Tümosancılar buraya Bakın 2 saniyeeeeeeeeeeee

Ark lar yakın bı zamanda pederle konustuk ılerlıyen senelerde 4x4 bır traktor alabılecegımızı erkunt veya tumosan olabılecegını soledı bızım burlarda erkuntta tumosanda az sayıda var tumosan bana daha cazıp geldi erkuntun cekısının zayıf oldugunu bır cok kısıden duydum tumosan kullanan arkadaslara soruyorum şimdi tumosanın eksıklerını belırtırlerse veya bana bu konuda yardım ederlerse sevınırım tumosanın surası kötü burası ıyı gibi bı kac yorum yazan olursa sevınırım bnm anladıklarım tumosanda vıtes sayısı erkunta gore daha az ve erkunttan daha fazla yakıyor ama cekıs konusuna gelınce tumosan erkunttan daha ustun ark lar lutfen yorumlarınızı beklıyorum Tumosandan şikayetlerınızı ve memnun kaldıgınız noktaları yazarsanız sevınırım tumosan 5270 ile erkunt 70 m veya 80 lik arasında bı yorum yazarsanız sevınırım..

Ynt: Tümosancılar buraya Bakın 2 saniyeeeeeeeeeeee

bılmıyorum ıkı traktorude kullanmadım ve bınmedım ıksını deneseydım bayıra karsı o zaman sıze sormazdım ama bır cok kısden erkunt yukte ve bayırda cabuk kesılıyor lafını duydum suan tamamen kulaktan dolma bılgılerle hareket edıyorum bu yuzden yardımınıza ıhtıyacım var.atıyorum tumosanın 3 le cıktıgı bayırı erkunt 2 le cıkıyor veya erkunt 4 le cıkıyor vs gıbı bılgılere ıhtıyacım var...

alakazem_43 link=topic=60390.msg658222#msg658222 date=1354649892' Alıntı:
tumolar bölünüyor :)
;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s 1 alana 1 bedava :D
Fiat_Junior link=topic=60390.msg658219#msg658219 date=1354649601' Alıntı:
bılmıyorum ıkı traktorude kullanmadım ve bınmedım ıksını deneseydım bayıra karsı o zaman sıze sormazdım ama bır cok kısden erkunt yukte ve bayırda cabuk kesılıyor lafını duydum suan tamamen kulaktan dolma bılgılerle hareket edıyorum bu yuzden yardımınıza ıhtıyacım var.atıyorum tumosanın 3 le cıktıgı bayırı erkunt 2 le cıkıyor veya erkunt 4 le cıkıyor vs gıbı bılgılere ıhtıyacım var...
Kesilme dedikleri gibi var erkuntta ama gene olay agırlıga dayanıyo ki erkunt sadece rampalarda h4 ile çıkmıyor l4 ile kesilmesi fazla olmuyorki rampada her traktör 4 de bayılma yapar yükte

Şimdi Bizde 54 c var onun motoru tumosan New holland gibi bı marka tumosan a motor yaptırıyorsa tumosanda kucumsenecek bı marka değil. dedemın Massey 240 ında difrensıyalındede erkunt yazıyor oda kucumsenecek bır marka değil bolunme olayına gelınce onu anlamıyorum nasıl bolunuyor :S bi tanesı bolunde dıyede hepside boluncek dıe de bı kaide yok yalnızca hangısı daha kalıtelı dangısı daha ıyı onu bılmek ıstıyorum yorumlarınızı ona gore yaparsanız sevınırım atıyorum 4 lu 8 no yu tumosan cekemıyor erkunt cekıyor vs. gibi.

Yalnız bı kez cıvar bı koyde deng geldı ekmek alıyordum adam da erkunt varmıs ama sonradan gordum yanımda gectı sesıne hasta oldum konuscaktım ama adam uctu :D

Fiat_Junior link=topic=60390.msg658228#msg658228 date=1354650361' Alıntı:
Şimdi Bizde 54 c var onun motoru tumosan New holland gibi bı marka tumosan a motor yaptırıyorsa tumosanda kucumsenecek bı marka değil. dedemın Massey 240 ında difrensıyalındede erkunt yazıyor oda kucumsenecek bır marka değil bolunme olayına gelınce onu anlamıyorum nasıl bolunuyor :S bi tanesı bolunde dıyede hepside boluncek dıe de bı kaide yok yalnızca hangısı daha kalıtelı dangısı daha ıyı onu bılmek ıstıyorum yorumlarınızı ona gore yaparsanız sevınırım atıyorum 4 lu 8 no yu tumosan cekemıyor erkunt cekıyor vs. gibi.

Yalnız bı kez cıvar bı koyde deng geldı ekmek alıyordum adam da erkunt varmıs ama sonradan gordum yanımda gectı sesıne hasta oldum konuscaktım ama adam uctu :D
Sen bide benim Case in sesini duysan...Sanayide turbo sesi nerden gelio diye dükkandan dışarı çıkıyor millet..

bizim için en onemlısı Kuyruk mılı performansı bır yer var bayır yukarı orada 54 c ile turbo yarıda bayılıyor ya bayılmıyorda zorlanıyor zorlamamak ıcın bayır asagı atıyoruz ilacı alacagımız traktorun o yerde bayır yukarı atması gerek cunku in cık in cık 3 sefer yapıyoruz.

ya dedıgım gıbı erkunta iyi ama işte kesılma var dıyor lar h4 l4 ben anlamıyorum pek fazla vıteslerını ama bucukluymus sanırım bırde erkuntun hararet yaptıgını soluyorlar.

bölünme işini ağızlarına sakız ettiler terbiyesizlik ten başka bişey değil bölünen traktörü alıp daha büyük ve lüxünü vermişler onuda yazsalarya

unıversal değil kardes ya erkunt yada tumosan gonul ıster ıkısınıde alalım ama butcemız belli alacagımız traktor en az 65 hp olucak en fazlada 80 hp o aralıktakı traktorler işimizi gorur dıye dusunuyorum karsılastırdım tumosanın Tork u erkunttan fazla ama erkunttun vıtes sayısı daha fazla

alakazem_43 link=topic=60390.msg658242#msg658242 date=1354651420' Alıntı:
valla sana şunu söylıyeyım unıversal 533 DTP serisi var biz kullanıyoruz ve çok memnunuz yakıt çekiş şahane fıyatıda ucuz..düşün derim :)
bana göre en adi traktör
amcamın 533 2 sefer rektefe oldu 2 seferde pompası yapıldı 10 milyar uçtu kırangı diyarbakırda bir kişide bulundu koca türkiyede yok bağzı parçaları her yerinden cörül cörül yağ çileriyor en kaliteli ünüversal 448 ler çıktı oda tümosan motorlu olalar

bu bolunme ısının ben Pek fazla arkasında durmuyorum acıkcası Tumosan valtrayı boldü dıye tumosana yapılan bır oyun olabılrı ıcınde dıye dusunuyorum