Cumhurbaşkanı teröristi affetti !

http://www.haberturk.com/gundem/haber/800829-cumhurbaskani-affetti

Affeder tabi, nasılsa affettiği kişinin sıktığı ya da temin ettiği kurşun ne cumhurbaşkanına ne de yedi sülalesine değmedi ve gelecekte de değmeyecek.
Acaba o kurşunlardan birisi yakınlarından birinin canını yaksaydı affeder miydi diye soruyorum.
Sayın Cumhurbaşkanı acaba bir şehit haberi vermiş midir Şehidin ailesine? O zorluğu biliyor mudur??

Ynt: Cumhurbaşkanı teröristi affetti !

bence olaya objektif bakın arkadaşlar adama rapor vermişler demekki gidici son günlerini dışarda geçirsin demişler:) kolay kolay affetmezler cunkı..bizim medyamız sapıtma haberleri çok sevdıgı için böyle konusuyorum :)

ben fazla bi$ey söylemek istemiyorum .. haberin altındaki yorumu aynen buraya yapı$tırıyorum ..

Misafir06 Aralık 2012 Perşembe 13:17

'Sen devletin uzman cavusunu hasta oldugu icin 3ay hava degidimi aldin diye meslekten at ailesini magdur et devlete kursun atan teroristu hasta diye serbest birak iste turkiye'

Cezaevinde de olsa gereken tüm müdahaleler yapılacaktır. Ciddi bir durum varsa hastaneye sevk edilir. Bu kararın teröristin son günlerini rahat geçirsin diye alındığını düşünmek istemiyorum. Suçu olmasa cezaevine konmazdı.
Adaletin kararına kendi yetkisiyle müdahale edip, özellikle şehit yakınlarının acı çektiği bir konuda, Cumhurbaşkanı şehit yakınlarına yeni bir acı vermemeliydi.

Cumhurbaşkanına küfür ettiğimiz yok, tepkimizi dile getiriyoruz. Bu neden milleti rahatsız ediyor anlamıyorum. İyi mi yaptı diyelim yani. Doğru yapmadığını düşünüyorum, Bu kişi senelerce bu ülkeye dolayısıyla tüm kurumlarına zarar vermek için teröristlik yapsın sonra devlet bunu affetsin. Evet devlet büyüktür kabul ama bu ülke için canını veren şehitlerin hakkı için affedilmemeliydi.
Bu ülkede nice siyasetçiler senelerce hüküm sürdü söylediği bir sürü yalan ve yaptığı bir sürü yanlış ile nedenini hepimiz biliyoruz çıkar çevreleri ve maalesef milletimizin eşsiz hoşgörüsü sayesinde. Devlet hoşgörüyor affediyor ama terörist yine yapacağını yapıyor maalesef. Demek ki bu hoş görü bize bir fayda sağlamıyor benim demek istediğim. Haklıyı haksızı, suçluyu suçsuzu iyi ayırd etmek gerekir.

Deveye diken, insana s***n demişler. Bu böyle devam ettikçe de bu atasözü doğruluğunu göstermeye devam edecektir. Bir başkası da eşek semer konusudur ki, o da bu konuya tam oturmaktadır. Yani biz eşek yerine konduğumuz sürece, her gelen sırtımıza semeri vurup sürecektir istediği yere.
Yazıklar olsun, azıcık milletin vicdanını düşünmeden at koşturanlara. Yazıklar olsun, dünyada hiç bir şeyle ödenmeyecek ve karşılanmayacak olan giden gencecik canları görmeyenlere.
Korkarım gün gelecek aynı şeyi İmralı ' dakine de yapacaklar...

Affettikten sonra kalan ömrünü rahat geçirebilmesi için birde yüklü bir maaş bağlayacaklardı ki, birşeye benzesin... Şehit yakınlarını üzmek için daha iyi bir yol bilmem ki bulunabilirmi?