Su Kuyularına Ölçüm Sistemi Hakkında

Ynt: Su Kuyularına Ölçüm Sistemi Hakkında

nabolant link=topic=60525.msg678855#msg678855 date=1357303928' Alıntı:
dediğiniz yeni ruhsat alacaklara sanırım
hem yeni hemde eski ruhsatları iptal edeceklerimiş gibi diyorlarda eski ruhsatları iptal edemezlerde yeni güncelleme diyerek başvuruda bulunmak gibi ruhsat kuyu sayac güncelleme hic bir şekilde başvuru yapmayın bana gelen saglam bilgi sayac takılmayacak kimse takma talebinde bulunmassa askıya alınıyormuş

SEYİT link=topic=60525.msg678862#msg678862 date=1357304413' Alıntı:
hem yeni hemde eski ruhsatları iptal edeceklerimiş gibi diyorlarda eski ruhsatları iptal edemezlerde yeni güncelleme diyerek başvuruda bulunmak gibi ruhsat kuyu sayac güncelleme hic bir şekilde başvuru yapmayın bana gelen saglam bilgi sayac takılmayacak kimse takma talebinde bulunmassa askıya alınıyormuş

11.02.2011 tarihinde çıkan ' ' Torba Yasa ' ' kapsamında 167 nolu Kanuna yapılan ekleme ile kuyulara ölçüm cihazı takılma mecburiyeti olduğundan, bu kanunu değiştiren-erteleyen bir kanun çıkmadığı sürece talep olması veya olmaması işlemi durdurmaz. Kanunda yayınlanmasını müteakip 2 yıl içinde ifadesi var. Yayınlanma tarihi 13.02.2011 olduğu için, son gün 13.02.2013.

Bakalım ne olacak...

atila link=topic=60525.msg678877#msg678877 date=1357307173' Alıntı:
11.02.2011 tarihinde çıkan ' ' Torba Yasa ' ' kapsamında 167 nolu Kanuna yapılan ekleme ile kuyulara ölçüm cihazı takılma mecburiyeti olduğundan, bu kanunu değiştiren-erteleyen bir kanun çıkmadığı sürece talep olması veya olmaması işlemi durdurmaz. Kanunda yayınlanmasını müteakip 2 yıl içinde ifadesi var. Yayınlanma tarihi 13.02.2011 olduğu için, son gün 13.02.2013.

Bakalım ne olacak...
sanırım protosta ediliyor akşam kontv de saat 21.25 de kota ile ilgili konuşma var galiba

Kota nedir arkadaşım ya mantıklı mı bu durum sizce? Tarlama buğday ekmişimdir yılda iki üç kez yağmurlarım mısır ekmişimdir istediğim kadar damlatırım.Biri bunu nasıl açıklayacak bilmiyorum ki ona kaldıysak şu anda bizim kuyunun olduğu tarlada sabit 100 dekar yonca oluyor, yanında en az 40 dekar mısır ekiyoruz her yıl sabit, bu yıl bahardan yağışlı gitti ilk suyu geç verdik filan diyelim az kullandık.Gelecek yıl veya önceki yıl kuraktı kuyunun sayesinde mahsül kaldırıyoruz.Standarta sokamazlar ki bunu yanlış mı düşünüyorum?
Yapmaları gereken bilinçli sulamayı aşılamak sık denetlemek çiftçiyi bilinçlendirmek ama adamlar niye uğraşsın ki, koyar sınırı geçer siz ne yaparsanız yapın.Devlet politikası bu olmamalı ülkede tarım olmazsa ne kadar çok sektör etkilenir bundan kim hesaplıyor bunu.Bunları düşünmek yerine kuyulara sayaç takalım gitsin dediler akıl karı bi iş değil bu.

arkadaşlar bimeri etkin bi şekilde kullanalım.herkes bölgesinin milletvekillerini e mail ile, ulaşabilirse sözlü olarak uyarıp işin sonunun nereye varacağını etkili bi şekilde belirtelim.zira bu yasa mecliste yapıldı yine orada düzeltilecektir.çünkü biz asılız onlar vekil.biz hancıyız onlar yolcu.sonuçta torba yasaya eklenen bi cümlecik bizi bu kadar strese sokuyor.

birde şu var torba yasaya bunu kim nasıl ekledi veya ekletti?orman su bakanımı,jeoloji mühendisleri odalarımı,sayaççılarmı,?tam türkiyelik bir yasa.atanmış bir dsi müdürü kalkmış millete efeleniyor.bu işe kellesini koyduğunu söylüyor.eğer biz sessiz kalırsak yedirecekler.onun için herkes önce demokratik yollardan hakkını savunmalı.biz konya selçuklu çiftçileri olarak imza toplama ya başladık.imzalar çığ gibi büyüyor.

arkadaşlar bimeri kullanın lütfen başınıza gelecek sıkıntıları anlatın gercekten ilgileniyolar bu torba yasası nasıl gecmiş kimse bilmiyor 2 dsi uyuzunun işi hükümet bu konuya sıcak bakmıyor ama lütfen bimeri kullanın saglam bilgiler bimeri kullanın diyor etkisi olacakmış

arkadaşlar interneti yeni aştım için biraz baktım gördüm kadar milletin kafası karışık kayseri dsi den aldım bilgiye göre hekdar başına 2851 ton su vereceklermiş ruhsatda yazılana bakmıyorlar..
ruhsat yenilmesine gelince ruhsatında saat taktıracam ibaresi olmayan kuyu ruhsatları yenilenecekmiş boşuna müh. para vermeyin.
aynı mevkide olan arazilerinizi birkuyuda topluyabiliiyorsun ona göre tonaj verecekler. icar olanlarında noterden kuyumdan sukullanacak ibaresi olacakmış..
biz mühendise hesaplatdık pancar 4 saat akıtmak şartı ile 5 kere suluyabiliyoruz akona fiskiyelerle 8 sulama yaptımıza göre..!!!!
geç kalınmış bir uygulama diyen arkadaşları görüyorum bir tarafdan bakarsan doru madalyonun diyer tarafından bakarsak bizler için.. ırmaklarımız nehirlerimiz boşuna akıp gidiyor suyu düşünen insanlar önce kafasını kaldırıp bunlara baksınlar masa başında konuşmak kolay aylıkları tıkır tıkır geliyor gecenin bir vakti para yetmiyor diye aylıklarına zam yapmayı biliyorlar utanmadan askgari üçrete şukadar zam yaptık emekliye şunu verdik sizde biliyorsunuz ki 20 yada 10 tl dahasıda var verdik dedikleri zama aylıklarında alamayanlarda var dsi görevliyle konuş kendiside diyor bu su size yetmez kaçakcılık olacak fakat bizim yapacamız bir şey yok emir yokardan geldi diyor.. ben bununla ilgi bakanla cumhur başkanlına başbakana kadar dilekce gönderdim sizlerinde bu konuda dilekce göndermeniz tavsiye ederim birlik beraberlik olmadı sürece bizi çok .... olur.internetden cumhurbaşkanına yazı yazdım sizin yanınızda çalışan insanlar sizi bilgilendirmiyor mu sızde bu bölgenin insanısınız bizim ekmemizle oynuyorsunuz sizi önce size sonra ALLA havale ediyorum dedim baya oldu beni tutuklamıya gelmediler oda insan.. bizler ekmemizin peşindeyiz..suruyeden gelen insanlara yurolarla para yardımı yapıyorlar kendi çalışanına para vermiyorlar.. geçmişe gidersek biz çifcilere avrupadan tarla parası olarak kaçlıra verildi şimdi nekadar veriliyor burdaki hakkımızı bile yiyorlar
karar sizi isder benim yazılarımı okur haklı dersiniz isderse yalan dersiniz karar sizin ama ben gerçekleri yazıyorum ve herzamanda yazacam dilimin döndü kadar

su yok diyorla şuanda boş meramıza dsi su actı boşa akıyor sulama barajımız aşırı dolu bu suyu sezonda vermezler İSRAİLE su satıyorlar bize geldimi suya yasak koyuyalar zorla KAOS ortamına sürüklüyolar her zaman söylerim amacları su korumak falan degil EŞKİYALIKDIR harac toplamak bimere msj cektim gereken makamlara iletmişler ben ne sayac takrım nede harac öderim ruhsatımıda iptal edemezler bana verilmiş bi hakkı alamazlar saten güncellem diyorlar 2 cifcinin işyle olmuyor lütfen bimarı kullanın

SEYİT link=topic=60525.msg680047#msg680047 date=1357476310' Alıntı:
su yok diyorla şuanda boş meramıza dsi su actı boşa akıyor sulama barajımız aşırı dolu bu suyu sezonda vermezler İSRAİLE su satıyorlar bize geldimi suya yasak koyuyalar zorla KAOS ortamına sürüklüyolar her zaman söylerim amacları su korumak falan degil EŞKİYALIKDIR harac toplamak bimere msj cektim gereken makamlara iletmişler ben ne sayac takrım nede harac öderim ruhsatımıda iptal edemezler bana verilmiş bi hakkı alamazlar saten güncellem diyorlar 2 cifcinin işyle olmuyor lütfen bimarı kullanın
seyıt tak dedılermı ıllakı taktırırlar para alacagız dedımıde alırlar zamanında dedık sana dıyecegımızıde dınlemedınkı benı

manas link=topic=60525.msg680058#msg680058 date=1357477367' Alıntı:
seyıt tak dedılermı ıllakı taktırırlar para alacagız dedımıde alırlar zamanında dedık sana dıyecegımızıde dınlemedınkı benı
büyük sözü dinlemek varmış abi :D emir büyük yerden takmam onaylamam dsi kendini dünyanın merkezi sanıyor bu işi yaparlarsa bu hükümet tarih olur kendileride iyi biliyor :D

SEYİT link=topic=60525.msg680062#msg680062 date=1357478374' Alıntı:
büyük sözü dinlemek varmış abi :D emir büyük yerden takmam onaylamam dsi kendini dünyanın merkezi sanıyor bu işi yaparlarsa bu hükümet tarih olur kendileride iyi biliyor :D
mazot pahalandı seçimi kazandı gübre pahalandı seçimi kazandı şimdimi kazanmayacak...

arkadaşlar ben bu meseleye karşıyım insanlar bu kuyuları yıllardan berı kullanıyorlar ve hıç suıstımal ettıklerını düşünmüyorum gerçekten boşa akan okadar çok derelerımız varkı bence onlara onlem alsınlar çıftçılıgı ıyıce sonlandırmak ıstıyorlar ben bu yasaya karşıyım