Prefabrik Evler HAkkında ve kullanan?

Ynt: Prefabrik Evler HAkkında ve kullanan?

SmhGwz link=topic=60463.msg660296#msg660296 date=1354899382' Alıntı:
mrblar arkadaşlar tarlalarda ve köylerinde kullanan warmı bilmiyorum biizm bi abi war en yakın zamanda soracam ama..
kullanan fln warmı diye sitemizdede sormak istedim?
Hangi boyutlarını soruyorsun semih..Tarla komşum yaptırdı birtane 50 60 m^2 civarında olması lazım 20 000 civarı sadece yapıya verdi altınada temel attırdı.2 3 yıldır oturuyorlar içinde...

1342 link=topic=60463.msg660329#msg660329 date=1354900645' Alıntı:
Hangi boyutlarını soruyorsun semih..Tarla komşum yaptırdı birtane 50 60 m^2 civarında olması lazım 20 000 civarı sadece yapıya verdi altınada temel attırdı.2 3 yıldır oturuyorlar içinde...
ya gerekirse 4 mevsim oturulurmu?
fiyatları 20 bin civarı ve orası değide kullanımı naısl orası lazım..
işin aslı ninemlerin evi su basmıştı onlara ucuz yollu bişey bunu tavsiye ettiler araştırıyorum bende...

SmhGwz link=topic=60463.msg660333#msg660333 date=1354900866' Alıntı:
ya gerekirse 4 mevsim oturulurmu?
fiyatları 20 bin civarı ve orası değide kullanımı naısl orası lazım..
işin aslı ninemlerin evi su basmıştı onlara ucuz yollu bişey bunu tavsiye ettiler araştırıyorum bende...
Semih geçmiş olsun bu arada...bizim orda havalar normal adamlar sobayla oturuyor içinde bi şikayet etmediler şimdiye kadar ama bana kalırsa şuan maliyeti 25 civarını bulur diye tahmin ediyorum bunu yaptıracagınıza gidip tuğlayla 2 oda kapattırın daha sağlam olur...

fiyat konusunda bi bilgim yok. ama bizim çalıştığımız fabrika el değiştirdi ve adam beton olan yeri yıkarak prefabrik ofis şeklinide 4 odalık bir yer yaptırdı. 2 yıldan fazladır kullnılıyor. bence güzel, ama beton kadar sağlam olmaz tabi.

1342 link=topic=60463.msg660340#msg660340 date=1354901084' Alıntı:
Semih geçmiş olsun bu arada...bizim orda havalar normal adamlar sobayla oturuyor içinde bi şikayet etmediler şimdiye kadar ama bana kalırsa şuan maliyeti 25 civarını bulur diye tahmin ediyorum bunu yaptıracagınıza gidip tuğlayla 2 oda kapattırın daha sağlam olur...
İşte sağlamlıkta bunlar daha iyi dediler ya depreme fln dayanıklıymışya :D bide montajı kolay ev yapsan simdi kışın zor olucak :D
ali_durmuş link=topic=60463.msg660342#msg660342 date=1354901449' Alıntı:
fiyat konusunda bi bilgim yok. ama bizim çalıştığımız fabrika el değiştirdi ve adam beton olan yeri yıkarak prefabrik ofis şeklinide 4 odalık bir yer yaptırdı. 2 yıldan fazladır kullnılıyor. bence güzel, ama beton kadar sağlam olmaz tabi.
rüzgar ve ısılık sogukluk nasıl abi yanı yazın sıcak kışın soguk mu olur ? :d

rüzgar, ısılık bunlar hep malzemesine kalitesine göre değişiyor. zaten kışın soba, klima veya doğal gaz olan yerlerde pek bi sorun olacağnı sanmam. bizim fabrikada da öyle bi sorunlarının olduğunu düşünmüyorum. baktığım bir konuda sağlam yapılan prefabrik evlerin 8, 5 büyüklüğündeki depreme kadar dayanıklı olabiliyorlarmış.

ali_durmuş link=topic=60463.msg660353#msg660353 date=1354902237' Alıntı:
rüzgar, ısılık bunlar hep malzemesine kalitesine göre değişiyor. zaten kışın soba, klima veya doğal gaz olan yerlerde pek bi sorun olacağnı sanmam. bizim fabrikada da öyle bi sorunlarının olduğunu düşünmüyorum. baktığım bir konuda sağlam yapılan prefabrik evlerin 8, 5 büyüklüğündeki depreme kadar dayanıklı olabiliyorlarmış.
bende biraz google amcaya sordum oda öyle dedi dayanıklıymış celik yapıya sahipmiş :)
bizim en büyük korkumuz su alması tavan cevresinden birde yazın sıcak kışın soguk olması :D (oda yalıtımla giderileilir gibi )

SmhGwz link=topic=60463.msg660359#msg660359 date=1354902722' Alıntı:
bende biraz google amcaya sordum oda öyle dedi dayanıklıymış celik yapıya sahipmiş :)
bizim en büyük korkumuz su alması tavan cevresinden birde yazın sıcak kışın soguk olması :D (oda yalıtımla giderileilir gibi )
bence çokta sorun olmaz o kadar. kullananlara sormak en iyisi bende bi fabrikaya gidince sorayım bakalım. ama sorun olmaz bence.

ali_durmuş link=topic=60463.msg660368#msg660368 date=1354903600' Alıntı:
bence çokta sorun olmaz o kadar. kullananlara sormak en iyisi bende bi fabrikaya gidince sorayım bakalım. ama sorun olmaz bence.
önemli olan kullnıcı yorumları yani satanlar elbe ii yönlerini söylicek ama kullnıcı mesela ben önced kötü yönünü söylerim :D

ali_durmuş link=topic=60463.msg660377#msg660377 date=1354904238' Alıntı:
pekte kötü değildir gerçi bizim buralarda o kadar kış olmuyor ama sorun olmaz. sen kendinemi yaptırıyon abi?
kendime sayılır babanenmlere olucak.. olursa tabi sadece araştırıyoruz aklımıza gledi bi boş ev war kiraya gircekler ya yada böyle kısa sureli bişi yapmak lazım .. :S

SmhGwz link=topic=60463.msg660382#msg660382 date=1354904481' Alıntı:
kendime sayılır babanenmlere olucak.. olursa tabi sadece araştırıyoruz aklımıza gledi bi boş ev war kiraya gircekler ya yada böyle kısa sureli bişi yapmak lazım .. :S
bu daha iyi olur kiradan. tabi kiranında nerden olduğunu önemli iyi yerse orada iyi olur. ama kendini evine hiç biri uymaz.

ali_durmuş link=topic=60463.msg660387#msg660387 date=1354904767' Alıntı:
bu daha iyi olur kiradan. tabi kiranında nerden olduğunu önemli iyi yerse orada iyi olur. ama kendini evine hiç biri uymaz.
köy evi 50 lira anca kira verirlerde kendi evleri su bastı bu kış durulmaz sanırım heryer duvarlar fln ıslak .. toprak kerpiç bina bide biizm evler :) neyse araştırm ya devm

alipasalierkan link=topic=60463.msg660396#msg660396 date=1354905892' Alıntı:
Bizim köyde birisi birkaç sene evvel iki katlısını yaptırdı. Daha sonra geçtiğimiz seneydi sanırsam mantolamada yaptırdılar. Çatısı falanda var. O şekilde yaptırabilirsiniz...
http://www.prefabrikevfiyatlari.com/
ben bu sitede baktım güzeldi ve bunlar giibi işte çatılı fln 2 göz oda olucak kata gerek yok ya :D
kullanışlı bişeyse köylerde kullanım için ideal olur bence :)

SmhGwz link=topic=60463.msg660397#msg660397 date=1354906024' Alıntı:
ben bu sitede baktım güzeldi ve bunlar giibi işte çatılı fln 2 göz oda olucak kata gerek yok ya :D

Bazıları çok hoşuma gitti tam düşündüğüm hoşuma gidenler var.Fiyatlarda çok pahalı değil zaten düşünülebilir bence, ki başka köyde tamamlanmış halini görmüştüm çok güzel duruyordu karşıdan..:)

SmhGwz link=topic=60463.msg660397#msg660397 date=1354906024' Alıntı:

Size tabi çift katlı olmasına gerek yok. Ben örnek vermek için söyledim. Yani kullanılıyor. Memnunlar bildiğim kadarıyla...

bizim buralarda tek tük var kullananlardan hiç bir şikayet duymadım zaten duvarlarda yalıtım var çatısında filanda var yalıtım pek maliyetli olmaz tahminim... bana göre tuğladan daha iyidir zaten çelik olduğu için depremde de kolay kolay bir şey olmaz...