Bahar gübresi (Fiyatı hakkında bilgi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ankara İli, Çubuk İlçesinde telefonuma gelen mesajda;
Toros gübre için;
26 lık Gübre:670
33 lük Gübre:770
Üre :1065
Tarım kredi kooperatifine bugün telefonla sordum.
Gübretaş
33 lük için 900 dediler.

Ynt: Bahar gübresi (Fiyatı hakkında bilgi)

Hakan TOKSOY link=topic=60561.msg662329#msg662329 date=1355156773' Alıntı:
Ankara İli, Çubuk İlçesinde telefonuma gelen mesajda;
Toros gübre için;
26 lık Gübre:670
33 lük Gübre:770
Üre :1065
Tarım kredi kooperatifine bugün telefonla sordum.
Gübretaş
33 lük için 900 dediler.
hakan bey fiyatlar uygun ama şuan kimdepara varda alacak.bahara fiyatlar artar böyle kalmaz.

açıldığı iyi olmuş soalsın. en azından kafamızda birşeyler tasarlarız yaza ne atsak ne atmasak şimdiden karar versek iyi olur.

2012 yılının Mart ayının başında ve sonunda olmak üzere iki seferde 33 lük atmıştım.
Dönüme (1 dönüm 1000 m²) 15 kg.
Mart ayı başındaki gübreyi elle atmıştım. Sonraki ni ise traktörle.
Gün 91 ekmiştim. Protein ortalama 13 civarında geldi.
Tabi elle atmak çok da zahmetli oluyor.
Bahar gübresinin ikiye bölünerek atılmasının protein açısından iyi olduğu söylendiği için böyle bir uygulama yapmıştım.
Açıkçası bir kez mi atmak iyi, yoksa ikiye bölüpte atmak iyi.
malum maliyet konusu.

Gübre Fiyatlarını yazarken, markada yazarsak en azından kıyaslama yapabiliriz.
Gübretaş, Ege, Toros vs.
Öneriniz hangi markada olur?
Ban genelde Gübretaş, Ege veya Toros almaya çalışıyorum.
Malum bir çok marka var.
Hilesi de var.

azot toprakta hızlı hareket ettiği için toprağın alt tabakalarına iniyor ve bitkilerin tam yararlanmadan kaybolur,onun için azotlu gübreleri 2 defada kullanmak daha faydalı

bu iki defade kullanma işi benim de kafama yatıyor ama şubat gibi atmak lazım o mevsimde bazen kar bile oluyor kar olmasa çamur çaylak ancak trakyalı arkadaşlar gibi sabah donlarında falan atabiliriz sanırım kısmet olursa bu sene bir denemek istiyorum bu arada fiyatlar da fena değilmiş imkan olsa da alsak geçen seneyle hemen hemen aynı

Hakan TOKSOY link=topic=60561.msg662554#msg662554 date=1355177582' Alıntı:
Tarım Kredi Kooperatifi fiyatların tam olarak oturmadığından bahsetti.
Sanırım gübre için erken demeye getirdi.
Tarım Kredi müşterisi olarak (istemeyerekte olsa); onlar zaten hep ağırdan alıyorlar, zaten müşteri profili belli bir bakıma da garantili.:) Fiyatları en son açıklarlar, nasıl ne biçim satış politikasıdır anlamış değilim.

nailyetek link=topic=60561.msg662515#msg662515 date=1355175353' Alıntı:
Toros Amonyum Sülfat 700 TL. Kütahya güncel fiyatı.
tahlılde sulfat cıkıyorda ben de ona guvenemıyorum bellı olmaz bu tahlıller sakat gıbıme gelıyor yarı yarıya atayım dıyorum onada gıt gel ugrasmak lazım kararsızlıklarrrrrrrrrr

erdal600 link=topic=60561.msg662580#msg662580 date=1355179366' Alıntı:
tahlılde sulfat cıkıyorda ben de ona guvenemıyorum bellı olmaz bu tahlıller sakat gıbıme gelıyor yarı yarıya atayım dıyorum onada gıt gel ugrasmak lazım kararsızlıklarrrrrrrrrr
geçen sene biz attık sülfat epeyce toz haldeydi bir çuval 33 bir çuval sülfat attık mecbur makinaya yoksa tıkama yapıyodu bizim de tahlil sonuçlarında çıkıyor ama açıkçası ben bir fark göremedim atılan yerle atılmayan yer arasında :S

erdal600 link=topic=60561.msg662580#msg662580 date=1355179366' Alıntı:
Bu konuyu evel ki yıl ki buluşmada Atila Abiye sordum, sonuca baktı.:) Aynen şöyle dedi; buradaki azot ihtiyacını karşılamak için dekara 100 kg Amonyum Sülfat atman gerekli, onuda atamayacağına göre % 33 le karıştırıp atarsan gerekli Azot miktarını yakalarsın.:) Öyle yaptık ve sonuç süper oldu.

nailyetek link=topic=60561.msg662594#msg662594 date=1355180225' Alıntı:
Bu konuyu evel ki yıl ki buluşmada Atila Abiye sordum, sonuca baktı.:) Aynen şöyle dedi; buradaki azot ihtiyacını karşılamak için dekara 100 kg Amonyum Sülfat atman gerekli, onuda atamayacağına göre % 33 le karıştırıp atarsan gerekli Azot miktarını yakalarsın.:) Öyle yaptık ve sonuç süper oldu.
bizdeki 20 kılo gıbı azot oylede topragın kükürte ede ihitiyacı var kukurt olmasa ne olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...