İVECO VE PERKİNS KARŞILAŞTIRMASI

Ynt: İVECO VE PERKİNS KARŞILAŞTIRMASI

eski MF ler perkins di kışın hiç duzenlı calıstıgını gormedım. Fiat larda iveco var kış yaz tek marş :) iveco lar hareret yapmaz hiç MF lerde hararet sorunu var. Yakıtta da MF ler daha fazla

İkiside kendini kanıtlamış markalardır. Esas mesele insanların kendi ihtiyaçlarını belirlemesidir. Örneğin bana dev bir traktör verseniz dünyanın en iyi makinası olsa bir işime yaramaz...

Aynı zamanda her iki markada da hararet sorunu yoktur normalde fakat radyatörün peteklerinin toz dolması veya içinin kireç bağlaması gibi konulardan hararet sorunu olabilir.

• Beğen
Tepkiler: bedirhank_14

perkins ani yüklenmelere daha dirayetlidir gücünü daha uzun süre korur tork rezervi % si daha yüksek belki , max tork a daha düşük devirde ulaşır yakıtları iveco ya göre nispeten fazladır genel anlamda ağır tarla işlerinde daha az yakabilir
kışın ilk çalıştırmada nazlanır
ivecoya göre daha kolay yıpranır

iveco daha yumuşak ve stabil çalışır ani yüklenmelerde kendini üzmez baktı pabuc pahalı salar kendii :) yüksek devirlerde çalışmaya daha yatkın çalışma saati daha uzun kışın çalışması daha kolay
yakıtları nispeten daha düşüktür
yakıt ve yüksek calışma saati ile özellikle pto uygulamalarında daha çok tercih edilir

90 modelleri ben böyle bildim
günümüzde yakıt durumu karışık perkins motorlu mf ların fazla yaktığı söylenirken erkunt en az yakan traktörlerden :)

SADIK480 link=topic=60560.msg662357#msg662357 date=1355159860' Alıntı:
aslında en iyi traktörlerden biri 135 iki sorunu var debriyajı bırakmadadan hidrolik kalkmıyo ve hararet

Bir tane yabancı site var MASSEY FERGUSON 135 diye. Sadece dünya üzerindeki 135 sahipleri ve kullanıcıları yazışıyorlar. 135 ülkemizde değil bütün dünyada tutulan bir versiyon. Bende çok kullandım dediğin gibi debriyaj meselesi adamı hasta eder.

hasanfuat link=topic=60560.msg662358#msg662358 date=1355159927' Alıntı:
perkins ani yüklenmelere daha dirayetlidir gücünü daha uzun süre korur tork rezervi % si daha yüksek belki , max tork a daha düşük devirde ulaşır yakıtları iveco ya göre nispeten fazladır genel anlamda ağır tarla işlerinde daha az yakabilir
kışın ilk çalıştırmada nazlanır
ivecoya göre daha kolay yıpranır

iveco daha yumuşak ve stabil çalışır ani yüklenmelerde kendini üzmez baktı pabuc pahalı salar kendii :) yüksek devirlerde çalışmaya daha yatkın çalışma saati daha uzun kışın çalışması daha kolay
yakıtları nispeten daha düşüktür
yakıt ve yüksek calışma saati ile özellikle pto uygulamalarında daha çok tercih edilir

90 modelleri ben böyle bildim
günümüzde yakıt durumu karışık perkins motorlu mf ların fazla yaktığı söylenirken erkunt en az yakan traktörlerden :)
iveco daha yumuşak ve stabil çalışır ani yüklenmelerde kendini üzmez baktı pabuc pahalı salar kendii :)hatta çok sıkışırsa stop eder. hasan kardeş güzel özetlemiş ikisinide.

arkadaşlar iveco 80-66 yada perkins 265 mf den ibaret değil. sırf perkins diye mf , sırf iveco diye fiat akla gelmemeli. sene 2012 bitiyor, perkins erkunt, mf, hattat... iveco nh, ls... gibi traktörlerde kullanılıyor. marka taraftarlığı gereksiz diye düşünüyorum. önemli olan bu motorlardaki teknolojidir. ne var ne yok ona bakalım. mf 265 teki perkinsle , mf 5455 teki perkins bir değil.

• Beğen
Tepkiler: Kaan59

GÜRKAN link=topic=60560.msg662369#msg662369 date=1355160890' Alıntı:
arkadaşlar iveco 80-66 yada perkins 265 mf den ibaret değil. sırf perkins diye mf , sırf iveco diye fiat akla gelmemeli. sene 2012 bitiyor, perkins erkunt, mf, hattat... iveco nh, ls... gibi traktörlerde kullanılıyor. marka taraftarlığı gereksiz diye düşünüyorum. önemli olan bu motorlardaki teknolojidir. ne var ne yok ona bakalım. mf 265 teki perkinsle , mf 5455 teki perkins bir değil.

ok-*-s

GÜRKAN link=topic=60560.msg662369#msg662369 date=1355160890' Alıntı:
alk-*s alk-*s alk-*s

ben iveco motoru her zaman sevmişim ve motorun sağlamlığı ön planda olsada perkins motor genellikle çabuk yıpranan bi motor tipidir.
bu mf nh gibi markalarda sadece etken motor olmadıgı için yakıt ve diğer sonuçlar farklılık gösterebilir ki..

cöö-*sİVECO MOTORUN KULLANILMADIĞI YER YOK SANIRIM YAKITI İYİ SICAK SOĞUK DEMİYO ÇALIŞYO BİRDE ARKADAŞLERIN DEDİĞİ GİBİ DEVİR KAYBETTİMİ KENDİNİ GEÇ TOPLUYO AMA DEVİRİNİ BULDUMU BANMI DEMİYOR KISACASI İKİ MOTORUNDA BİR İKİ EKSİSİ VAR HER MOTORUN YAKITINDA ŞANZUMANIN DEĞİŞİK OLMASININ ETKİSİ VARDIR

İkiside iyi fakat herkes perkins sogukta çalışmaz sıcakta haraet yapar demiş.O devir kapandır artık 1104 1103 gibi seriler kışın sogukta, yazın sıcakta çok başarılı seriler.perfonmas olarak hemen hemen aynılar fakat perkins 1102 denen motor tipiyle bence iveco dan bir adım önde.ivecoda saglamlıgı ile perkinsten bir adım önde.Yakıt konusunda şanzuman motor uyumu tabiki çok önemli ama burda traktör markası degil motor markası kıyasladıgımız için yakıtı saatlik ölçümlere göre kıyaslamamız lazım.Fakat bunun için elimizde yeterli bilgi yok.ama Perkins kullanan markalar ' lindner,Massey ferguson,McCormick,Erkunt ' v.b markaların iveco NH ve Case lerden az yaktıgını biliyorum.Yanlış anlaşılmasın fanatiklik yapmıyorum.Sonuç olarak Ben perkins derim.Bu güne kadar senelerce 285 kullandım onu sattım 80.4 aldım ama perkins beni üzecek bir sıkıntı bu güne kadar çıkarmadı.

• Beğen
Tepkiler: Enes_19