Güncel Buğday Fiyatları

Ynt: Güncel Buğday Fiyatları

umutmalkoc link=topic=60282.msg712754#msg712754 date=1362396740' Alıntı:
güncel gübre fiyatlarından sonra güncel buğday fiyatları iyi olmuş.inşallah gübre fiyatları gibi hergün anormal bir şekilde yükselir buğday fiyatları
Evet, bu konunun sabitenmesi çok iyi Oldu. Gübree,fıyatları yukselişte buğday fiyatları dipte, tamamen terss Oranla gidiyor. Belki Gübre Sezonundan sonra, inşalllah biraz fiyatlar artar.

wan7ed link=topic=60282.msg712757#msg712757 date=1362396996' Alıntı:
Evet, bu konunun sabitenmesi çok iyi Oldu. Gübree,fıyatları yukselişte buğday fiyatları dipte, tamamen terss Oranla gidiyor. Belki Gübre Sezonundan sonra, inşalllah biraz fiyatlar artar.
birbiriyle doğru orantılı olan unsurlar fiyata gelince nasıl ters orantı oluşturur akıl mantık işi değil.ben gübreyi nasıl zamlı alıyorsam aynı orandada benim malımın zamlanması lazım

Bize birşeyler satan adamlar acaip organize haraket ediyorlar , şaşırıyorum doğrusu , gübre fiyatları ihtiyaç olduğunda hepsinde organize yükselir , gübre mazot vs alman gereken sezonda elindeki dananın fiyatı düşer , ambardaki ürünün fiyatı düşer , sanki dahil oldukları gizli bir örgütlenme var. :):)

ufukk link=topic=60282.msg712759#msg712759 date=1362397371' Alıntı:
Bize birşeyler satan adamlar acaip organize haraket ediyorlar , şaşırıyorum doğrusu , gübre fiyatları ihtiyaç olduğunda hepsinde organize yükselir , gübre mazot vs alman gereken sezonda elindeki dananın fiyatı düşer , ambardaki ürünün fiyatı düşer , sanki dahil oldukları gizli bir örgütlenme var. :):)

çiftçidir deyip nasılsa almak zorunda nasılsa satmak zorunda mantığıyla hareket edildiği sürece bu durum değişmez

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66

umutmalkoc link=topic=60282.msg713419#msg713419 date=1362473768' Alıntı:
iyi vermişsin hayırlısı olsun nereye sattın peki?
sağol Umut, buğdaylarımın değerleri iyi geldiğinden fabrika bu fiyatı verdi.
wan7ed link=topic=60282.msg713423#msg713423 date=1362474896' Alıntı:
Hayırlı olsun, fiyatt 1 aylık icin gayet iyi.
sağol teşekkür ederim....

bartu link=topic=60282.msg713456#msg713456 date=1362479587' Alıntı:
sağol Umut, buğdaylarımın değerleri iyi geldiğinden fabrika bu fiyatı verdi.sağol teşekkür ederim....
Buğdayin cinsi ve değerleri neydi abi ?

Evet arkadaşlar bu sene piyasa durumu nedir biçim yapan arkadaşlardan satan yada fiyat ögrenen varmı tabi tam piyasa fiyatı degildir ama aşagı yukarı aynı fiyat olur birde arpa 800 ü bulur diyolar sizce olabilirmi :)

arpa ilk başlarda çiftçi arasında 70 80 kuruşa satılıyorduda .. tüccar 55 kuruşa alıyor .. bugdayda 60 kuruş diyorlar yemlik .. unluk kalitesine göre değişir .. ( burda alım satım iyiden iyiye başladı . )

Ali SARAÇ link=topic=60282.msg748216#msg748216 date=1369694841' Alıntı:
arpa ilk başlarda çiftçi arasında 70 80 kuruşa satılıyorduda .. tüccar 55 kuruşa alıyor .. bugdayda 60 kuruş diyorlar yemlik .. unluk kalitesine göre değişir .. ( burda alım satım iyiden iyiye başladı . )
Zaten tüccarlar ucuza alıp pahalı satma derdinde

çifçi kazanmasında kim kazanırsa kazansın mantık bu sisitem bu...
arpa ekim alanları azaldı.birçok yerde özellikle kumlu topraklarda kuarklık hakim oldu.öyle kayde deger arpa buğday yok.
tüccar ve bakanlık aynı yolda gidiyor....

köylü link=topic=60282.msg748309#msg748309 date=1369752642' Alıntı:
çifçi kazanmasında kim kazanırsa kazansın mantık bu sisitem bu...
arpa ekim alanları azaldı.birçok yerde özellikle kumlu topraklarda kuarklık hakim oldu.öyle kayde deger arpa buğday yok.
tüccar ve bakanlık aynı yolda gidiyor....
Suç bizde birlik olunupda bu işe bir yol bulacagımıza ben mi kurtarcam diyip geçiyoruz

dün birine römork verdim emanet
bugdayı biçtirip un fabrikasına götürmüş
fabrikada buydayın degerlerini ölçmüşler 670 kuruş fiyat vermişler adamda fabrikaya dökmüş bugdayı fakat paralandırmamış açıga dökmüş

koparanlı 80.4 servet link=topic=60282.msg748461#msg748461 date=1369772128' Alıntı:
Suç bizde birlik olunupda bu işe bir yol bulacagımıza ben mi kurtarcam diyip geçiyoruz
seçimlerde aklımızı başımıza alalım tekere bir taş koyalım desek kıyamet kopar...

2013 sezonunda buğday hasat eden arkadaşlar..Buğday cinsini, analiz değerlerini(protein oranı vb.), nereye verdiğini(Tüccar-Ofis) ve kaça verdiklerini yazabilirler mi?
Ben kısmetse h.sonu biçtireceğim büyük ihtimal ofise vereceğim fakat piyasa hakkında bilgi edinmek istiyorum. :)
Bereketli bir sezon bizimle olsun.