Balya makinaları test ediliyor-video

Ynt: Balya makinaları test ediliyor-video

john deree ezmi$ geçmi$ .. yanlız nh yok test etmeye tenezzül etmemi$ler sanırım .. yaygın servis ağı ve bol yedek parçasıyla john deree alınacak bir balya makinası ..

SmhGwz link=topic=60378.msg657966#msg657966 date=1354631863' Alıntı:
benim hoşuma vicon muydu ne o güzel sanki balyalar dumduz çıktı :D
burda düzlüğünden çok bağlama ve dı$arı atma saniyeleri ölçülmü$ .. jd hızlı olsada arka tertibatında branda kullanmı$ illaki ömrü diğerlerine göre kısa olacaktır .. zaten süre kazandığı noktada arka kapagın acılıp kapanması .. diğerlerinde bence daha kaliteli ve sağlam malzeme var hernekadar 2 3 snde jd önde olsa brandadan dolayı beni kaybetti :)

Ali SARAÇ link=topic=60378.msg657968#msg657968 date=1354632057' Alıntı:
burda düzlüğünden çok bağlama ve dı$arı atma saniyeleri ölçülmü$ .. jd hızlı olsada arka tertibatında branda kullanmı$ illaki ömrü diğerlerine göre kısa olacaktır .. zaten süre kazandığı noktada arka kapagın acılıp kapanması .. diğerlerinde bence daha kaliteli ve sağlam malzeme var hernekadar 2 3 snde jd önde olsa brandadan dolayı beni kaybetti :)
bence jd ye o branda sonradan eklenmıs normalde dıgerlerı gıbı arka cıkıs kapak seklınde jd lerde de Yanı bu test ıcın modıfıye edılmıs bır sey soz konusu tabıkı bu benım gorusum

Ağır Abi link=topic=60378.msg657971#msg657971 date=1354632195' Alıntı:
Konu doğru yerdemi ? güzel paylaşım imrenerek izledim günün birinde bende böyle sağlam balyalar yapacağım inş :D :D
sende welger vardı sağlam balya derken randumanlı çalı$mıyor mu .. bizim burda nh kombiler var 2 tane bi tane gaspardo var her ikiside güzel balya yapıyor .. basit bir makina fazla arızasıda olmuyor .. sende bağlama sorunumu var ?

Ali SARAÇ link=topic=60378.msg657968#msg657968 date=1354632057' Alıntı:
vidyoda saniye bazını aldıgını dikkatimi çekti ama ben ona bakarak yorum yapmamıştım :D ve deidiiğin gibi arkasına bi bez geçirmişler bu hem hoş olmamış hemde işin çakallıgına kaçmışlar :)

Burada;Benim dikkatimi çeken esas nokta video başlangıcındaki alt panelde yazan:

Hasat yapılan ürün:Buğday
Alınan verim;hektar başına 8000 kg
Yapılan saman hasadı; hektar başına 3700 kg
Temmuz ayı,26 derece sıcaklık

elturco link=topic=60378.msg658217#msg658217 date=1354649435' Alıntı:
Burada;Benim dikkatimi çeken esas nokta video başlangıcındaki alt panelde yazan:

Hasat yapılan ürün:Buğday
Alınan verim;hektar başına 8000 kg
Yapılan saman hasadı; hektar başına 3700 kg
Temmuz ayı,26 derece sıcaklık
Onların Ha dedikleri 10 000 m^2 yani bizdeki 10 dekar..

Bence JD daha mantıklı %30 fazla iş kapasitesi sonuçta.Ve arkadaki branda gibi şey modifiye değil sürekli vardı.Onun ömrü istediği kadar az olsun 1000 değil 1300 balya basar.300 balya fazlanın 150 ' si o brandaya gitse benim cebime 150 balya parası fazladan kalır yani.

Ben JD den bu kadar iyi performans beklemezdim özellikle welger ve kuhn gibi üreticiler varken.bence JDnin branda tertibatına takılmamak lazım belki öbürlerinden daha kısa ömürlü olur ama maliyeti ne kadar olabilir ki onun :) Aradaki kazanılan zaman daha önemli bence