Yerli balya toplama makinesi.

Ynt: Yerli balya toplama makinesi.

agrolux75 link=topic=60531.msg661750#msg661750 date=1355085789' Alıntı:
O Kopma İşi Balya Bantta Beklediği İçin Oluyo Balya Toplama Makinasının Sorunundan Değil :)
hayır gurkan bey dogru soyluyor 3 ıplı saman balyalarında kopmalar gerçekleşiyordu...götürücünün dişleri ipe denk geldiğinde orta ipi kopartıyordu...yoncada sıkıntısız sorunsuz calısıyor ama samana gırdımı orta ipte kopmalar yaşanabiliyordu....

coyote26 link=topic=60531.msg662075#msg662075 date=1355124806' Alıntı:
hayır gurkan bey dogru soyluyor 3 ıplı saman balyalarında kopmalar gerçekleşiyordu...götürücünün dişleri ipe denk geldiğinde orta ipi kopartıyordu...yoncada sıkıntısız sorunsuz calısıyor ama samana gırdımı orta ipte kopmalar yaşanabiliyordu....
Bizim Burda Bi Tanıdıkta Var Kopma Olmuyo Diyo Sadece Bantın Üstünde Kalırsa Öyle Kopuyu Diyor...

agrolux75 link=topic=60531.msg662108#msg662108 date=1355134421' Alıntı:
Bizim Burda Bi Tanıdıkta Var Kopma Olmuyo Diyo Sadece Bantın Üstünde Kalırsa Öyle Kopuyu Diyor...
2. dakika 5. saniyeden itibaren dikkat edersen, ortadaki yukarı doğru götürücü zincirin dişleri sürekli olmasa da, sık sık 3 ipli balyada orta ipe denk gelip koparıyor. 2 ipli balyaları yüklemede sıkıntı yok. belki sorunu çözmüşlerdir ama son durum böyleydi.

GÜRKAN link=topic=60531.msg662113#msg662113 date=1355135159' Alıntı:
2. dakika 5. saniyeden itibaren dikkat edersen, ortadaki yukarı doğru götürücü zincirin dişleri sürekli olmasa da, sık sık 3 ipli balyada orta ipe denk gelip koparıyor. 2 ipli balyaları yüklemede sıkıntı yok. belki sorunu çözmüşlerdir ama son durum böyleydi.
en son o dişlere sert plastikten başlık yaptıklarıı duymuştum belkı yenileri yapmıyordur Ama bır kac musterımde var yoncalarda sıkıntı yok ama saman balyalarında kopma olduklarını soyluyorlardı....

Bu makinaya baştan beri ısınamadım niyeyse.İlk olarak ip koparma sorunu ben de duymuştum ama çözüm bulundu mu bilmiyorum.Bir de makina çok dingildek geliyo bana yani ancak dümdüz yerlerde iş görür gibi dalgaladı arazide çalışmaz gibime geliyor.Bir de ne kadar pratik o konuda şüphelerim var gerçi videoda motor gayet seri gidiyor.İnşallah sıkıntılarını çözerler çünkü işçi büyük mesele geçen sene 60 krştan toplamaya geldiler çankırıdan,bizim bir tanıdığımız toplattırdı güzel iş görüyorlar diyor ama maliyet çok oluyor.Senede 2 bin lira gibi bir işçi parası tutuyor bizim şartlarımızda.Böyle olunca da makina iyi iş görüyorsa 4-5 senede kendisini amorte eder gibi.

Çağrı link=topic=60531.msg662157#msg662157 date=1355138819' Alıntı:
Bu makinaya baştan beri ısınamadım niyeyse.İlk olarak ip koparma sorunu ben de duymuştum ama çözüm bulundu mu bilmiyorum.Bir de makina çok dingildek geliyo bana yani ancak dümdüz yerlerde iş görür gibi dalgaladı arazide çalışmaz gibime geliyor.Bir de ne kadar pratik o konuda şüphelerim var gerçi videoda motor gayet seri gidiyor.İnşallah sıkıntılarını çözerler çünkü işçi büyük mesele geçen sene 60 krştan toplamaya geldiler çankırıdan,bizim bir tanıdığımız toplattırdı güzel iş görüyorlar diyor ama maliyet çok oluyor.Senede 2 bin lira gibi bir işçi parası tutuyor bizim şartlarımızda.Böyle olunca da makina iyi iş görüyorsa 4-5 senede kendisini amorte eder gibi.
bu makınayada adam lazım Yuklemede en az 1 bosaltırken en az 2 kısı olacakki iş seri yurusun...Tek yol Arcusin :) gunluk calısma verımıde cok 1 kişi ile aksama kadar toplayıp ıstıf edeceksın....Ama onlarında fıyatları cok ucuk amortı şansı cok uzun surer....belkı ılerde bıkac fırma daha yaparda fıyatı dusup yaygınlasır...

coyote26 link=topic=60531.msg662225#msg662225 date=1355146943' Alıntı:
bu makýnayada adam lazým Yuklemede en az 1 bosaltýrken en az 2 kýsý olacakki iþ seri yurusun...Tek yol Arcusin :) gunluk calýsma verýmýde cok 1 kiþi ile aksama kadar toplayýp ýstýf edeceksýn....Ama onlarýnda fýyatlarý cok ucuk amortý þansý cok uzun surer....belký ýlerde býkac fýrma daha yaparda fýyatý dusup yaygýnlasýr...

Suan türkiye üreten bir firma var izmirtarim.com dan bakabilirsiniz bu makinalar pratik ama bosaltma islemini tarlaya yapiyor ve türkiyede hersey başiniza gelebilir örneğin büyük bir firma köyümüzün saplarini aldi balyalayip köye istif yapti ve birisi tüm balyalari yakti

hanoğlulu123 link=topic=60531.msg662235#msg662235 date=1355148868' Alıntı:
Suan türkiye üreten bir firma var izmirtarim.com dan bakabilirsiniz bu makinalar pratik ama bosaltma islemini tarlaya yapiyor ve türkiyede hersey başiniza gelebilir örneğin büyük bir firma köyümüzün saplarini aldi balyalayip köye istif yapti ve birisi tüm balyalari yakti
biliyorum mustafa abi imal ediyor ama fıyat uygun gelmedi bana...Dedıgın gıbı bır kıbrıte bakıyor butun emekler yatırımlar kul oluyor Allah kımsenın basına vermesın....