newholland td75b dt

Ynt: newholland td75b dt

4 piston güzel bi makinadır fakat bahce sini alacaksanız 65 ligini tavsiye ederim cunku rahatlıkla yeter altı yere yakın oldugu için ve hafif oldugu için tarla serisine gore kg ı iii çekiyo. büyük e gerek duydurmaz bizim burda birisinde td 75s var 2008 bi tanede td65b var çift çeker ikiside 4 14 numara pulluk kullanıyo td 75 e td 65b yede takıyolar oda çekiyo o pullugu. ama bazı dezavantajları var askıda falan kalabiliyo tarla tipi olarak kullanılırsa bazı yerlerde

cazgin0020 link=topic=60401.msg658507#msg658507 date=1354716219' Alıntı:
4 piston güzel bi makinadır fakat bahce sini alacaksanız 65 ligini tavsiye ederim cunku rahatlıkla yeter altı yere yakın oldugu için ve hafif oldugu için tarla serisine gore kg ı iii çekiyo. büyük e gerek duydurmaz bizim burda birisinde td 75s var 2008 bi tanede td65b var çift çeker ikiside 4 14 numara pulluk kullanıyo td 75 e td 65b yede takıyolar oda çekiyo o pullugu. ama bazı dezavantajları var askıda falan kalabiliyo tarla tipi olarak kullanılırsa bazı yerlerde
bahçe serisini aynı güçteki ve modeldeki tarla serisiyle kıyaslarsak işe girdiğinde hangisi daha randumanlı iş yapar

hema link=topic=60401.msg659393#msg659393 date=1354809315' Alıntı:
bahçe serisini aynı güçteki ve modeldeki tarla serisiyle kıyaslarsak işe girdiğinde hangisi daha randumanlı iş yapar
tabiki tarla serisi .. 100 beygir jd sıkmalı yonca makinasıyla yoncayı biçemediler .. bahce serisi oldugu icin kısa geliyor traktör .. beygir gücünden cok traktör yapısı önemli .. bahce mi cok tarla mı cok .. ona göre alın traktörünüzü .. yere yakın kısa traktör ne kadar güclü olursa olsun tarlada pek randuman vermez ..

bayiye gittiğimde bölge müdürü de oradaydı.ben td75b alacağım demiştim. kendisi özellikle 80 lik al demşti. hem daha az yakar tarlada hemde 75likten daha çok tutuluyor ve fabrika 75 likten çok 80 lik üretiyor demişti. birde gücün sadece pompayla orantılı olduğunu söylemişti.
bunlar doğrumudur. yani 80 lik 75 likten çokmu tutuluyor. pompa yakıt durumu nedir
ikiside 3 piston 2.9 slindir hacminde.

Arkadaş 4 sılındır demıs ama 4 sılındır değil 3 sılındır basta bende 4 sılındır sanıyordum ama değil bosta motor cok yakar solıyım ama tarlaya gırınce yakmıyor kokluyor resmen amcamda var Td75 b resımdekınden cekişi iyi diyebılırım.2 adet bagımsız fren var bunlarda az işin varsa bence alma cok yakıyor çünkü...td65 b yi tavsıye ederım...

Iyi geceler. Td75b dt traktörümü 2013 ün mart ayında aldım.cok güzel bir traktör. Gücü yerinde.
Bir fites seçeneklerinden memnun kalmadım.2 nin 2 si ile cekmeyecegi yer yok bogulma yok. Ama 2 nin 3 ü ile gitmiyor motor.3 ün 1 i ile hemen hemen aynı 2 nin 3 ü. 3 -2 den hızlı. Bu da hos değil. Buradan bu işi bilenlere sesleniyorum. Yokmu bunun bir çözümü.

hema link=topic=60401.msg854144#msg854144 date=1393450116' Alıntı:

Iyi geceler. Td75b dt traktörümü 2013 ün mart ayında aldım.cok güzel bir traktör. Gücü yerinde.
Bir fites seçeneklerinden memnun kalmadım.2 nin 2 si ile cekmeyecegi yer yok bogulma yok. Ama 2 nin 3 ü ile gitmiyor motor.3 ün 1 i ile hemen hemen aynı 2 nin 3 ü. 3 -2 den hızlı. Bu da hos değil. Buradan bu işi bilenlere sesleniyorum. Yokmu bunun bir çözümü.

öncelikle iyi akşamlar motorunuz hayırlı olsun :) bende geçtiğimiz kasım ayında teslim aldım şansımız varmış revize edilmiş model geldi

alırken bizde çok gittik geldik 65likmi 75likmi yoksa 80likmi diye 80lik aşırı büyük olur gerek olmaz diye 80likten vazgeçtik daha öncede 260gold kullanıyorduk atomizörde biraz yetersiz kaldığı için 75lik tercih ettik fabrika hep söylüyor 80lik çok tutuluyor diye fakat çokta gerçekliği yok o sözün ara makina her zaman biraz daha avantaj bana göre 2.el araynlara çok rastlıyoruz buralarda 65lik küçük 80lik büyük diyorlar 75lik biraz daha tercih ediliyor tabi bu bölgeye göre değişir...

vites konusunda yenilerde sıkıntı yok sanırım düzeltmişler bu problemi 1in 1inden başlayıp 3ün 4üne kadar artan hız aralığı var ve gaza ne kadar yüklenirsen yüklen 15 gazdan sonra hız sabit(3.kademe hariç)

revize edilmiş yerler çok isabetli olmuş :) buradan fotoğraflarına bakabilirsiniz;

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-319/yeni-aldigim-td75b(resimli-inceleme)/msg791512/?topicseen#new

kubilay07 link=topic=60401.msg854153#msg854153 date=1393450998' Alıntı:
öncelikle iyi akşamlar motorunuz hayırlı olsun :) bende geçtiğimiz kasım ayında teslim aldım şansımız varmış revize edilmiş model geldi

alırken bizde çok gittik geldik 65likmi 75likmi yoksa 80likmi diye 80lik aşırı büyük olur gerek olmaz diye 80likten vazgeçtik daha öncede 260gold kullanıyorduk atomizörde biraz yetersiz kaldığı için 75lik tercih ettik fabrika hep söylüyor 80lik çok tutuluyor diye fakat çokta gerçekliği yok o sözün ara makina her zaman biraz daha avantaj bana göre 2.el araynlara çok rastlıyoruz buralarda 65lik küçük 80lik büyük diyorlar 75lik biraz daha tercih ediliyor tabi bu bölgeye göre değişir...

vites konusunda yenilerde sıkıntı yok sanırım düzeltmişler bu problemi 1in 1inden başlayıp 3ün 4üne kadar artan hız aralığı var ve gaza ne kadar yüklenirsen yüklen 15 gazdan sonra hız sabit(3.kademe hariç)

revize edilmiş yerler çok isabetli olmuş :) buradan fotoğraflarına bakabilirsiniz;

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-319/yeni-aldigim-td75b(resimli-inceleme)/msg791512/?topicseen#new
yok vites konusunda arkadaş haklı II nin 2 si çok güzel pulluk kültivatör vs işler yapıyo. ama azıcık yavaş kalıyor. II nin 3 üne alınca çok hızlı oluyor ve kültifatörü bile çekemiyor . ikisinin arası olsaymış iyiymiş

dogannnn link=topic=60401.msg854157#msg854157 date=1393451292' Alıntı:
yok vites konusunda arkadaş haklı II nin 2 si çok güzel pulluk kültivatör vs işler yapıyo. ama azıcık yavaş kalıyor. II nin 3 üne alınca çok hızlı oluyor ve kültifatörü bile çekemiyor . ikisinin arası olsaymış iyiymiş

daha bende tam olarak işe koşamadım abi çokta net birşey söyleyemem :) 2sinin arasıda hi-lo oluyorda maalesef yerli modellerde hi-lo yok :(

dogannnn link=topic=60401.msg854157#msg854157 date=1393451292' Alıntı:
Teşekkürler.sizinde hayırlı olsun.
kubilay07 link=topic=60401.msg854153#msg854153 date=1393450998' Alıntı:

Teşekkürler. Sizinde motorunuz hayırlı olsun. Traktorü 2 nin 3 ü ile denediniz mi.

hema link=topic=60401.msg854189#msg854189 date=1393453379' Alıntı:
Teşekkürler.sizinde hayırlı olsun. Teşekkürler. Sizinde motorunuz hayırlı olsun. Traktorü 2 nin 3 ü ile denediniz mi.

saolun :)
traktörü şimdilik sadece atomizörde deneyebildim atomizördede 1/2 ile çalıştık bugün ilk başta 2/2 iyi gelir diyodum ama hızlı geldi yolda denediğimde 2/2 ile 2/3 arasında hız olarak fark yok gibi birşeydi tabi iş durumunda herşey değişir 10-15 güne bahçede sürüm yapacağız çok küçük bir parsele kaz ayağı çekeceğim o zaman bunu denerim :)