Güncel Buğday Fiyatları

Dün itibari ile polatli ticaret borsasında düşük vasıflı buğday en düşük 1890 tl'yi en yüksekte 2318 tl'yi gördü bu şekilde giderse 2,3 aya kadar 2500 ü görecek gibi, bu arada 1.sınıf buğday 2200 tl de gezerken düşük vasıflı buğdayın bu fiyatlara çıkmasını nasıl yorumlarsınız
Artık buğday olsunda nsl olursa olsun düşncesimi başladı piyasadaki .
Protein vs işi yokken buğdaya göz kararı fiyat verildiği gibi .

Arkadaşlar TMO 22.10.2020 da 175 bin tonluk bir ihale daha açıyor. Sonuçları buradan paylaşacağım. Gecen seferki ihale 257 dolara Tekirdağ liman teslim fiyatı ile sonuçlandı.
IMG_20201014_184313.jpg

Arkadaşlar TMO 22.10.2020 da 175 bin tonluk bir ihale daha açıyor. Sonuçları buradan paylaşacağım. Gecen seferki ihale 257 dolara Tekirdağ liman teslim fiyatı ile sonuçlandı. Ekli dosyayı görüntüle 53155
Paylaşım için çok teşekkür ederim iyiyim.
Bakalım bu ihale kaç dolardan sonuçlanacak.

TMO nün açtığı bu gibi ihaleleri nereden takip edebiliriz? Bu bilgiye nereden ulaşabiliriz?
Bugün buğday ithal eden yarın çeltik ithal edecek. Ben de çeltik&pirinç ithalatını takip etmek ıstiyorum.

Paylaşım için çok teşekkür ederim iyiyim.
Bakalım bu ihale kaç dolardan sonuçlanacak.

TMO nün açtığı bu gibi ihaleleri nereden takip edebiliriz? Bu bilgiye nereden ulaşabiliriz?
Bugün buğday ithal eden yarın çeltik ithal edecek. Ben de çeltik&pirinç ithalatını takip etmek ıstiyorum.
Ben Twitter dan Faik Toy diye bir abi var. Kendisi de ziraat mühendisi ve çiftçi Diyarbakırli mercimek üreticisi dolayısı ile bu işleri iyi takip ediyor. Twitter da takip edebilirsiniz. Bende onun yayınladığı twitten aldım.

Sinan kardeşim senin tahminler genelde çıkıyor .
Sözünü ettiğin fiyat biz çiftçiler satarken olursa çok iyi olur ama diğer türlüde her bişeyede zam çok olabilir . Gübre , mazot ,ilaç vs.
Herşey dolar artışına ve ülkemizin bazı kişilerine bağlı ya Sırp tetikçi gibi birşey olacak yada birşeyler düzelecek eğer tersine giderse sadece çiftci ayakta kalır gerisi hapı yutar

Hani o biz bugday ithal edip un satıyoruz diyen muhteremler una ekmege zam gelmiş yoksa ekmegi ithal undan yapıp bizim buğdayımı un yapıp ihrac mı ediyolar[emoji41]heh ne dersiniz muhteremler...
Fuat kardeşim inan ne yaptıklarını kendileride bilmiyo .
Ama şu kesinki birileri malı götürüyo öyle yada böyle .

• Beğen
Tepkiler: murat1919