2. el traktörlerin saati ile oynanma...

Arkadaşalr bu sıralar Yen traktör alacağımız için piyasayı araştırmaya başladım Bir çok motor yaşlı olmasına rağmen saati düşük lastikler yenik Birkaç abimize danıştım Traktörlerin çalışma saatleriyle oynuyorlarmış Bi bilgisi olan arkadaşlar oynanabiliyormu ? yoksa oynayamazlarmı bi yardım bils-*-

Ynt: 2. el traktörlerin saati ile oynanma...

illaki oynuyorlar saatı anlamak ıcın uzerındekı lastıklerın orjınal lastıkmı deyılmı bunu anlaman lazım dublex lastıklerde 4000 saatın uzerınde kullanılıyor lastık 2000 de degısmısse vardır sıkıntı gogustekı vıdalar acılmıssa asınmıssa vardır ılllakı oynama her turlu traktorle oynuya bılıyorlar.

:D Bak şimdi traktörün gösterge panelini söküyorlar. Daha sonra km göstergesinin arkasındaki yuvaya matkapı sokuyorlar ve sabitliyorlar. Sonra ver elini tetiğe devam et :D istediğin kadar düşür. Dijitalleri ise bir başka şekilde düşürüyorlar.

hocam kuyruk milinde sen kullansa idin o kadar aşınma yıpranma olurmuydu ? direksiyon orijinal mi evetse aşınma oranı ne ? sen kullansa idin o direksiyon o saatte o kadar aşınır mıydı ?Gövdedeki civatalara somunlar a anahtar tornavida deymiş mi ? bunu saati göz önünde bulundurarak kendi kullanımınızla kıyaslayın atıyorum 1000 saatte bu kadar olmaz diyorsanız uzak durun.en basiti bu şekilde veya tanıdığınız usta ile birlikte gidin traktör bakmaya...

doganbey1 link=topic=60488.msg660640#msg660640 date=1354933055' Alıntı:
:D Bak şimdi traktörün gösterge panelini söküyorlar. Daha sonra km göstergesinin arkasındaki yuvaya matkapı sokuyorlar ve sabitliyorlar. Sonra ver elini tetiğe devam et :D istediğin kadar düşür. Dijitalleri ise bir başka şekilde düşürüyorlar.

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

matkap bozulana kadar devam

Hangi işimizde dürüstlük ön planda ki,komisyoncuda olsun? Saatin doğru olduğuna dair de birkaç tane yemin falan derken traktörün genel görünüşünü de beğenmişsen aldandın gitti... Saat yüksekse ilk oynadıkları yer çalışma saatleri. En iyisi bilinen bir yerden veya iyi bir araştırma yaparak almak. :)

bu hafta 3085in göstergesinde sıkıntı vardı onu gostermeye gittim birisi tavsiye et ti tavsiye eden adam bana diyo ki saatini falan düşürteceksen o halleder herşeyi diyo :) tabi ki saat önemlı ama 2.elde saate pek bakmadan temizliğine bakmak lazım

Babamı kandırırsam Sıfır Td90d veya Td100d Aldırcam Case Jx 90 Proda olabilir Dün bi T5040 gördüm

Marka :New Holland Çekiş Tipi :4WD
Model :T5040 Motor Gücü (hp) :86
Model Yılı :2008 Lastik Durumu (%) :90
Kabin :Var Çalışma Saati :1560

Açıkçası kafamı karıştırdı :) sizce ne yapmalıyım Traktör Çorlu Erkan tarımda ??? :S

http://www.erkannh.com/tr/ikinci-el-detay/47/new-holland-t5040-2008-var-90-4wd-86

Şimdi arkadaşım yaşını bilmiyorum onu bi söyle hitabetimiz ona göre olsun. Senin duruma gelirsek şöyle derim. Çorlu tarafında büyük araziler var. Genelde kuru tarım var. Öncelikle motorun nereden çıktığına bak. Motorun lastikleri yeni gibi. Bu saati nerede yaptı? Bunları araştırmak lazım. Mümkünse eski sahibini bulmak lazım.

Mehmetknarca link=topic=60488.msg660734#msg660734 date=1354966701' Alıntı:
Babamı kandırırsam Sıfır Td90d veya Td100d Aldırcam Case Jx 90 Proda olabilir Dün bi T5040 gördüm

Marka :New Holland Çekiş Tipi :4WD
Model :T5040 Motor Gücü (hp) :86
Model Yılı :2008 Lastik Durumu (%) :90
Kabin :Var Çalışma Saati :1560

Açıkçası kafamı karıştırdı :) sizce ne yapmalıyım Traktör Çorlu Erkan tarımda ??? :S

http://www.erkannh.com/tr/ikinci-el-detay/47/new-holland-t5040-2008-var-90-4wd-86
Sahibinden de 2011 modeli 81 lira sen 2008 modelini bu paraya neden alasın...Gider bi sıfır traktör alırsın en mantıklısı bırak bunu..85 lira istemişler buna..

doganbey1 link=topic=60488.msg660736#msg660736 date=1354967795' Alıntı:
Şimdi arkadaşım yaşını bilmiyorum onu bi söyle hitabetimiz ona göre olsun. Senin duruma gelirsek şöyle derim. Çorlu tarafında büyük araziler var. Genelde kuru tarım var. Öncelikle motorun nereden çıktığına bak. Motorun lastikleri yeni gibi. Bu saati nerede yaptı? Bunları araştırmak lazım. Mümkünse eski sahibini bulmak lazım.
abi yaş 16 Eski sahibini araştırıyorum sahibini bulunca irtibata geçiceğim :)

traktöre baktınmı saatle oynayıp oynamadıkları beli oluyor zaten sen traktörün temizliğine göre alacaksın saate göre değil sadece 1,2 yılık yeni çıkmış modelerde saatle traktörü alabilirsin oda lastıklerı kıyas yaparak

kobra47 link=topic=60488.msg660739#msg660739 date=1354968749' Alıntı:
traktöre baktınmı saatle oynayıp oynamadıkları beli oluyor zaten sen traktörün temizliğine göre alacaksın saate göre değil sadece 1,2 yılık yeni çıkmış modelerde saatle traktörü alabilirsin oda lastıklerı kıyas yaparak
bugün veya yarın erkan tarımla iletişime geçicem ben traktörleri o kadar çok yoran biri değilim mesela şu an kullandığım traktör 2003 model arka lastikler dahil orjinal 1360 saatte ama artık küçük gelmeye başladı bu sıralar 2 tane daha büyük tarla alınca :(

saate bakmayla anlaşılmaz.motorun durumuna şöyle alıcı gözle baktınmı pancar ekip ekmediğini bile anlarsın.benim 2 motorun saatide çalışmıyo mesela.başaklarda elektrik düzeni beş para etmez ama motor iyi.

İlandaki traktör temiz duruyor. Zaten saatide normal sayılır. Senede zaten 500 saat çalışsa 3 senede 1500 saat yapar. Yani adam belki 2008 sonunda aldı. O yüzden bu saat gayet normal. Traktörde temize benziyor. Yakından da inceleyip fiyatta uygun olursa tercih edilebilir. Sahibi bunu verip ne almış. Onuda öğrenmek gerek. Plakasına bakılırsa sahibi sizin oradan. Bulup konuşabilirsiniz. Belki ufak geldiği için büyük bir traktör almıştır. Çünkü temiz duruyor. Niye versin geri... Yalnız traktörün ilanı çok önce verilmiş. Acaba duruyor mu? Bence satılmış olabilir. Çünkü Erkan Tarım sürekli internet sitelerine ilan veriyor. Bu traktörü oralarda pek görmedim...

alipasalierkan link=topic=60488.msg660762#msg660762 date=1354970799' Alıntı:
İlandaki traktör temiz duruyor. Zaten saatide normal sayılır. Senede zaten 500 saat çalışsa 3 senede 1500 saat yapar. Yani adam belki 2008 sonunda aldı. O yüzden bu saat gayet normal. Traktörde temize benziyor. Yakından da inceleyip fiyatta uygun olursa tercih edilebilir. Sahibi bunu verip ne almış. Onuda öğrenmek gerek. Plakasına bakılırsa sahibi sizin oradan. Bulup konuşabilirsiniz. Belki ufak geldiği için büyük bir traktör almıştır. Çünkü temiz duruyor. Niye versin geri...
harıl harıl sahibi arıyorum yav plakadan nasıl sorgulıcaz ???? bilen varmıı ???

E-devlet şifren varsa hemen gir ve oradan PLAKA SORGULAMA başlığına tıkla sana plakayı sorar ve plakada icra veya çalıntı vs olup olmadığını öğrenebilirsin. Fakat mal sahibinin bilgileri olmaz. En güzeli açıkça galericiden öğrenmek.

Eğer emniyette trafik bölümünde tanıdığın varsa öğrenebilirsin.