AYÇİÇEĞİ YERİNİ NE İLE SÜRMELİYİZ BUĞDAY EKMEMİZ LAZIM ???

Ynt: AYÇİÇEĞİ YERİNİ NE İLE SÜRMELİYİZ BUĞDAY EKMEMİZ LAZIM ???

bi goble cek toprağı gevşetsin hemde sapları kıysın....ondan sorada bi çizel cek 1 kaç kerede yağmur yağdığı zamn kazaya cek bidaha yağmur yesin....sora at gübreyi tohumu ek buğdayı

biz en temizi tırmıklıyoruz tarlanın bir ucuna topluyoruz sonra ister yakıyoruz ister boş bir yere bırakıyoruz sonra patlatma çekip bırakıyoruz daha sonra 3 lülerle sürüp toprak werimli hale getiriyoruz...

GÜRKAN link=topic=6811.msg73257#msg73257 date=1220787021' Alıntı:
ilk önce ciguli çek ardında da aykırı yönde goble çek. yağmur yağar da eğer yer çimlenirse tekrar karıştır sonra ek :)
Aynen katılıyorum...Bizimde uyguladığımız yöntem bu...

Bi ciguli çek arkasından tarlanın durumuna göre iki veya üç sefer goble çek yeter...Çizele falan gerek yok kesek çıkarırsın bi daha çok uğraşırsın....

the_end*** link=topic=6811.msg72985#msg72985 date=1220732875' Alıntı:
çizel çek kazayak çek 2 kere korkma ek
arkadaşlar kaç yıllık çiftçisiniz yaa mantık olarak düşünün çekirdek saplarının bol olduğu bi tarladar KAZAYAĞI NASIL ÇALIŞIR BÜTÜN SAPLARI TOPLAR O İŞ OLMAZZZ<<<< ;)

ılk once cıgulı cek sopaları kıy daha sonra tak 13 ' lü yaylı ları sur sonra hemen ek gayet gusel oluo cok derın batıramassan 2 defa cek(ben bısım mf 265 le cektım zor oluo ama 2 defa gusel oluo)

arkadasım once bi ciguli cek ardından elinde 5 li 8 veya 10 numara gibi bir pulluk varsa onunla devir fazla derin olmamak kaydıyla yer altı suyunu kaçırmamak için tabikide üstüne bas saglam bi tırmık ek olay budur yani[size=18pt][/size]

ben devamlı baştan ekimin aykırı yönüne ve yine ters yöne iki defa goble cekerim daha sonra ekmeme yakın yağmurdan sonra yer yeşerdimi gübremi saçar birkerede çıkan otları köklemesi ve yeri tesviye etmesi için merdaneli aysan cekip buğdayı ekerim.

erkut bizde hersene ilk goble sokardık bu sene farklılık olsun diye 4lü 10 numara pullukla sürdük. daha sonra goble çektik sonra tırmık çekip ektik faydası oldu

faydası olmaz mı hanı bız soz vardır gunes gıren eve doktor gırmez dıye buda onun gıbı bısey pulluk gıren tarlaya dert gırmez misali her zaman pullugun ısledıgı yer en az 50 kg fazla verır bunu senelerce denedık sırf bu yuzden 6 lı bi pulluk alıcam yeni. goble basları cıg bırakıyo su bu gıbı bı suru nedenım var kendıme ve bundan sonra tarlama goble sokmayıda dusunmuyorum

haliç agası link=topic=6811.msg279346#msg279346 date=1276013955' Alıntı:
faydası olmaz mı hanı bız soz vardır gunes gıren eve doktor gırmez dıye buda onun gıbı bısey pulluk gıren tarlaya dert gırmez misali her zaman pullugun ısledıgı yer en az 50 kg fazla verır bunu senelerce denedık sırf bu yuzden 6 lı bi pulluk alıcam yeni. goble basları cıg bırakıyo su bu gıbı bı suru nedenım var kendıme ve bundan sonra tarlama goble sokmayıda dusunmuyorum
sende başları baştan pullukla dolanırsın olup biter masraftan kaçman için aklıma geldi söylüyeyim bedim

dostum bıraz mantıksız olmus masraftan kaçmak yolda daha fazlasını yakarsın zaten bılmem anlatabıldım mı tak pulluk butun tarlaların sadece baslarını dolas gel eve tak gobleyı tekrar butun tarlaları dolas masraftan kaçmak nasıl olacaksa artık anlayamadım ama neyse oyle yapacagıma takarım altılıları surerım hepsını hen mantıklısı hem isciliğide daha guzel hemde cift gobleyle ugrasmama gerek kalmaz bılmem anlatabildim mi?