Çeki kolu gözü + Düşmeyen yaylı çivi

Video 1 - Çeki kollarındaki bu gözler emniyet mandalı ve emniyet pimlerine rağmen nasıl oluyorda bu kadar rahat çıkarılıp takılabiliyor ki?

Video 2 - Pekçoğumuzun sık sık düşürüp kaybettiği ve bazen de traktörlerimizde veya malzemelerimizde hasara neden olabilen yaylı çivilerin düşmeyenleri de var. Herhalde hakiki yaylı çivi bunlar.

Bilen ve görenleriniz tabiki vardır ama bilip görmeyen arkadaşlarda muhakkak vardır. Onun için paylaşmakta yarar gördüm. :)

http://www.izlesene.com/video/traktor-ceki-kolu-gozu/6774025

http://www.izlesene.com/video/traktor-yayli-civi/6774026

Ynt: Çeki kolu gözü + Düşmeyen yaylı çivi

:( benim erkuntun kolalrı böyle değil yanlız yaylı çiviler bize çok yararlı olbilir biizm yaysız bi poşet çivi war motorlarda surekli düşüp kayboluyor poşetten alıyoruz ama bunlardan almak lazım ;)

hidrolik kollarındaki tombaklar kullanıma göre tasarlanmıs baskı aşağı doğru oldugundan kolay kolay cıkmıyor. Bizim sameninkiler çok zorlarsan anca çıkıyor fakar biz her ihtimale karşın söküp alıyorz.. 2.videodaki mandallar ise çok faydalı özellikle ciguli çekerken mandal atmasından dolayı az canımız yanmadı..güzel paylaşım..

alipasalierkan link=topic=60323.msg656977#msg656977 date=1354465727' Alıntı:
Gözler nasıl çıkıyor anlamadım. Tehlikeli olur. Yaylı kopilalar CLAAS ' larda standart geliyor. Gerçekten güzel bir şey.

Herhagi bir malzeme takılı iken çıkma imkanı hiç yok ama boşta iken bu kadar kolay çıkabilmelerinden dolayı kaybolmaları uzun sümez gibi geldi. En iyisi yedeklerini alıp sandığında bulundurmak... Belki de bu yaylı çivileride claas lardan falan kopyalamışlardır. :)

ismail_17 link=topic=60323.msg656978#msg656978 date=1354465750' Alıntı:
Senin gösterdiğin yaylı pimler çok emniyetli . Ayçiçeği anızları takılıp açamaz .

Evet,özellikle de ayçiçeği sapları kablo vs yanında aynı zmanda da yaylı çivi düşmanı. :)

erdal600 link=topic=60323.msg657004#msg657004 date=1354468433' Alıntı:
Ikıncı vıdeo dakı pimi kilitleidkten sonra kilit yayı iç tarafa geliyor pim le kol arasında kalacak ve ezilecektir.

Baskıya maruz kalırsa ezilme olasılığı var gibi duruyor ama gözün kenarından aşağıda kaldığı için göz tarafından değil de,takılı olan malzemenin durumuna göre o ihtimal olabilir.

2. videodaki yaylı pimden 5445 ' le geldi, kullanışlı birşey.

erdal600 link=topic=60323.msg657004#msg657004 date=1354468433' Alıntı:
Ikıncı vıdeo dakı pimi kilitleidkten sonra kilit yayı iç tarafa geliyor pim le kol arasında kalacak ve ezilecektir.
videoda tam gözükmüyor ama iç tarafta yuva var, ezilme imkanı yok...

yaylı pim benim 6455 tede var, 3, 4 yıl önce 10 dönüm çalılık açarken biri çalıdan açılıp düşmüştü ama normal mandala göre çok daha emniyetli