gübre serpme makinesi

Arkadaşlar tt 55 çift çekere yeni gübre serpme makinesi almayı düşünüyoruz. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
Tek mi çift diskli mi daha iyi olur?

Ynt: gübre serpme makinesi

ben güngör dönder veya irtem tavsiye ederim etrafımda var bu makinalardan gayet güzel çalışıyor özellikle güngör çok güzel hem düzenli atıyor hem de çok sessiz çalışıyor ama diğer ikisinin de aşağı kalır yanı yok.Çift diskliler daha iyi ama epey bir fark var tek disklilerle hemen hemen yarı yarıya.

Çağrı link=topic=60578.msg662698#msg662698 date=1355224520' Alıntı:
ben güngör dönder veya irtem tavsiye ederim etrafımda var bu makinalardan gayet güzel çalışıyor özellikle güngör çok güzel hem düzenli atıyor hem de çok sessiz çalışıyor ama diğer ikisinin de aşağı kalır yanı yok.Çift diskliler daha iyi ama epey bir fark var tek disklilerle hemen hemen yarı yarıya.
Bende, kısmet olursa bu sezon almayı düşünuyorum. Tek disk mi Çift mi, kararsızım aslında, aklımda hiç bir marka da yok. 70 ' lık Nimet için , öneride bulunanlara şimdiden Tşkler : )

wan7ed link=topic=60578.msg662708#msg662708 date=1355225048' Alıntı:
Bende, kısmet olursa bu sezon almayı düşünuyorum. Tek disk mi Çift mi, kararsızım aslında, aklımda hiç bir marka da yok. 70 ' lık Nimet için , öneride bulunanlara şimdiden Tşkler : )
aynen sana da uyar öneriler abi kapasiteyi de ekiliş alanına göre parçalı arazi durumuna göre falan kendin ayarlarsın ama 600 veya 800 ideal bana göre.Tek disk çift disk olayı alım gücüne kalmış :)

Çağrı link=topic=60578.msg662711#msg662711 date=1355225176' Alıntı:
aynen sana da uyar öneriler abi kapasiteyi de ekiliş alanına göre parçalı arazi durumuna göre falan kendin ayarlarsın ama 600 veya 800 ideal bana göre.Tek disk çift disk olayı alım gücüne kalmış :)
600ltrelık almıstık pülverizatörü. Ama bunu 800kg mü alsam acep, Tek diskli alıcaz gibi durum onu gösteriyor.. İrtem ' i burda bulamayızda ,güngör Ve Dönder sanırım mevcut..

wan7ed link=topic=60578.msg662721#msg662721 date=1355225586' Alıntı:
600ltrelık almıstık pülverizatörü. Ama bunu 800kg mü alsam acep, Tek diskli alıcaz gibi durum onu gösteriyor.. İrtem ' i burda bulamayızda ,güngör Ve Dönder sanırım mevcut..
ikisini de 10 12 senedir kullanan komşularımız var,tıkır tıkır çalışıyor makinalar.

Çağrı link=topic=60578.msg662724#msg662724 date=1355225640' Alıntı:
ikisini de 10 12 senedir kullanan komşularımız var,tıkır tıkır çalışıyor makinalar.
Landforce ve Eker-mak Vardı bir ara ugramıştım Ayak üstü.. 2.500lira Ekemak 600kg, Lanforceye 2.000lira demişti. Bunlar hakkında bilgisi Olan ?

Bu site de sık gördüğümüz marka land force de güzel istersen bir bak Bizim tkk ne bırakmışlar teşhir için çok güzel idi açıp kapatması hidrolik ve alttan Alırsan hidrolik açıp kapatmalı al traktörün içi temiz kalıyor . Alttan açılıp kapanan al daha düzenli akıyor. Çift pervaneli daha güzel seriyor Şimdiden hayırlı olsun.

ismail_17 link=topic=60578.msg662743#msg662743 date=1355226534' Alıntı:
Bu site de sık gördüğümüz marka land force de güzel istersen bir bak Bizim tkk ne bırakmışlar teşhir için çok güzel idi açıp kapatması hidrolik ve alttan Alırsan hidrolik açıp kapatmalı al traktörün içi temiz kalıyor . Alttan açılıp kapanan al daha düzenli akıyor. Çift pervaneli daha güzel seriyor Şimdiden hayırlı olsun.
Evet sitede ismini görmuştüm Landforce ' nin ama; inceleme şansım olmadı.. Etrafımda kullanan da yok, yenir bir marka zannedersem. Pistonlu almayı düşünürüyorum, kullanımı daha rahat kabinli traktör için ve çift pervaneliyle, tek pervanelinin uzaklık mesafeleri aynımı oluyor hep ? İlginiz için tşk ederim.

ŞEVKİ TINMAZ link=topic=60578.msg662669#msg662669 date=1355221550' Alıntı:
Arkadaşlar tt 55 çift çekere yeni gübre serpme makinesi almayı düşünüyoruz. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
Tek mi çift diskli mi daha iyi olur?
selamlar konya dan HATUNSARAYLI TAR. MAK.SAN
bizim makinalarida inceleminizi tavsiye ederim www.hatunsarayli.com
satis mesut ozdemir.

massey link=topic=60578.msg662827#msg662827 date=1355238486' Alıntı:
geçen hafta ege sebat tek diskli 450 lt lik aldım arkadaşlar fiyata 1200 dedi nakitte 1100 aldım bilginize.
Hayırlı olsun, Tek disk Piston lu dimi ? İyi Günlerde kullanın. 600 kg nekdardı peki tek Disk, cift disk Yada?

Bende türkayın çift disk 800 ltliği var 10. Senesine girdi daha taş gibi duruyor . Ama bu yıl fuarda irtemin maxis mi neysi öyle bi makinasını gördüm gerçekten süperdi tek diskli alınma dengeli atmaZ bi tarafı az bi tarafına çok atar

R.çiftçi link=topic=60578.msg662846#msg662846 date=1355240624' Alıntı:
Çift disk hem daha geniş alan götürür, hemde daha dengeli bir savurma yapar.
Hmmm .. Aslında butun tarlalarımız buyuk değil.. Yeri Geliyor, 50 dönume giriyoruz, yeri geliyor 3 dönüm, 2 dönüm kdar mevcut arazımız var. Çift diskli daha iyi gibi Ama, Cok uzun mesafelere Savuruyorsa ufak parcalarda sorun olabılır.

Geçen yıl Konya fuarından tüm firmaları araştıdım ürünlerine baktım tek tek. İrtem güzel, hatunsaraylı da iyi ama fiyat 2.5-3 kat hiç gerek yok.Fiyatına göre en kaliteli üründe Farmöz ündü onu aldım 1000 lt. çok kaliteli ve fiyatı çok uygun tavsiye ederim.

Kasım ayında Hatunsaraylı nın çift pistonlu çift disklisinden aldım. fiyatı peşinde diğer markalarla arasında bayaca fark var. ayrıca imkanın varsa çift pistonlusundan al çünkü küçük tarlalarda,dengesiz yerlerde ve kısa yerlerde pistonun birini iptal edip tek piston çalıştırarak dar alanada gübre serpebilirsin gübre sarfiyatını azalta bilirsin. az yukarıda Hatunsaraylı var irtibata geçebilirsin broşürlerini isteye bilirsin. yeni tiplerine bak
şimdiden hayırlı olsun.