erkunt yeni seri 130 hp

Ynt: erkunt yeni seri 130 hp

Erkuntun Daha Zamanı war 130 hp ' ler için ; 90-100-110 ' lar cok yeni. Bunların piyasada coğalması lazım. Eski Seriler 70-80 gibi birden, Olcak bişi değil Bunun herkes farkında.Bayaği geniş segmantdayarişiyor. Tabi bu bir gerçekki, Erkunt Türkiye de Otomotiv sektörine inanilmaz bir hareketlılık getirdi.. Çifçilere, Yerli üretimde Teknoloji sundu, bütün Sektörü Rekabete ve teknolojiye itekledi.
90-100-110 Seriler için ayrı bir kabin, extra kaliteli malzemeler olmasını düşünmştüm Kabin içini kullanımı beğenmedim ama;yine belli bir kitleyi Sürüklücek gibi. Tek küsürsüz bişi var benim ilgimi çeken O da, hidrolikleri Denicek bişi Yok.. Umarım 90 -100 -110 ' lar h4 iLe bayılmıyordur Yine:D

wan7ed link=topic=60368.msg658488#msg658488 date=1354711409' Alıntı:
Erkuntun Daha Zamanı war 130 hp ' ler için ; 90-100-110 ' lar cok yeni. Bunların piyasada coğalması lazım. Eski Seriler 70-80 gibi birden, Olcak bişi değil Bunun herkes farkında.Bayaği geniş segmantdayarişiyor. Tabi bu bir gerçekki, Erkunt Türkiye de Otomotiv sektörine inanilmaz bir hareketlılık getirdi.. Çifçilere, Yerli üretimde Teknoloji sundu, bütün Sektörü Rekabete ve teknolojiye itekledi.
90-100-110 Seriler için ayrı bir kabin, extra kaliteli malzemeler olmasını düşünmştüm Kabin içini kullanımı beğenmedim ama;yine belli bir kitleyi Sürüklücek gibi. Tek küsürsüz bişi var benim ilgimi çeken O da, hidrolikleri Denicek bişi Yok.. Umarım 90 -100 -110 ' lar h4 iLe bayılmıyordur Yine:D
katılıyorum sana şu hidrolik kontrolleri biraz ileri almak o kadar zor olmasa gerek :) biraz da kaliteli malzeme olursa eksikleri epeyce giderirler

Ali SARAÇ link=topic=60368.msg658486#msg658486 date=1354711137' Alıntı:
aynen özellikle ağır tip ekipman kullanıyorsan benim gibi .. yada kombine ekim yapmak isteyip .. traktörünün beygir gücü yetiyorda hidrolik kaldırma kapasitesi yetmiyorsa dü$ün ne kadar önemli olduğunu .. sadece hidrolik kaldırma kapasitesinin dü$üklüğünden ( tdd110 ' un ) 100 litre mazot fazla yaktım 1 gün i$im geç bitti .. elimde bunu yapacak ekipman var ama ben iki tane piston yüzünden bu $ekilde ekim yapamıyorum ..
Tumoya Takılan o Liftler den olcakki :D

Çağrı link=topic=60368.msg658487#msg658487 date=1354711276' Alıntı:
evt olabilir.Gerçi bu satış meselesi arazi durumuna göre de çok değişiklik gösteriyor.Mesela bizim çevrede araziler dalgalı ondan dolayı en azından 80 hp ve üzeri motorlar satılıyor öyle küçük motor alan çok nadir olur buralarda.Mesela bizdeki motor da yerli sonuçta ama burda o kadar çok şikayet geliyor ki yerli motorlardan insan rahatlıkla gidip erkunt alacam diyemiyor.Sadece erkunt için de değil yerli Nh tümosan erkunt hattat hepsi için konuşuyorum.Bu güveni sağlarsa epey yol kat edecek bence
o güveni sağlamak kolay değil .. ama abartılacak kadarda sorun değil .. yani bir sorunla kar$ıla$tın mı servisler gece gece geliyor .. cihanla slaj yaparken bizim tarlada .. radyatör su atıyordu klimanın sıcak su borusundan .. pazar günü ak$am vakti servisi aradık .. daha tarlada 2 dönmeden geldi halletti gitti .. adam sünnetten kalkmı$ gelmi$ .. bulunduğun yerdeki servis iyi ve i$ ahlakı düzgünse yolda kalmazsın .. hangi marka olursa olsun .. ama servis i$ ahlakından yoksunsa en kral markanın en yakınındaki servisi bile traktörünü tarlada günlerce bırakır .. $unu söyliyim ben nhnin salihli servisinden çok memnunum gece gece gündüz gündüz .. al getir traktörü bakalım demezler atladıkları gibi tarladalar .. burdaki diğer servisler öyle değil düzgün çalı$an 3 tane servis var mf case ve nh 3 üde ayrı ki$iler ama hakikatten i$lerini çok iyi yapıyorlar anında hizmet .. yan tarla kom$usunda tümosan var adam tarlada kaldı servisi aradı hemen geliyoruz demi$ler .. bekledi bekledi gelmeyince biz çekerek köye götürdük .. tümosanın bayiisinide servisinide deği$tirdiler demek ki çok $ikayet geldi .. böyle olunca soğuyor insan .. benim traktörün kolları 2 ayda deği$ti diye ben nhden sogudum :D

Çağrı link=topic=60368.msg658489#msg658489 date=1354711551' Alıntı:
katılıyorum sana şu hidrolik kontrolleri biraz ileri almak o kadar zor olmasa gerek :) biraz da kaliteli malzeme olursa eksikleri epeyce giderirler
Evet, ıhtıyarın birisi almış 110 hp sokaktan Geçerken Tırmıgı Taktımda, Ordan biliyorum Sağ taraftakı tum kollara bastım :D Aşırı Derecede Tezat bir yer Secmişler, manyak yorucu. Tarlada amca sürerken Neler dedi Artık siz Tahmin Edin :D

wan7ed link=topic=60368.msg658492#msg658492 date=1354711742' Alıntı:
Evet, ıhtıyarın birisi almış 110 hp sokaktan Geçerken Tırmıgı Taktımda, Ordan biliyorum Sağ taraftakı tum kollara bastım :D Aşırı Derecede Tezat bir yer Secmişler, manyak yorucu. Tarlada amca sürerken Neler dedi Artık siz Tahmin Edin :D
o kolların sürücünün yanında olması gerek .. slaj yaparken bizim elimiz devamlı hidrolik kollarında bacayı indir döndür .. adamın iflahını keser o kollar slajda .. td85 varkende öyle kolum kopuyoda sağa dogru eğilmekten .. td110da en begendiğim özellik hemen yanımda olması 2 kolunda .. bunlar çok kücük ayrıntı ama çok büyük rahatsızlıklara yol açıyor ..

Ali SARAÇ link=topic=60368.msg658494#msg658494 date=1354711938' Alıntı:
o kolların sürücünün yanında olması gerek .. slaj yaparken bizim elimiz devamlı hidrolik kollarında bacayı indir döndür .. adamın iflahını keser o kollar slajda .. td85 varkende öyle kolum kopuyoda sağa dogru eğilmekten .. td110da en begendiğim özellik hemen yanımda olması 2 kolunda .. bunlar çok kücük ayrıntı ama çok büyük rahatsızlıklara yol açıyor ..
Evet maLzeme, 70-80 hp Serilerdekinin aynısı. Cok yakınımda 110 td war yine, Hıdrolık wasat, Sen yanlış Markayı almışşın Sanırım :D Combine yapmak için :p

wan7ed link=topic=60368.msg658496#msg658496 date=1354712091' Alıntı:
Evet maLzeme, 70-80 hp Serilerdekinin aynısı. Cok yakınımda 110 td war yine, Hıdrolık wasat, Sen yanlış Markayı almışşın Sanırım :D Combine yapmak için :p
evet ithal alsam daha iyi olacakmı$ .. markada sıkıntı yok .. modelde sıkıntı var .. sadece hidroliği güzel diye erkunt alınmaz .. 1 kere kombine ekim yapacaz .. ama senede 3 ay slaj yapıyoruz .. sağ kolum sol koluma göre 5 cm uzar erkuntum olsa :D ..bu arada hidrolik vasatında altında td110un :D gidip newholland üreticilerine fuarda bunu anlatsan kabulde etmezler yetersiz olduğunu .. kombine ekmeyiver derler .. kollar kısayken öyle demi$lerdi hidroliği fazla kaldırmayıver diye :) izmir fuarında adama giri$ecektim

Ali SARAÇ link=topic=60368.msg658480#msg658480 date=1354710307' Alıntı:
daha ne yapacak çağrı erkunt o serilere .. kabin iç malzemesi biraz daha kaliteli olabilir bide shuttle oldumuydu o traktör dı$arıdan gördüğüm kadarıyla eksiksiz .. bu söylediklerimde ki$iye göre deği$ir .. olmasada olur ki olmayıncada oluyor ..

Kişiye göre değişir konusundaki tespitin de gayet haklısın. Kullandığım için söylemiyorum, bu traktörün üzerindeki özellikler benim için yeterli. Bence ne bir eksiklik ne de bir fazlalık var. Kabin içi malzeme kalitesi de, ufak tefek başka sorunlarıyla birlikte zamanla daha da iyiye gidecektir. Bu kadar kısa geçmişi olan bir traktör için şu andaki gelmiş olduğu yer oldukça başarılı. Performans bakımından da oldukça memnunum. Emsalindeki Avrupa traktörlerle rahatlıkla boy ölçüşebilecek düzeyde. Bu traktörün başına gelebilecek olumsuzlukların başında traktörünü iyi tanımamasından dolayı bilinçsiz kullanan kullanıcılar ve tabiki de şu ana kadar bunların eğitimlerini almamış olan servisler var... Benim,her türlü sorunun üstesinden gelebilecek kapasitede olan Erkunt a güvenim tam.

768 link=topic=60368.msg658498#msg658498 date=1354712700' Alıntı:
Kişiye göre değişir konusundaki tespitin de gayet haklısın. Kullandığım için söylemiyorum, bu traktörün üzerindeki özellikler benim için yeterli. Bence ne bir eksiklik ne de bir fazlalık var. Kabin içi malzeme kalitesi de, ufak tefek başka sorunlarıyla birlikte zamanla daha da iyiye gidecektir. Bu kadar kısa geçmişi olan bir traktör için şu andaki gelmiş olduğu yer oldukça başarılı. Performans bakımından da oldukça memnunum. Emsalindeki Avrupa traktörlerle rahatlıkla boy ölçüşebilecek düzeyde. Bu traktörün başına gelebilecek olumsuzlukların başında traktörünü iyi tanımamasından dolayı bilinçsiz kullanan kullanıcılar ve tabiki de şu ana kadar bunların eğitimlerini almamış olan servisler var... Benim,her türlü sorunun üstesinden gelebilecek kapasitede olan Erkunt a güvenim tam.
aynen öyle .. erkunt önümüzdeki 10 yılda türkiyede 1 numaralı traktör üreticisi olabilir .. erkunt alttan ittirdikce sektördeki lokomotif firmalarda kendilerini geli$tirmek zorunda kalıyorlar .. rekabetin olu$ması her zaman iyidir .. kendilerini geli$tirmezlerse her renk kırmızıya dönecek traktörde ..

2 gün önce erkunt 100 lüx inceledim teknik bilgim o kadar yok kullanıcısı da değilim ama beni kendine hayran bıraktı
sanırım performansı da oldukça yeterlidir ama servis olayı belki biraz sıkıntılı olabilir daha yeni oldukları için

erkunt için 130 hp çıkarsa erken olur. daha yeni serilerine eklemesi düzeltmesi gereken şeyler var. aldığım gündeb beri diyorum kabinin ve traktörün dıştan görünümü güzel ancak kabin içi malzeme kalitesi ve dizaynı kötü. kabin içi malzeme kalitesi çok zayıf, plastikler adi.hostes koltuğunun yokluğu çok büyük bir eksiklik.halen silmeyen sileceklerim değişmedi.aslında hidrolik kontrol konumu bana hiç sıkıntı yaşatmadı belkide boyum uzun ondandır koltuk hep geride.en konforlu yönü de bence o.performansı güzel ondan memnunum. ama servis konusundan pek de memnun değilim mesela bunaların hidrolik ve şanzıman yağları ayrıymış bizim bilmiş servisin haberi yok belki söylesen itiraz bile eder. motorun arkasındaki yağ kçağını kesmek için değişmesi gereken havalandırma parçası var 5 aydır eğitim almadım diyor değişemiyor.bu eğitimi fabrikanın vermemesi tam bir rezalet. Allah korusun traktöre bir şey olsa bizim servis yağını bile değiştirecek eğitimi yok.madem traktörü çıkarıyorsun önce eğitimini ver, servise kitabını bas sonra çıkar bu ciddi bir konu.bunlarn haricinde genel olarak memnunum güzel makinalar git gide güzelleşiyor gelişiyor ve pazar payı daha çok artar erkunt iyi gidiyor ama giderken arkadaki eksikleri de tamamlasın

Ali SARAÇ link=topic=60368.msg658499#msg658499 date=1354712896' Alıntı:
aynen öyle .. erkunt önümüzdeki 10 yılda türkiyede 1 numaralı traktör üreticisi olabilir .. erkunt alttan ittirdikce sektördeki lokomotif firmalarda kendilerini geli$tirmek zorunda kalıyorlar .. rekabetin olu$ması her zaman iyidir .. kendilerini geli$tirmezlerse her renk kırmızıya dönecek traktörde ..
çok doğru ve ön yargısız bakış açın var seni kutluyorum bilinçli bi insansın bunu iltifat olsun diye yazmıyorum, fanatik traktör sevdalıları okadar çok ki böyle tarafsız yazılara hasret kalıyo insan, benim erkunt traktörüm yok ama erkuntla ve yaptıkları ile gurur duyuyorum aynı şekilde tümosanda şimdiki seçenekler 10 yıl önce olsaydı bende kesinlikle avrupa traktör almazdım, şu geçtiğimiz 1 ay içerisinde köyümüze giren 10 traktörden 6 adeti erkunt 2 case 2 newholland caselerin ikisininde kuyruk milleri çalışmıyo newholandın 100 lüğü ikiye ayırdılar 20 saatteki traktörü, bugün olmuş olsa o traktörlerin 10 da 9 u erkunt olurdu

6455 link=topic=60368.msg658516#msg658516 date=1354716819' Alıntı:
çok doğru ve ön yargısız bakış açın var seni kutluyorum bilinçli bi insansın bunu iltifat olsun diye yazmıyorum, fanatik traktör sevdalıları okadar çok ki böyle tarafsız yazılara hasret kalıyo insan, benim erkunt traktörüm yok ama erkuntla ve yaptıkları ile gurur duyuyorum aynı şekilde tümosanda şimdiki seçenekler 10 yıl önce olsaydı bende kesinlikle avrupa traktör almazdım, şu geçtiğimiz 1 ay içerisinde köyümüze giren 10 traktörden 6 adeti erkunt 2 case 2 newholland caselerin ikisininde kuyruk milleri çalışmıyo newholandın 100 lüğü ikiye ayırdılar 20 saatteki traktörü, bugün olmuş olsa o traktörlerin 10 da 9 u erkunt olurdu
yorumun için te$ekkürler .. bende traktör alırken erkuntun 110luğunu değerlendirdim .. bizim yaptığımız i$te kuyruk mili çok önemli .. slaj makinasındaki performansı ve kullanımı damper kollarından bahsediyorum bize uygun değil .. çeki$teki ba$arısının birazınıda kuyruk milinde gösterirse ve damper kontrollerini daha eri$ebilir bir yerlere koyarlarsa erkunt ' a geçi$ yapabiliriz .. ama bunları yapmadıkca bize gelmez ne kadar çeksede ne kadar güçlü hidrolik kolları olsada henüz ege ve çukurova çiftçisine yönelik bir traktör değil ..yoksa erkunt alınmıycak traktör değil . bana göre eksiklikleri .. daha kaliteli bir kabin içi .. kolay eri$ilebilir hidrolik ve damper kolları , gerçekten güclü bir kuyruk mili ..

6455 link=topic=60368.msg658516#msg658516 date=1354716819' Alıntı:
6 erkunt kusursuz gelmiş geri kalan 4 traktörü at çöpe...Tarafsız olmayı bence sizde deneyin...

1342 link=topic=60368.msg658519#msg658519 date=1354717285' Alıntı:
6 erkunt kusursuz gelmiş geri kalan 4 traktörü at çöpe...Tarafsız olmayı bence sizde deneyin...
ben onun için yazmadım elbette erkunttada problem çıkar bu biraz da şans işi ben 6455 ten neler çektim ben köyümdeki şu andaki algıyı ve erkuntun yükselen pazar payını kastettim yoksa o senin kastettiğin yoldan geçtik geri dönüyoruz güzel kardeşim bide bu traktörlerin hepsi doğru dürüst tarlaya girmedi en çok çalışanı 50 100 saat arasıdır

phantomerkunt link=topic=60368.msg658508#msg658508 date=1354716286' Alıntı:
erkunt için 130 hp çıkarsa erken olur. daha yeni serilerine eklemesi düzeltmesi gereken şeyler var. aldığım gündeb beri diyorum kabinin ve traktörün dıştan görünümü güzel ancak kabin içi malzeme kalitesi ve dizaynı kötü. kabin içi malzeme kalitesi çok zayıf, plastikler adi.hostes koltuğunun yokluğu çok büyük bir eksiklik.halen silmeyen sileceklerim değişmedi.aslında hidrolik kontrol konumu bana hiç sıkıntı yaşatmadı belkide boyum uzun ondandır koltuk hep geride.en konforlu yönü de bence o.performansı güzel ondan memnunum. ama servis konusundan pek de memnun değilim mesela bunaların hidrolik ve şanzıman yağları ayrıymış bizim bilmiş servisin haberi yok belki söylesen itiraz bile eder. motorun arkasındaki yağ kçağını kesmek için değişmesi gereken havalandırma parçası var 5 aydır eğitim almadım diyor değişemiyor.bu eğitimi fabrikanın vermemesi tam bir rezalet. Allah korusun traktöre bir şey olsa bizim servis yağını bile değiştirecek eğitimi yok.madem traktörü çıkarıyorsun önce eğitimini ver, servise kitabını bas sonra çıkar bu ciddi bir konu.bunlarn haricinde genel olarak memnunum güzel makinalar git gide güzelleşiyor gelişiyor ve pazar payı daha çok artar erkunt iyi gidiyor ama giderken arkadaki eksikleri de tamamlasın

Şu anda üretilenlerde o parça uzun olarak geliyor ve havalandırma nipelinden gelen yağ kaçağı sorunu yok...Değişmesi gereken havalandırma parçası bu. Fabrikadan gelen bu aparat da yeterli uzunlukta olmadığından tornacıya 15 sm lik bir ilave de ben yaptırttım.(fotoda ek yeri belli oluyor) Şimdi sorun yok. Fabrikadan gelen uzatma normal koşullarda yeterli ama pulluk ile sürümlerde traktör sağ tarafa doğru pulluk çizisine yattığında havalandırma nipelinden tekrardan yağ kaçağı olduğu için uzattırmak zorunda kaldım... Bu aparatı yerine takmayı beceremeyen bir servisin servisliğini derhal elinden almaları lazım. Bir civatayı söküp takamayan servismi olurmuş?

http://c1212.hizliresim.com/14/5/glwcy.jpg

768 link=topic=60368.msg658563#msg658563 date=1354723303' Alıntı:
Şu anda üretilenlerde o parça uzun olarak geliyor ve havalandırma nipelinden gelen yağ kaçağı sorunu yok...Değişmesi gereken havalandırma parçası bu. Fabrikadan gelen bu aparat da yeterli uzunlukta olmadığından tornacıya 15 sm lik bir ilave de ben yaptırttım.(fotoda ek yeri belli oluyor) Şimdi sorun yok. Fabrikadan gelen uzatma normal koşullarda yeterli ama pulluk ile sürümlerde traktör sağ tarafa doğru pulluk çizisine yattığında havalandırma nipelinden tekrardan yağ kaçağı olduğu için uzattırmak zorunda kaldım... Bu aparatı yerine takmayı beceremeyen bir servisin servisliğini derhal elinden almaları lazım. Bir civatayı söküp takamayan servismi olurmuş?

http://c1212.hizliresim.com/14/5/glwcy.jpg
abi valla sen olduğun sürece benim servise ihtiyacım olmayacak galiba yarın arayıp hemen parçayı isteyecem. geçen müdür eve gönderecem dedi gelmedi arayıp getirteyim takarım zaten ben. özür dilerim ama bizim eşşek servis daha parçanın ne olduğunu bilmiyor ki taksın sop-*-sa.çok sağol valla her türlü bilgilendiyorsun beni :)

6455 link=topic=60368.msg658544#msg658544 date=1354720602' Alıntı:
ben onun için yazmadım elbette erkunttada problem çıkar bu biraz da şans işi ben 6455 ten neler çektim ben köyümdeki şu andaki algıyı ve erkuntun yükselen pazar payını kastettim yoksa o senin kastettiğin yoldan geçtik geri dönüyoruz güzel kardeşim bide bu traktörlerin hepsi doğru dürüst tarlaya girmedi en çok çalışanı 50 100 saat arasıdır
Erkuntun pazar payından bahsediyorsunuz ama diğerlerini kötülüyorsunuz arada da erkuntu övüyorsunuz siz bence ters yöne girmişsiniz tarafsız olma konusunda...Türkiye sizin köyden oluşmuyor eğer bi genelleme yapılacaksa gerçekten genele bakmak lazım...Erkunt satılıyor ama zaten piyasada onlarca marka var ve hepsi şuan az yada çok satılıyor...

130hp olsa iyi olur ama eminim erkuntun yaptıgı 130hp avrupa traktörlerin başını agrıtır.
Fakat şimdilik 90 100 110 lukların eksşkleri giderilse daha iyi olur.
Örnegin o hidrolik panel avrupa traktörlerdeki gibi hemen koltugun sag çaprazına alınabilir hoster koltugu konulabilir.Kabin için malzemesi biraz daha düzeltilebilir.Birde 110 ve 100 modellerine torku daha yüksek motorlar kulanılabilir.Tabi bunların hepsi masraf.