Güncel Buğday Fiyatları

Arkadaşlar şuan tohum ekmedim , nsp olursa bir hafta içinde ekeceğim .
Bu sene çoğunluk arpa ekeceğim , az bi yere tohum tutma amaçlı buğday ekeçeğim .
Bu yazılanları okudukca eldeki arpayı satıp buğdaymı eksem ne dersiniz .
Arpada fiyat durumu nsl olurki .
Çeşit iyidir , buğday kur dolayisıyla para eder hiç etmese en az sezonda 2.5 eder.

Çeşit iyidir , buğday kur dolayisıyla para eder hiç etmese en az sezonda 2.5 eder.
Fuat kardeşim ,Arpa tohumunu hazır ettimdi sertifikalıdan ikinci ekim olcak eletip , ilaclatıp , torbalattımdı harman sonu .
3 çeşit arpa tohumu şimdi azda değil 14 ton kadar ilaç işi olmasa satma sıkıntı olmazda .
Bu senede böyle olsun artık zaten buğdayıda 2 ton kadar aldım enola onuda ekcem .

Fuat kardeşim ,Arpa tohumunu hazır ettimdi sertifikalıdan ikinci ekim olcak eletip , ilaclatıp , torbalattımdı harman sonu .
3 çeşit arpa tohumu şimdi azda değil 14 ton kadar ilaç işi olmasa satma sıkıntı olmazda .
Bu senede böyle olsun artık zaten buğdayıda 2 ton kadar aldım enola onuda ekcem .
Hayirlısi abey işallah iklim müsait gider arpalar iyi olur.

Bugün buğday 2.75 Euro ton yükseldi 211.75 Euro oldu
Screenshot_20201019-212003.jpg

Makaracılar birliği başkanıydı sanırım buğday fiyatına müdahale edin diyordu. Dünya ne pahasına olursa olsun stok yapmaya çalışıyor. Fiyatların yükselmesi çok normal. Makarnalık buğday 2500 ü yakın vadede;Ekmeklik ise yılbaşına doğru o fiyatı görür diye düşünüyorum.
Not: Yatırım tavsiyesi değildir😊
Muzaffer hocam bu sene kan emici vampirler ucuz mal alamadıya ondan yırtınıyorlar .
Gıçlarını taştan taşa çalsalarda inşallah bundan sonra çiftçinin ürünü para edecek .
Sanki ithalı dışardan ucuza alcaklar .

Muzaffer hocam bu sene kan emici vampirler ucuz mal alamadıya ondan yırtınıyorlar .
Gıçlarını taştan taşa çalsalarda inşallah bundan sonra çiftçinin ürünü para edecek .

Abim gece gece gülümsettin beni😊 Memleketine aşık biri olarak şunu söyleyebilirim: Bir milletin elindeki en iyi silah eğitim;sonrasında ise tarımdır. Gıdanın önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor.

Vampirler çiftçinin elinden 1800'e (275 dolar yani dünya fiyatlarının altında) kaptılar Haziran'da. Sonra dolar biraz yükselince ağlamaya başladılar zam yaparız diye. Ağlama sonuç verdi, TMO Kanada'dan İskenderun limanına teslim 330 dolara (2500 TL) makarnalık buğday getirip bunlara 1950 TL' ye zararına verdi... O ucuza aldıkları stokları tükenmeye başlayınca Antep fiyat 2400 TL'ye yükseldi (300 dolar yani hala ithal fiyatın 30 dolar altında), bunları yine ağlama tuttu. Aman bu memleketin çiftçisi tüccarı kazanmasın, bana ucuza satsın da elde avuçtaki son dolarlar Kanada'ya gitsin! Siloda makarnalık buğdayım var, bu vampirler bana Kanadalıya verdikleri 330 doları verene kadar satarsam şerefsizim.