ERKUNT NİMET 70 E Serisi Hakkında Bilgi....

ERKUNT NİMET 70 E Serisi Hakkında Bilgi....

Arkadaşlar 70 E serisi 12+12 modeli konusunda bilgi almak istiyorum .... Çekiş durumu,Vites kutusunun kullanışlılığı, yoldaki hızı, yoldaki yakıt sarfiyatı ve nadastakı ort yakıtı hakkında goruslerınıze ıhtıyacım var....Kullanan arkadaşların yorumlarını beklıyorum

Ynt: ERKUNT NİMET 70 E Serisi Hakkında Bilgi....

70e newholland tdd serisi ile aynı vites seçeneklerine sahip..yakıtı hakkında bilgim yok. ama bereket 65e daha iyi bence hem ekonomik hem güçlü. 70e ye göre hafiftir ve daha pratik,az yakıtlı olacağı kanaatindeyim..

gokhanozkan link=topic=60409.msg658852#msg658852 date=1354747349' Alıntı:
bereket 65 e al.turbo ve intercooler mevcut.4500 tl daha ucuz.4 lü 11 no pulluğu hiç duymuyor
nımetle bereketın motoru aynı olsa gerek o zaman pek bı fark olmaması gerekır...erkunt dusunursem e serısı alacagım vıtes secenegınden dolayı 12+12 olması guzel..ama yoldakı ve dıger ıslerdekı yakıt sarfıyatı ve kullanıslılıgı onemlı bırazda hız lazım acıkcası...bereket 65 e yi incelemek lazım sanırım yenı serı pek kullanan yok sıte uyelerınden....

bende war ama yorum yapmayım benimkinde sorun wardı getirdiler fabrikadan suan ewde ama binip kullanmadım ama şuan 1.6 ya indirdik yakıtı dediler ne kadar dogru bilemicem.
ama şunu diyim bendekini alınca yerine kullnamalıkı 65 getirdiler tarlada önu kalkıyordu hafif birz ve birazdaha az yakar yolda ama tarlada çekmeyince 70den daha fazla yakıyor :D

SmhGwz link=topic=60409.msg659127#msg659127 date=1354777182' Alıntı:
bende war ama yorum yapmayım benimkinde sorun wardı getirdiler fabrikadan suan ewde ama binip kullanmadım ama şuan 1.6 ya indirdik yakıtı dediler ne kadar dogru bilemicem.
ama şunu diyim bendekini alınca yerine kullnamalıkı 65 getirdiler tarlada önu kalkıyordu hafif birz ve birazdaha az yakar yolda ama tarlada çekmeyince 70den daha fazla yakıyor :D
yoldakı yakıtı benım ıcın onemlı o yuzden gorus alayım dedım...yenı tıpler cekıcı gelıyor kabın konfor nasıl pekı? klıma vs?

coyote26 link=topic=60409.msg659129#msg659129 date=1354778365' Alıntı:
yoldakı yakıtı benım ıcın onemlı o yuzden gorus alayım dedım...yenı tıpler cekıcı gelıyor kabın konfor nasıl pekı? klıma vs?
erkunt 70e tavsiye ederim bende erkunt alacaksan 65 e bakma bence 70e ler pulluktada normaldede zf den az yakıyo bizim burda denediler zf sadece ve sadece zini kadar çok kesek kalkacak topraga girerse o zaman e den ii cekiyo. onuda zaten e serisi yinede baslarda levyeli oldugu için farkı kapatıyo :) ama yoldaki yakıtı çok onemli bnm için dersen deutz tavsiye ederim agrolux320 tavsiye ederim levyeli modeli 15+15 vites var 3 piston 50 55 hm hız yapma imkanı var yolda ama kabinli alırsan kabin konforu az oluyo dar çunku kabinler :)

coyote26 link=topic=60409.msg659129#msg659129 date=1354778365' Alıntı:
yol da sürekli kullnım warsa erkuntan wazgeçin bence e serisi yolda zayıf kalıyor zf bu konuda güzel benim zf le geçen çok güzel giitm toprak yolda ben bile şaşırdım :D
ama e serisi o kadar gitmiyor :)
bunun yanında farklı marka düşünülürse arkadaşın dediği gibi yol için deutz oneririm..
+ hem yol hem tarla için ise bulursanız TN75da önerebilirim :)

SmhGwz link=topic=60409.msg659137#msg659137 date=1354779437' Alıntı:
yol da sürekli kullnım warsa erkuntan wazgeçin bence e serisi yolda zayıf kalıyor zf bu konuda güzel benim zf le geçen çok güzel giitm toprak yolda ben bile şaşırdım :D
ama e serisi o kadar gitmiyor :)
bunun yanında farklı marka düşünülürse arkadaşın dediği gibi yol için deutz oneririm..
+ hem yol hem tarla için ise bulursanız TN75da önerebilirim :)
Mayıs ayında TN75 almıstım gıdıp gordum adapazarnda pazarlıgı sonlandırdık 900 saatte adama yolla eskısehıre al paranı dedım nakıt alacaktım ya sız gelın alın dedı o zaman 2 gun bekle dedım ertesı gun aradım acmıyorlar sonra actı takasta verdık motoru dedıler sonrada traktor alma hevesımı kacırdılar...2006 nımet 70 zf de var yolda hızı ıyı ama yakıyor yanı bana gore....case jxclerde 8 vıtes olmasa onlarada bakacaktımb bıde servıs agı eskde yok gıbı guvenemedk onada..dedıgım gbı ıthal 70hp NH olsa gozu kapalı alıcam ama yok ara serısı yok....

cazgin0020 link=topic=60409.msg659133#msg659133 date=1354778903' Alıntı:
erkunt 70e tavsiye ederim bende erkunt alacaksan 65 e bakma bence 70e ler pulluktada normaldede zf den az yakıyo bizim burda denediler zf sadece ve sadece zini kadar çok kesek kalkacak topraga girerse o zaman e den ii cekiyo. onuda zaten e serisi yinede baslarda levyeli oldugu için farkı kapatıyo :) ama yoldaki yakıtı çok onemli bnm için dersen deutz tavsiye ederim agrolux320 tavsiye ederim levyeli modeli 15+15 vites var 3 piston 50 55 hm hız yapma imkanı var yolda ama kabinli alırsan kabin konforu az oluyo dar çunku kabinler :)
ZF var 2006 ılk erkuntları kullananlardanız cok derdını kaderını cektık :) E serısınıde sanzumanından dolayı ıstıyorum acıkcası bırde NHlerın 60-70hp ıthal serısının olmayısından oturu...Deutz hıc kullanmadık kullanmadıgımz markada pek cekıcı gelmıyor test etmek gerek onu hızı ıyıymıss orjınal kabın 60-70hp bır motor lazım bıze acıkcası...

coyote26 link=topic=60409.msg659152#msg659152 date=1354782518' Alıntı:
Mayıs ayında TN75 almıstım gıdıp gordum adapazarnda pazarlıgı sonlandırdık 900 saatte adama yolla eskısehıre al paranı dedım nakıt alacaktım ya sız gelın alın dedı o zaman 2 gun bekle dedım ertesı gun aradım acmıyorlar sonra actı takasta verdık motoru dedıler sonrada traktor alma hevesımı kacırdılar...2006 nımet 70 zf de var yolda hızı ıyı ama yakıyor yanı bana gore....case jxclerde 8 vıtes olmasa onlarada bakacaktımb bıde servıs agı eskde yok gıbı guvenemedk onada..dedıgım gbı ıthal 70hp NH olsa gozu kapalı alıcam ama yok ara serısı yok....
eed dediğiniz gibi biizmde casede servis sıkıntılı nh kadar yaygın dedil zati zf kullnıyorsanız pek sorunda yoksa onu alın ama dediğiniz gibi yolu iide yakıyor bencede ..
bekleyin isterseniz aceleye gerek yok şu aralar yine yogunlaştı ikinci eller çıkar bişeyler umarım istediğiniz gibi ama yolda az yakan olarak same deutz gurubu guzel.. dediğin gibi orta segmengete ithal iş yapacak motor gerçekten yok..
yeni nhler war millet güzel diyo ama onlarda bi sanjımanına ayar çekemediler gitti :)
coyote26 link=topic=60409.msg659154#msg659154 date=1354782876' Alıntı:
ZF var 2006 ılk erkuntları kullananlardanız cok derdını kaderını cektık :) E serısınıde sanzumanından dolayı ıstıyorum acıkcası bırde NHlerın 60-70hp ıthal serısının olmayısından oturu...Deutz hıc kullanmadık kullanmadıgımz markada pek cekıcı gelmıyor test etmek gerek onu hızı ıyıymıss orjınal kabın 60-70hp bır motor lazım bıze acıkcası...
deutuzun ithal olup orjinal kabinlisini ben göremedim sanıırım genelde dağcılar kabin fln war galiba 70 hp civarında ... yolda yakıt konusunda güzel de geçn ay akrabam komşununkile sürüm yaptı hiç memnun kalmamış çekmiyor tarlada fazla hafif :)

Az kullanılmış TN75 bulsam soyle garajda fln yatmıs olucakta yok bulamıyorum buldugumuda 2 gun beklemeden sattılar...bıde 2011 erkunt 70 e var 300 saatte çiftçeker kabın klımalı...45e fln alırım onu amam net karar veremedik...Case eskısehır cıvarında hıc gormedım mesela servıs sıkıntısı ve ısım on yargısından dolayı tercıh edılmıyor sanırım bana kabınlerı ve tasarımları ıyı geldı ama 8 vıtes olması kotuydu....

coyote26 link=topic=60409.msg659161#msg659161 date=1354783938' Alıntı:
Az kullanılmış TN75 bulsam soyle garajda fln yatmıs olucakta yok bulamıyorum buldugumuda 2 gun beklemeden sattılar...bıde 2011 erkunt 70 e var 300 saatte çiftçeker kabın klımalı...45e fln alırım onu amam net karar veremedik...Case eskısehır cıvarında hıc gormedım mesela servıs sıkıntısı ve ısım on yargısından dolayı tercıh edılmıyor sanırım bana kabınlerı ve tasarımları ıyı geldı ama 8 vıtes olması kotuydu....
haklıısn ama tn75 bikaç ilan wardır nette onlarla bi görüş istersen..
caseyi geçmelisin o zmn bi kaç model bul en az eksi yönu olanı tercih edersin..
nimetin E serisini ben hiç sevemedim yalan yok yani.. o yönden pek yorum yapmak istemiyorum... erkunttu ilk motorlardan kullnıyorusn ve erkuntun hem iyi yönleri heme kötü yönleri bayahı kötü ama benim yönümden 16 ileri olması en büyük avantajı yani mesela :)
kendi erkuntu vercekmisin?

coyote26 link=topic=60409.msg659161#msg659161 date=1354783938' Alıntı:
Jx 70 lere bir bak bence sizin eskişehirde yoktur ama ankarada üretilen dünya markası sonuçta...aç bak dünyanın her yerinde var nh gibi o da girer yarın birgün...yada git nh servisiyle konuş kesinlikle bakar yani...kuyruk miliyle çalışma konusunda tatmin eder seni

SmhGwz link=topic=60409.msg659163#msg659163 date=1354784452' Alıntı:
haklıısn ama tn75 bikaç ilan wardır nette onlarla bi görüş istersen..
caseyi geçmelisin o zmn bi kaç model bul en az eksi yönu olanı tercih edersin..
nimetin E serisini ben hiç sevemedim yalan yok yani.. o yönden pek yorum yapmak istemiyorum... erkunttu ilk motorlardan kullnıyorusn ve erkuntun hem iyi yönleri heme kötü yönleri bayahı kötü ama benim yönümden 16 ileri olması en büyük avantajı yani mesela :)
kendi erkuntu vercekmisin?
Nette temız tn75 yok olanda bır ıkı tane onlarda felegın cemberınden gecmıs zaten.... erkuntun her derdını tasasını yasadım ogrendım ılk cıkanlardan oldugu ıcın tam anlamıyla oturmamıs yonlerı vardı mesala kabınlerı cok dandıktı acıkcası...yok erkunt duracak 60-56yı verırım yada dırek vermeden alırız karar vermek en zor aşama gerçekten....Turkıye pazarında 60-70 hp arası orjınal kabın ıdeal motor goremıyorum ben suan yerli nhlere guvenmıyorum alan bın pısman dıger markalarda uzak gelıyor....

1342 link=topic=60409.msg659165#msg659165 date=1354784598' Alıntı:
Jx 70 lere bir bak bence sizin eskişehirde yoktur ama ankarada üretilen dünya markası sonuçta...aç bak dünyanın her yerinde var nh gibi o da girer yarın birgün...yada git nh servisiyle konuş kesinlikle bakar yani...kuyruk miliyle çalışma konusunda tatmin eder seni
evet dunya markası ama servıs olayını yaygınlastırmaları gerek bırde bayı fln agı cok dar gıbı geldı bana bana 60-70 hp arası orjınal kabın yakısıklı bol vıteslı bır model lazım...bızım nh servısıne bakacak adam lazım usta işin acıkcası :)))

SmhGwz link=topic=60409.msg659169#msg659169 date=1354785563' Alıntı:
aynn bbide fiyatlar çok yüksek anlamıyorum çalışıp çalışıp zengine veriyoruz.. halimiz nolcak bilmem.
aynen oyle dostum rakamlar yuksek...11 yıl oldu 60-56nın değişme zamanı geldı ama sıfır alıncak motor yok malesef emsallerınden...onu verıp alırsakta pısman olacagmzdan emınım :D keske 60-66ların sıfır uretılsede yada tn60lar fln turkıyede olsada onları alsak...Kazan kazan ver traktore makınaya yanımıza kar kalan kullanmıslıgımız olacak yakında....

coyote26 link=topic=60409.msg659170#msg659170 date=1354785718' Alıntı:
aynen oyle dostum rakamlar yuksek...11 yıl oldu 60-56nın değişme zamanı geldı ama sıfır alıncak motor yok malesef emsallerınden...onu verıp alırsakta pısman olacagmzdan emınım :D keske 60-66ların sıfır uretılsede yada tn60lar fln turkıyede olsada onları alsak...Kazan kazan ver traktore makınaya yanımıza kar kalan kullanmıslıgımız olacak yakında....
:)
aynn öyle walla bende tn75 arıyordum balıkesirde bulmuştuk bi tane sonra biizm burda birisi gölgeliklisini kullandı çok yakıyor fln dedi ben boşwer yaptıgı işe bak fln derken erkuntu aldık..
yerli pazardaki motorların emsalleri ithal gelicek yerli pazarda motor kalmaz cidden adamlar ne çiftçisine önem verip motorlarını geliştiriyorlar biizmkiler paralarını almak için kaportasını değiştiriyor :D

SmhGwz link=topic=60409.msg659172#msg659172 date=1354786173' Alıntı:
:)
aynn öyle walla bende tn75 arıyordum balıkesirde bulmuştuk bi tane sonra biizm burda birisi gölgeliklisini kullandı çok yakıyor fln dedi ben boşwer yaptıgı işe bak fln derken erkuntu aldık..
yerli pazardaki motorların emsalleri ithal gelicek yerli pazarda motor kalmaz cidden adamlar ne çiftçisine önem verip motorlarını geliştiriyorlar biizmkiler paralarını almak için kaportasını değiştiriyor :D
ben 2008 900 saatte cok cok temız orjınal kabın klımalısını bulmustum aslına bakarsan begenıyordum tn75leride...ıthal olması basta gelıyor tabı bıde surati ıyıydı o motorun Bastım gıttım adapazarına baktım test ettım 1-2 lıra pazarlıkta kaldık 2 gun sonra aradılar tamam o rakama verırız dıye Bende çalıştığım için izin sıkıntı oldu Yollayın traktoru ındırın paranızı nakıt vereyım dedım Kabul etmedıler gelın alın dedıler bnde 2 gun bekleyın oyleyse geleyım satısını yapalım bı kamyon bulup getıreyım dedım anlasmstık ben traktoru arka tarafa cektıreyım dedı bende cektırın gelıcem dedım ertesı gunu takasta verdıler motoru sınır oldum....Sana soyle dıyım nımet 70den az yakar o tn75ler her daım yolda tarlada az yakar....Bızımkıler artık sanzıman degıstırıp ıthale yakın uretım yapsalar bu TR pazarında kayıp yasamazlar ama suan kaportayla kabınle olmuyor yanı....