romork icin havali fren

Arkadaşlar 2ay önce palazoglu 15 tonluk romork aldım arka dingil de hidrolik fren tertibatı var önde klasik cekiden olan fren tertibatı var romorklarda havali fren nasıl olur hiç görmedim havali frene çevirmek istiyorum yardım ederseniz sevinirim internetten araştırdım ama netice alamadım

Ynt: romork icin havali fren

Havalı fren olması için traktörün havalı sistem olması gerekmez mi fren için.
Hem kullanım olarakta sağlam hava hortumu nasıl temin edilebilir,römorktan traktöre takmak için.

şimdi o terttibatı şöyle kullanabilirsin Erkuntun hava sistemi frene basınca körükteki havayı boşaltıyo hava azalınca fren sıkmaya başlıyo
yani hidrolik frenlerin tam tersi çalışıyo benim anladığım kadarıyla,
Onun için önce römorku yerinden oynatabilmen için havayı doldurup körükleri şişirip frenleri koyuvermesini sağlaman gerekiyo,buda osistemi uygulayacağın römorku başka traktör frenlerini salamadığı için yürütemez anlamına geliyo
Ama römorka ayriyeten hava tüpü koyup bu sorun ortadan kaldırılabilir..

Bu yazdıklarım bizim erkuntta böyle..

erdal600 link=topic=60422.msg659734#msg659734 date=1354830326' Alıntı:
bu kadar karmasık bırseye gerek yok bence on tarafa da hıdrolık tertıbatı yaptırıp bır bırıne baglayın yeterlı olacaktır.
biraz karmaşık ama hortumu bağladıktan sonra başka bişey yapmaya gerek yok traktörün frenine ayağını basınca römorkunki traktörle eş zamanlı olarak devreye Tırların dorsesi gibi..

anayurtlu 3105d link=topic=60422.msg659738#msg659738 date=1354830487' Alıntı:
biraz karmaşık ama hortumu bağladıktan sonra başka bişey yapmaya gerek yok traktörün frenine ayağını basınca römorkunki traktörle eş zamanlı olarak devreye Tırların dorsesi gibi..
bende traktörün frenine basınca çalışacağı icin havali frene çevirmek istiyorum hidrolik beynine bag la yınca çok dik rampadan bile sadece romorkun frenine basarak 22 ton yükü indire biliyor fakat seyir halindeyken ani fren yapmak gerekirse hem traktörün frenine hem damper valfine basmak gerekiyor bu yüzden havali freni tercih etmek istiyorum