Tümosanlar neden bu kadar sorunlu?

Ynt: Tümosanlar neden bu kadar sorunlu?

crx72.
türkiyede kaç tane New holland marka tarım aleti, kaç tane Tümosan marka traktör var?
Eger ikisinin arasındaki oranı dogru kurabiliyosan Tümonun Nh dan kat kat sorunlu oldugunu anlayabilirsin.
Erkuntla karşılaştırmaya gelince yine aynı şekilde.

sadece yerli malında olucak veya olur diye bişey yok komşu köyden bi arkadaşta same 90lık var motor şanzıman dağıttı 9.800 tlye sadece parçalarını aldı bu senede birinin lamborghini şanzıman dağıttı bunlardamı yerli değil. 3-4 sene öncede nh nin ithal modeli tn 75 şanzıman dağıttı bunlara bakılırsa bizim yerliler hiçte sorunlu değil.

arkadaşlar bizim milletimize bunlar az bile kaliteden anlamıyoruz. ucuz ne bulursak hoop balıklama atlıyoruz. ben şunu merak ediyorum acaba tümosan traktörünün parçalarını neden kendisi değilde sanayideki ustalara fason olarak yaptırıyor. 1 asır öncesinin teknolojisini kullanıyor. amaç traktör üretip piayasaya çıkarmak değil. amaç kaliteli traktör üretip piyasaya çıkarmak. tümosan traktöre sahip biri değilim. etrafımda ve tanıdıklarımdaki tümosanların sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. şunuda söyleyeyim duyduğuma göre arızalar genelde garanti bitiminden sonra en üst seviyeye ulaşıyormuş. bana kalırsa eski tümosanları bu çiftçi mumla arıyacak. bence tümosan imajını tamamen yitirmiş durumda. vatana millete hayırlı olsun....

Galiba şu en son seriden hiç memnun kalan yok ve 2007 den sonraki üretimlerde genel bi şikayet var elin milleti daha iyisini yapıyım diye uğraşır bizim millet biraz para kazanınca hemen işin üç kağıdına kaçar....

wood link=topic=60265.msg655601#msg655601 date=1354219058' Alıntı:
crx72.
türkiyede kaç tane New holland marka tarım aleti, kaç tane Tümosan marka traktör var?
Eger ikisinin arasındaki oranı dogru kurabiliyosan Tümonun Nh dan kat kat sorunlu oldugunu anlayabilirsin.
Erkuntla karşılaştırmaya gelince yine aynı şekilde.
evet doğru diyorsun newholland türkiyenin %50 sinden fazlasını karşıkıyor olmasına rağmen tümosanın sorunu newhollandla nerdeyse aynı