AYÇİÇEĞİ YERİNİ NE İLE SÜRMELİYİZ BUĞDAY EKMEMİZ LAZIM ???

Ynt: AYÇİÇEĞİ YERİNİ NE İLE SÜRMELİYİZ BUĞDAY EKMEMİZ LAZIM ???

haliç agası link=topic=6811.msg279511#msg279511 date=1276084026' Alıntı:
dostum bıraz mantıksız olmus masraftan kaçmak yolda daha fazlasını yakarsın zaten bılmem anlatabıldım mı tak pulluk butun tarlaların sadece baslarını dolas gel eve tak gobleyı tekrar butun tarlaları dolas masraftan kaçmak nasıl olacaksa artık anlayamadım ama neyse oyle yapacagıma takarım altılıları surerım hepsını hen mantıklısı hem isciliğide daha guzel hemde cift gobleyle ugrasmama gerek kalmaz bılmem anlatabildim mi?
masraf deren pulluğun parasından ,tarlayı sürerken ve mecburen üzerine çekmek zorunda olduğun tırmıktaki mozot masrafından bahsetmek istemiştim hem benim başıma bu sene geldi yeri sürdüm üzerine birde tırmık çektim ama daha ekemeden bir yağmur yere 10 gün giremedik .Goble ile yapılan yerler daha çabuk tava geliyor aslında bende başları çok iyi yapmadığını biliyorum ve bende şikayetçiyim ama tarla bittikten sonra başları goblelerle tersine dönerek iyiçe kabartıyorum biraz zaman harçanıyor ama iyide oluyor birde üzerine aysan çekince pekbir farkı olmuyor kanatindeyim ama bu benim düşünçem sonuçta herkez bildiği işi yapıyor.

oyle dostum herkes kendi isini bilir haklısın o yüzyılda bir olur ama kok gelısımı ıcın pulluk herzaman fark ediyor buda sana bı dost tavsıyesı olsun akıl vermek olarak algılama sakın kı bı dene ufak bı tarlanda cokta zarar etmezsın harmandada gorusmek ısterım senınle sen dogru konudaysan soz bende senın gıbı yapıcam artık

arkadaşım yazdığım mesajdada söyledim bu sene sürerek ektim bir kaç parcayı seneyede sürerek ekeceğim bir kacını ama 92 yılından beri biz goble ile ekim yapıyoruz ve yanda sürerek eken komşular var verimde şimdiye kadar bir farkımız olmadı ama harman sonunda eğer bir fark olursa sana söylerim. Bol verimli harmanlar .
Tekirdağın neresindensin.

haliç agası link=topic=6811.msg279726#msg279726 date=1276161396' Alıntı:
tekirdag malkara kesan tarafından yanı. enez tarafındada tarla ıslıyorum bilmem bilirmisin buraları
Haliç agası sen keşan da ne tarafta tarla işliyorsun. tekirdağlı mısın malkaralı mısın?

haliç agası link=topic=6811.msg279726#msg279726 date=1276161396' Alıntı:
tekirdag malkara kesan tarafından yanı. enez tarafındada tarla ıslıyorum bilmem bilirmisin buraları
bilmez olurmuyum beya malkarada aldın taksiyi güngör tarımlanda iyi tanışırız bütün malzemeler güngördür benim.Enez tarafını pek bilmem ama arada denize gideriz orayı

baragı orhaniye tarafında isliyorum dogan kardes.baba tarafım malkaralı ana tarafım kesan baragı

gungorun ıı malları var ama ekıcılerı ırtemı tutmuyor dostum ben yerlısı olarak senelerden berı bunu bılır bunu soylerım hatta soylerız

bu arada arkadaslar 398 ime pulluk arıyorum bılgınızde olsun ayarlamalı profıl olması tercıhım ama dıger seceneklerıde dusunebılırım bıldıgınız varsa yardımcı olabılırsenız mutesekkır olurum!!!

bence alacağın pulluğun şasesini purofil düşünme derim 2 U demirini birbirinr ters kapatıp kaynaklıyorlar hemdaha sağlam hemde biraz daha ağır oluyor.

yanlız adam link=topic=6811.msg279925#msg279925 date=1276235466' Alıntı:
bence alacağın pulluğun şasesini purofil düşünme derim 2 U demirini birbirinr ters kapatıp kaynaklıyorlar hemdaha sağlam hemde biraz daha ağır oluyor.

nasıl yanı yorumundan bisey anlayamadım?

doganbey1 link=topic=6811.msg279912#msg279912 date=1276208772' Alıntı:
yaşın kaç ? ayrıca 398 tek çeker mi çifçeker mi?

yasım 26 traktörde tek ceker kardes

haliç agası link=topic=6811.msg280048#msg280048 date=1276285168' Alıntı:
nasıl yanı yorumundan bisey anlayamadım?

yasım 26 traktörde tek ceker kardes
geçen yaz barağ tarafına giden 398 görmüştüm bide new holland 398 de ince lastik takılıdı kabinliydi. belkide senndir

Arkadaşım gündendiler biçildikten sonra sopa tırmığınla yada goble ile aykırı boyuna 2 kere işlem yaptıktan sonra üstüne bi aysan tamamdır tohumlarımız ekime hazır. Bazı önder çiftçi arkadaşların tavsiyelerine uyma :D Buğdayı ektikten sonrada bir tırmık çekersin tarladan çıkarsın

abicim hiç dokunmadan kırmadan pullukla sür sonra sapları iyice kuruyunca rototiller(alabora) çek -C- yada-L- pıçak olsun ben öyle yaptım bu yıl harika oldu