü ile çiftcinin beğenisini sunuluyor. Başak Traktör İş ve Tarım Makineleri Sanayi Tic.AŞ Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Soydan ile görüşen Erol Kes Türk çiftcisi ve ekonomide yer alan fabrika ile ilgili bilgiler aldı. Denizli gibi tarıma dayalı ekonomisi, üretime yönelen çiftci ve çok değişik gruplarda yer alan ürünlerin ekimi ile hasadında kullanılan traktör için büyük pazar olan Denizli'nin geleceği, ülkemizin geleceği ve tarımda makineleşme ile ilgili bilgiler almak için Sakarya (Adapazarı) fabrikasını ziyaret eden Erol kes ve haber merkezimiz Başak Traktörleri'nin üretim fabrikasında her safhasını ayrı ayrı gezerek bilgi aldı. Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Soydan Son Nokta Gazetesi İmtiyaz sahibi Erol Kes ve haber merkezi ekibimiz ile fabrikayı dolaşırken her aşama hakkında bilgi verdi.
  Başak yoğun ilgi görüyor
  Ömer Soydan verdiği bilgilerde şunlara yer verdi. Ülkemizin de bu durumu göze alarak tarıma olan desteğini ve ilgisini artırmasını bekliyoruz.Yakın zamanda piyasaya sürdüğümüz 2075(75Hp) ve 2085(80Hp)turbo intercooler ve bunların modern dizaynlı tam kapalı kabinli versiyonları Satılan her bölgede yoğun ilgi gördü. Yeni nesil ürünlerimiz tahminiyle çiftçimizin talep ve ihtiyaçlarına dönük olarak geliştirilirken yıllardır test edilmiş düşük yakıt performansı etkin servis ağı ve bol ucuz yedek parça avantajını da rekabetçi fiyatlarla muhafaza etti. Başak Traktör 2003 yılında gerçekleşen özelleştirme aşamasına da bu güne 2 çeşit modelden 7 ana model üzerinde versiyonlarıyla birlikte 30'u aşkın ürün çeşitliliğine ulaşmıştır. Sadece iç pazarla kalmayıp yurt dışı pazarlara da satış operasyonlarımız devam etmektedir.önümüzdeki dönemlerde ürün yelpazemizin sürekli genişlediğinin traktörlerimizdeki gelişimin sürdüğünü hep birlikte göreceğiz.
  İkinci el piyasası kazandırıyor
  Gerçekten de de ' BAŞAK TARAKTÖR ' satış ve satış sonrası ve ikinci el anlamında çiftçilerimize tamamen ekonomik avantajlar sunmaktadır. Bugün mazot fiyatlarının geldiği ve geleceği noktayı önüne aldığımızda muadili markalara göre yapılacak ortalamam ຈ-30 'luk bir tasarrufun dahi traktör kullanımında ve girdi maliyelerinde ne kadar getiri sağlayacağının göz ardı etmemek gerekir. Başak Traktör İş ve tarım Makineleri Sanayi ve Ticaret geçmişinden gelen tecrübesi ile çiftimizin taleplerine en iyi hizmeti vermeyi kendisine misyon edinmiş 70 bayi ve 242 geniş servis ağıyla dün olduğu gibi bu günde ' TOPRAĞINIZDAKİ BEREKET ' olmaya devam etmektedir. 46 Hp den 85 Hp ye kadar olan ürün yelpazesi ile her segmentte cevap verebilen ve ürürünün kalitesini her geçen artıran , BAŞAK TRAKTÖR ' YENİDEN YETMİŞE BAŞAK TRAKTÖR ' slagonu ile Başak traktör bayilerinden Başak traktör alan çiftçimizin çocuklarına stoklarda sınırlı kampanya süresince 2 yıl garantili belgesi içinde bulunan Akülü Mini başak traktörü hediye ederek çeşitli kampanyalar ile çiftçimize hizmetlerimiz devam etmektedir.
  Çiftci uyandı
  Geçen yıl ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle çiftçimiz artık tarımda daha ekonomik davranma ihtiyacına yöneldi. Çiftci büyük ölçekli traktör ve ekipman kullanımından kaçınmanın kendisi için en uygun yol olduğunu görmeye başladı. Her şeyden önemlisi ikinci el değeri yüksek markalara yönelmenin önemini daha çok kavradı. Fiyatta ucuzluk, yedek parça ve servis ağı çiftciye aradığı traktör alternatiflerinde yerli üretime yöneltmeye başladı.

  İthal traktör cenneti
  Bu gün ülkemizde traktör ithalat mevzuatındaki aşırı serbestlikten dolayı 35'ni üzerinde ithal marka Pazar arayışı içerisindedir.Bu markalar her gün bir yenisi ekleniyor.Çin'den Hindistan'da İran'dan , Kore,den ve farklı ülkelerden traktör ithal ediliyor. Ancak traktör otomobil gibi genel amaç ve beğeninin ötesinde bir iş makinesi gibi ihtiyaca dönük kullanıldığından ve her şeyden önemlisi çiftimizin önemli oranda öz sermayesini oluşturan bir yatırım kalemi olduğundan bu traktörlerin ve markaların servis yedek parça gibi tüm unsurlarıyla onlarca yıl devamının gelmesi lazım ki çiftçinin elinde durdukça ekonomik değerini muhafaza edebilsin. Oysa pratikte bulunan bir garantisi yok . Bu marka bolluğun geçici bir geçiş dönemi olduğunu rekabetin pazarı kalıcı birkaç firmaya bırakacağını ve çiftçimizin altyapısını kurmuş yerli markalar daha çok rağbet edeceğinin düşünmekteyiz. Bu güne kadar dövizin baskı altındaki aşırı düşük kur düzeyi biz yerli firmaları ithaller karşısında dezavantajlı bir durumda bırakmaktaydı.Ancak önümüzdeki dönemlerde dövizde yaşanması muhtemel bir atış ile yerli sanayi daha rekabetçi pozisyona ulaşmış olacaktır.Uzun vaat ed sanayimizin geldiği kapasite ve teknolojik düzey çiftçimiz için öncelikli olarak tercih nendi olacaktır.. Ancak tüm bu gelişmeler için devletimizin yabancı markalara haksız rekabet şartlarını bertaraf payı son zamanlarda biraz daha artmıştır. Tarımsal ürünlerde talep artışı yaşanırken arzın zamanlarda biraz daha artmıştır. Tarımsal ürünlerde talep artışı yaşanırken arzın buna yetişemediği söylenebilir. Bundan böyle tarıma dayalı fakat sanayileşme de de belirgin yol kat etmiş ekonomilerin ön plana çıktığını göreceğiz. Bu nedenle yıllardır sanayileşmenin bir engeli olarak gösterilen tarımın aslında sanayileşmesinde lokomotifi olduğunu daha iyi algılayacağız


  ALINTI: www.sonnoktagazetesi.com

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  18 Ocak 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  lüleburgaz fuarında inceledim ...güzel ve sempatik makinalar...

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  25 Ocak 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  26
  Mesajlar
  875
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  Alıntı atilla link=topic=6774.msg72285#msg72285 date=1220627411 Nickli Üyeden Alıntı
  lüleburgaz fuarında inceledim ...güzel ve sempatik makinalar...
  katılıyorum tasarım olarak baya geliştiler

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  24 Mart 2008
  Şehir
  ELAZIĞ
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1,059
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  başak traktörü tebrik ediyorum...

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  18 Aralık 2007
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  26
  Mesajlar
  4,457
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  süper bi gelişme türk malları inş iyi yerlere gelir.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar
  155
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  teşekkür ederim bu gelişmeler sizlerin sayesinde oluyor .. .. sagolun . .. yerli mallarına duyulan güven,yerli sermaye ile inşallah daha başka projelere .. . .

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  04 Ağustos 2009
  Mesajlar
  1
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  selam konya yunak tan yaziyorum 2007 yılında bir adaet başak 2073sh tek ceker turbolu aldim eyri burunlu sundan hiç memnun deyilim ne servisinden nede motorundan zorlanmaya gelmeyen hemen harelet yapan kuvvet bakımından 0 olan bir tıraktör eyer hayranı olan varsa taks yaprim tıraktör masey.tümaosan eski tipleri.birde erkunt bunların üsütüne mütor tanımam ben yandim siz de yanmayin

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  güzel gelişme olabilir.ama her geçen gün talep azalıyor bundan eminim.yerli diye alanlar ve aglayanlar nasıl olsa bir gün yazarlar sayfalara satırlara

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  24 Ocak 2009
  Şehir
  Tokat
  Yaş
  32
  Mesajlar
  631
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BAŞAK TRAKTÖRE İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR  bırazdaha kalıteye onem verseler bence ii traktor

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. MANDACILIK ARTIYOR-KOCAELİ
  Konu Sahibi UÖZKAN.77 Forum Süt Hayvanclığı
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 27.Ocak.2015, 10:57
 2. FLAS FLAS BAŞAK TRAKTÖRE ELEKTRİK KUMANDALI E-LİFT UYGULAMASI YAPILIR.
  Konu Sahibi Bulutpasa Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 16.Şubat.2014, 18:25
 3. BUĞDAY ARTIYOR, ÇELTİK AZALIYOR
  Konu Sahibi cemal ÖZTÜRK Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Haziran.2012, 23:39
 4. 2000 Model 2073 Başak Traktöre Turbo takılırsa ne olur?
  Konu Sahibi demirciler_14 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 05.Ekim.2010, 19:13
 5. TM 120 & İLGİ merdane
  Konu Sahibi bytk Forum Fotoğraflar (Çekimler)
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 11.Nisan.2009, 16:46

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status