Zetor traktörün motoru Almanya'da Ekonomik motor ödülü kazandı.

Yeni Nesil 16V Zetor Motorlar 'Ekonomik Motor Prestij Ödülü' Kazandı. Yeni nesil 16 valfli Zetor motorlar, Dünyanın sayılı test kuruluşlarından olan Alman DLG firması tarafından test edildi. Yapılan testler sonucunda Zetor motorları tüm rekorları kırarak, düşük yakıt tüketimi ve zor şartlarda motor gücü kaybı olmadığı için 'Ekonomik Motor Prestij Ödülü' kazandı.

buda yeni seri zetormuş 165 hp.

Zetor Maxterra
Yeni Model Zetor Maxterra 165

Ynt: Zetor traktörün motoru Almanya'da Ekonomik motor ödülü kazandı.

serdar437065 link=topic=60482.msg660492#msg660492 date=1354915212' Alıntı:
desene bizim armatrac (erkuntun avrupa versiyonu)lara rakip çıkmış :)
:) bunlar başka..Türkiye ' de tanınmamış olması çok büyük kayıp bence.. zetor motorları, sısu - deutz - perkıns vb. gibi dünyada iyi tanınan motorları bile kendi segmentinde tork ve yakıt tasarrufuyla solda sıfır bırakan bi marka aslında.

paylaşım için teşekkürler İsmail dediğin gibi çoğu traktörlerden motor olarak üstün olduğunu eski tiplerinde belli oluyor eski tip zetorlarda her silindir yuvasının ayrı kapağı var motor arızasında komple kapak sökmek yok arızalı olanı bakım yapılıyormuş

Güzel traktör , Türkiyede tutulmadı gitti. Doğu bloku ülkelerine uyuz oldumuzdan mı nedir anlamadım gitti.

bır zetor kullanıcısı olarak turkıyedekı yerlı traktorlerı ve ıthal markalı ama uretımı yerlı olan traktorlerı guc tork ve yakıt olarak ezecegıne ve ezdıgınınde bılakıs sahıdım.sadece marka kullaga yabancı gelıyor yoksa sıkıntı yok

kapadokya link=topic=60482.msg670340#msg670340 date=1356209782' Alıntı:
bır zetor kullanıcısı olarak turkıyedekı yerlı traktorlerı ve ıthal markalı ama uretımı yerlı olan traktorlerı guc tork ve yakıt olarak ezecegıne ve ezdıgınınde bılakıs sahıdım.sadece marka kullaga yabancı gelıyor yoksa sıkıntı yok
doğrudur,, ama piyasada yeri yok. yaygın değil. yoksa çok değerli bi marka..

kapadokya link=topic=60482.msg670340#msg670340 date=1356209782' Alıntı:

Neyi iziyo kardeşim ya 7441 zetorun yakıtına dayanamadı adamlar ompa ayarı yaptırıp yakıtı düşürdüler bu seferde motor çekmedi.satıp 8441 aldılar çekiş iyi fakat yakıt bu kadarda olmaz yani.

sen kulaktan duyma konusyorsun benım 10641 forterra varbılakıs kullanıyorum yakıtın nekadar az yaktıgını bı gorsen yada traktoru bı kullansan bı daha yerlı kalpazan traktorlere bınmezsın ınanın daha turkıyede daha 10 yıl bu makınalar uretılemez.yakıta bahse gıren varsa ısbata hazırım

kapadokya link=topic=60482.msg681866#msg681866 date=1357671133' Alıntı:
sen kulaktan duyma konusyorsun benım 10641 forterra varbılakıs kullanıyorum yakıtın nekadar az yaktıgını bı gorsen yada traktoru bı kullansan bı daha yerlı kalpazan traktorlere bınmezsın ınanın daha turkıyede daha 10 yıl bu makınalar uretılemez.yakıta bahse gıren varsa ısbata hazırım
bi bidona 5 lt mazot koy, emiş borusunu içine salla . pullukla tarlaya gir bakalım kaç dekar sürecek. bizi böyle ikna edbilirsin. hem zetoru daha iyi tanımamıza yardımcı olursun. :)

kapadokya link=topic=60482.msg681866#msg681866 date=1357671133' Alıntı:

Senin kalpazan dedigin traktörleri kullanmaktan zevk alıyorum.10 yıl bu makinalar üretilemez kanısına nerden vardın anlayamadım.Bul bir tane haşmet110 bul birtane tümosan 8105 kıyaslada senin avrupa traktörün nasıl bişeymiş görelim.

yeşilli kısımlar muadillerinden az, kırmızı olanlar fazla yakıyor demek. bulabildiğim testlerden birkaç tanesini ekledim.
01adsz.png

02adsz.png

03adsz.png

04adsz.png

05adsz.png

bu testleri tarafsız ve hilesiz yaptılarsa, en az yakıt tüketimi zetorda mevcut en çok yakanda kubota . kullanmadan bilinmez ama..

eline sağlık,faydalı paylaşım olmuş